İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - İlk çalıştırma (marş) Sorunları

Ali Yaşar

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
bende 70 in altında geziyordum sürekli o zaman biraz daha alalım

O zaman senin pompa çoktan malul olmuştur... :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

mehmet abi konuyla alakası yok ama sorucam dayanamadım benzin ışığından sonra kaç km gidebilirim?

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

tahmini ne kadar tutabilir yaklaşık olarak 25 gündür bu şekilde kullanıyordum 3 gündür bu şekilde olmaya başladı bu gün abartmaya başladı sabah 2 ila 3 saniyede çalıştı işe geldim 1 dakika bekleyip tekrar çalıştırmaya kalktığımda 5 sn kadar sürdü

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

depoyu yarıma getirdim ama ama sorun hala devam ediyor bugün bir keresinde neredeyse yolda kalıyordum 4 kez marş bastım sonunda aldı 5 ila 10 gün devam etmek istiyorum bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

Depo aracın neresinde tam olarak benzin pompası diyemi isteyeceğiz kendim değiştire bilirmiyim bu pompayı elimden az da olsa gelir bu işler pomyaı sordum 100 ytl dediler (benzin pompası diye sordum) ken dim değiştirirsem hiç olmazsa işçilikten yırtarız.

Km ekranında hata kod gördüğümüz yerde ben çalışmaması ile hata kodunu göre bilirmiyim

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
(düzenlendi)

orjinali dediler ama şamandra varmı yokmu onu bilmiyorum işçilik olarakta 50ytl istediler dışarıda (sanayide tanıdık bir yer de)

özel bir serviste ise 225 ytl orjinal pompayla birlikte şamandraya . Sadece pomya 50/100 ytl dediler (yansanyi imiş garanti vermiyorlar) işçilik 75 ytl dediler

tarihinde Ali T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tütün
(düzenlendi)

geuge menude hata koduna rastlamadım fakat 1 gün kullanmadım aracı bu sabah bastım marşa sanki biraz daha iyi gibiydi anlamadım ben bu işten hiç birşey pompada problem varsa hata ekranında gözükmezmi yada benzin az kaldığı için benzin filtresi tıkanmış yada pis benzin gelmiş olabilirmi

tarihinde Ali T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tütün

ben de öyle yapıyorum zaten mehmet abi arabayı bıraktım hiç istemesemde hyundai era 1.5 crdi var kayın pederimde 15 günlük umreye gönderdik araç bana kaldı .

ama keyif vermiyor benki hiç işim yokken haftada 500 km yol yaparken şimdi 3 günde 5 km yol yapmışım

bu arabayı almakla iyimi yaptım kötümü anlamadım hep kullanasım var hep gezesim var yakıt dayanmıyor bu seferde .?????? offf offff

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok öyle değil.. kendi arabanı kullan...

Sorun varsa büyüsün...

Sorun yoksa düzelsin...

Yoksa bu halde iken tespiti zordur

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

bu onbeş gün çok yoğunum yolda bırakırsa sorun olur o yüzden kullanamıyorum gündüz k.pederimin işini idare ediyorum akşamda kendi işime mesaiye geliyorum yolda kalırsam kıpırdayamam aracıda bırakamam sorun orada

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Yorucu
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar 2-3 gün önce uzun yola çıkmıştım yaklaşık 600 km lik bir yol, yolda gazı tam bitirip aracı bir süre benzinde kullanmak istedim, ancak benzine geçtiğinde araç stop etti, tekrar çalıştırdım 5-6 marşta çalıştı ancak bu defada gaz gaz yemedi bir kaç kere daha denedim yine aynı, kontağı açıp biraz pompaladım çalıştı yine gaz yemedi , biraz rölantide bıraktım daha sonra devam ettim normal bir şekilde yola devam ettim benzinde, bu arızayı her 30-40 km de 3 defa daha yaptı, aynı uygulamayı yaparak devam edebildim, yol üzerindeki servise gittim deneme sürüşüne çıktı herhangi bir şey bulamadı herşey normal gözüküyor dedi usta ben benzin filtresinden şüphelendim ama usta öyle olsa devamlı yapar dedi, değerli yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar arkadaşlar şimdiden teşekkürler. Bu arada araç 2002 ford focus 1,6

tarihinde Murat Yorucu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bakmak lazım. Bakalım arıza ordan mı.. Ama temizleme olmaz... Değişim gerekir...

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

az önce forumda başka yerde bir konuda gördüm benzin filtresi hatalarını bu geç çalışma sporunu benzin filtresinden olma ihtimali nedir guage menüde hata göstermiyor ?

gerçi ben hala servise gidecek vakit ve nakiti ayarlayamadım hala böyle kullanıyorum sanki bu duruma alıştım

yolda kalsam kaskodan sanayiye çekilirmi birde onu soracaktım mekanik sorun çünkü?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

aracı çalıştırmadan önce bir kaç kez kontagı açıp kapatın sonra aracı çalıştırın problem düzeliyormu bakın

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

bazen marşa bastığımda çalışmadığında teybi kısıp kontağı bir iki kere açıp kapatıp tekrar bastığımda çalışıyor sorunsuz gibi

bazen pompanın ilk çalışma sesi gelmiyor gibi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmet Oruç
arkadaşlar aynı tekleme sorunu 1 aydır bende de var. araba kafasına estimi teklemeye başlıyor, özellikle yokuş çıkarken abartıyor. bu sırada da çok ince bir tıktıktık diye sesler geliyor, elektriksel bir ses gibi, tekleme bitti mi ses te bitiyor. bu arada motor uyarı ışığı kafasına göre yanıp sönüyor. bütün bunlar olmadan önce kilometre göstergem 0 a düşüp bir müddet çalışmıyor, sonra kafasına göre düzeliyordu hoş bu hala devam ediyor ama bununla bir alakası var mı bilmiyorum. yahu nasıl bir arabadır bu ford focus anlamadım gitti, her gün bir yerinden sorun çıkıyor. kapı kilidi bozuluyor, bir bakmışsın kafasına göre düzelmiş.

Aracınız Tüplümü ?

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

senın aracın tekleme sorunu bujı bujı kablosu veya bobın gözüküyor,kılometre ıbresının düşmesı ıse eğer hız konntrol sensoru arızalı depıl ıse,sılındır kapağında bulunan ısı sensorunun kablosunun bujı kablolarından aldığı manyetık enerjı ıle yanlış okumalara yol acıyor.cözüm sensor kablosunu bujı kablo gurubundan yukarı doğru ayırmak. vss sendoru sağlam ıse

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Şanver

2001 model focus2.0 sıralı sistem lpg li aracım var.Sabah çalıştırdığımda araba gaz yemiyor.Gaza basınca devir 1000 in altına düşüyor.Gaz pedalını bırakınca devir yeniden yükseliyor ve 5-6 sn sonra teklemeye başlıyor ve benzin kokusu geliyor.Lpg ye geçince düzeliyor.Ancak ilginçtir havanın sıcak olduğu ya da motorun sıcak olduğu zaman çalıştırdığımda bu sıkıntı olmuyor.Fakat lpg de de dururken rölantisi düzensiz çalışıyor.Resmen eksozda patlamalar meydana gelir gibi sert şekilde titriyor.hatta bazen yoda durduğum zaman motor stop ediyor.Bunları ustaya anlattığımda benzin pompasının arızalı olabileceğini söyledi.Bana biraz tuhaf geldi.pompa arızalı olsa soğukken olanlar motor sıcakken de olmaz mı? Ayrıca bazen arabayı sadece benzin de kullanıyorum.İlk çalıştırma anında olan olaylar motor ısınınca yine olmuyor.Ama rölanti problemi yine var tabi.Benim aklım pek almadı.Yorum yapabileceklere şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

anlattığın olaylar lpg sistemindeminden kaynaklı gibi sanki. ama maf sensörü yada by-pass ta sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

20 litreler genelde karter havalandırma hortumundan hava alıyor. bu hortumu kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...