İçeriğe Yönlendir

Yeni gürültü sistemi :)

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Özdemir Deniz
(düzenlendi)

Corsa alan kardeşime benim jvc'yi hediye ettim. yerine bunu aldım. konsola biraz daha fazla uydu. cd okuma hızı ve ses kalitesi ve kullanım kulaylığı açısından çok memnunum.

Sony CDX-GT300

4 x 50 Watt çıkış gücüne sahip, uzaktan kumandalı oto radyo-mp3-cd çalar...

4 x 50 w S-MOSFET POWER OUTPUT

MP3 / AtracCD / CD-R/RW Çalma

Tri-Codec

24 bit DAC

EQ3 (3 Bant Ekolayzer)

DSO ( Dynamic Soundstage Organizer )

Front Aux

2 x Pre-out (2V) (Sub Switch)

Uzaktan Kumanda

Hız Hissi ''GT Concept''

HDD Walkman - iPod Uyumlu

Yükses Ses Çoğaltıcısı

DRIVE-SV

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

bu da geri sistem.. iki oval hoparlor kapılarla beraber cd çaların çıkışlarından besleniyor. yani aracın 4 kapı hoparlörleri+4 kapı tiz'i+2 oval hoparlör cd çalardan alıyor. amfi falan yok gayet de tatminkar..

bas kutusu ise aktif.. yani kendi amfisi üzerinde. sadece cd çalardan sub için amfi kablosu ve aküden besleme çekildi. teybin altındaki eldivenliğin arkasına bir anahtar koydum. remote kablosunu bu anahtar üzerinden geçirdim. anahtar açık devre iken bas kutusu iptal oluyor..

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

:) :)

tarihinde H.Cenk Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel görünüyor, emek verilmiş mutlaka güzeldir.. Ama bide duymak lazım.. :)

Güle güle kullan..

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Güzel görünüyor, emek verilmiş mutlaka güzeldir.. Ama bide duymak lazım.. :)

Güle güle kullan..

abi sağol, umarım bir görüşmemizde dinlemen nasip olur. cidden arka mdf yapımını bile ellerimle yaptım ama sonra görünce ve dinleyince yorgunluk kalmadı :blink:

Ramazanda yolsuz da kalmazsın sen şimcik.. :)

Güle güle kafanı şişir..

saol komutan. bass kutusu teybe nazaran biraz daha eski. jvc ile bir miktar kullanmıştım onu..ama bunda sub switch var. istediğim gibi şiddetini ayarlayabiliyom cd çalardan
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
(düzenlendi)

komutan arka kapılara düşünmüştüm aslında. çap çok küçük geldi. o yüzden vazgectim...

bu arada yeni hedef, iptal olan direksiyon kumandalarını sony'e uyar hale getirmek. kafa patlatıyorum şimdilik ama bir ADC işe yarayacak gibi duruyor :) umarım devamını getirir ve buraya atarım :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

abi ovaller ve mdf yaptım artık. sağol ilgine ilerde bir değişiklik yapacak olursam kafanı şişiririm :) şimdiki hedef kumandalar. sistemi çözdüm uygun devreye uğraşıyorum :)

Yorum bağlantısı
Özgür Yıldız

teybin altındaki eldivenliğin arkasına bir anahtar koydum. remote kablosunu bu anahtar üzerinden geçirdim. anahtar açık devre iken bas kutusu iptal oluyor..

:) :)

Bunu yapmana gerek yoktu, teybin arkasında bu iş için bi çıkış mevcuttu.

Yani her defasında aç-kapa ile uğraşma

Bi de teybe 6 tane hop. bağlamasan daha iyi olur.

Teybin çıkışları 2 ohm'a düştüğü için hem çıkışlar zorlanıyor hemde 2 ohmda ses kalitesi düşer.

Eğer arka pandizota koyduğun 6"x9" lar arka kapılardakinden daha kaliteli ise, arka kapıdakileri iptal edip sadece ön kapı ve arka 6"x9" ları kullanmanı tavsiye ederim.

Yada ille hepsini kullanacam dersen ayrı bi ampli ile kullan bence.

Bagajda ki sub da fabrikasyon aktif bi sub.a benzemiyor, ampliyi heralde kabinin arkasına bağlamışlardır, eğer ampli 4 kanallı bi ampliyse 2 kanalı bpştur o raya pandizottaki 6"x9" ları bağlayabilirsin.

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Güle güle kullan-dinle Özdemir.

Senin arabada niye CD holder yok yav. O kısım boş kalmış. Edition larda var diye biliyorum ben, benimkinde ve arkadaşlarımda da vardı???

abi yok bende, ama opel servisi ile görüştüm. getirticem ve eldivenliğin oraya onu takıcam..

Bunu yapmana gerek yoktu, teybin arkasında bu iş için bi çıkış mevcuttu.

Yani her defasında aç-kapa ile uğraşma

Bi de teybe 6 tane hop. bağlamasan daha iyi olur.

Teybin çıkışları 2 ohm'a düştüğü için hem çıkışlar zorlanıyor hemde 2 ohmda ses kalitesi düşer.

Eğer arka pandizota koyduğun 6"x9" lar arka kapılardakinden daha kaliteli ise, arka kapıdakileri iptal edip sadece ön kapı ve arka 6"x9" ları kullanmanı tavsiye ederim.

Yada ille hepsini kullanacam dersen ayrı bi ampli ile kullan bence.

Bagajda ki sub da fabrikasyon aktif bi sub.a benzemiyor, ampliyi heralde kabinin arkasına bağlamışlardır, eğer ampli 4 kanallı bi ampliyse 2 kanalı bpştur o raya pandizottaki 6"x9" ları bağlayabilirsin.

Kolay gelsin

sıradan cevaplayayım:

-daha önce bu bas kutusunu jvc ile kullanıyordum onda böyle bir özellik olmadığı için yapmıştım. zaten şu anda anahtarı kullanmıyorum, cd holder gelince de iptal edeceğim

-arka kapı hop. iptal etmeyi düşünüyorum

-bas kutusunun amfisi üzerinde. ama ovalleri bağlama şansım yok çünkü amfi bas amfisi.. bağlamak için LPF katının iptali veya o kattan önce dışarı çıkış almak için uğraşmak gerekiyor. ovaller çok iyi hoparlör değil zaten gerek duymadım...

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

:)

geçende bizim arkadaşın mağazasına bırakmıştım, ses sistemleriyle ilgilenen, başka işlere koşturuyordum sanayide.. geldiğimde baktım ayar yapıyolar amfiye. bu sırada ayar yaparken arada çıkıp arabanın önüne falan gidiyorlar sağında solunda geziyorlar. napıyorsunuz dedim, dışarıya güzel ses gitsin diye uğraşıyoruz dediler. boşverin dedim ya dışarıyı ben sistemi kendime yapıyorum içerde güzel duyulsun, herşeyi tam alayım yeter dedim. demekki genel istek bu yönde :)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Benim çömez doktora konusunu değiştirip ses ve görüntü sistemleri konusuna eğilecek bu gidişle.... Bugün yeni DVD'li müzik sistemini taktırdı ve LCD ekran montajında ben de ona yardımcı oldum. Öncelikle LCD ekranın içine yerleşeceği çerçeveyi kestirip büktürdük....(Fotoğraflar cep telefonu ile çekildi, bitmiş halini, kendisi çekip ekler).

Çerçeve.

Gönderilen Resim

Sonra çerçeveyi arabanın ön kısmına uyacak şekilde siyah döşeme malzemesi ile kapladık:

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Vee..Montaj bitmiş Birkaç resim...

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Güle güle kullan kardeşim.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

eyvallah..

fena da durmadı aslında konsolda, döşeme rengini falan tutturduk. ama bir ara fırsatım olur ve de orta konsol hurdası bulursam ben bu LCD'yi kalorifer düğmeleri ile üst havalandırma ızgaraları arasına oturturum. bir ara büyük şehirlerden birine gittiğimde bu orta konsoldan arayacağım. o zaman çok daha güzel olacak inşallah http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Onu ben çok söyledim, bir şekilde değiştirmek lazım. Özdemir cep telefonu harici bir resim koy be kardeşim, Enginle benim çektiğimiz fotoğraflar çok düzgün göstermiyor tesisatı...

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

güle güle kullanın, ekran konsola gömülü hale gelince süper olacak. bir de geri görüş kamerası ekleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Onur Demir

Bende diyorum Özdemir Abi Yine astramı aldı :D

Sağlam Hort olmuş, Daha Ben bile üye değilmişim son ileti yazıldığında.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

ben de sapıttım :D teşekkürler ama, araç benden sonra kardeşim, sayın moderator Engin'e geçti, oradan da emmi vasıtasıyla Nevşehir'e gitti. son durumu bilmiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hakan Çark
ben de sapıttım :D teşekkürler ama, araç benden sonra kardeşim, sayın moderator Engin'e geçti, oradan da emmi vasıtasıyla Nevşehir'e gitti. son durumu bilmiyorum :D

Ben de forumda dolaşırken tarihe bakmadan yorum yazmışım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...