İçeriğe Yönlendir

Kirli koltuk döşemeleri ile vedalaştım..

Ahmet Ertugay

Recommended Posts

Ahmet Ertugay

Kirli ve birkaç yerinde sigara izleri olan koltuk döşemeleri konusunda detaylı iç temizlik, deri döşeme yaptırma gibi çözümlerin uygun olmadığına karar verdim. Çözüm olarak arabama özel koltuk kılıfları diktirdim. 120 ytl ye mal oldu.

Gönderilen Resim

bu arada daha önceden yaptırmış olduğum ön kolçağıda göstermiş oldum. o da koltuklarla aynı döşeme kumaşıyla kaplanmış oldu.

Yorum bağlantısı
Onur Karakaya
(düzenlendi)

Ahmet Bey,

güle güle kullanın güzel olmuş hemde ekonomik kumaş seçenekleri çokmu benimki kum grisi guderi tarzı bişeyler istiyorum.

İstediginizde çıkarabiliyormusunuz.....

tarihinde Onur Karakaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

anlamadım ben ön kolçak sonradan mı takıldı ,ama zaten araç ghia ön kolçak olması gerek

eğer sonradan takıldıysa nasıl taktırddınız mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kolçak orjinal değil. Orjinalleri biraz daha ince uzun.. Yanlış görmüyorsam.. Yani en azından burdan bakınca öyle görülüyor.

Orjinalini de takmak mümkün ama sırt ayar kolunun olduğu bölüm mil ile birlikte komple değişmesi gerekir.

2000 ve 2001'lerde standart değildi. Daha sonra standartlaştı bu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

teşekkür ederim. deri döşemeyi ciddi ciddi düşünmüştüm ama maliyeti nedeniyle ucuz çözüm olan kılıfa karar verdim.

sorularınızı cevaplandıracak olursam;

aracım 2000 model olduğu için yan hava yastıkları yok bu nedenle kılıf takabilmek mümkün oldu.

kolçak orjinal değil, orjinalden daha geniş, kolçağı sırt ayar kolunun hemen altına koltuk iskeletine iki vida ile taktılar. kolçağın maliyeti 60 ytl. eniş olduğu için ön yolcu da kullanabiliyor. Ayrıca el frenini de engellemiyor.(gerçi koltuğu en geride kullandığım için)

kumaş seçenekleri oldukça fazla ama koyu renkler ağırlıkta, aracın iç konseptine uygun açık renk tonlarda fazla bir alternatif yoktu. malum insanlar kolay kirlenen renkleri tercih etmiyorlar galiba. kılıfı çıkarmak mümkün ama tekrar aynı gerginlikte takmak biraz ustalık istiyor. Çünkü arka koltuklar tamamen söküldü, arka koltuğun sırt bölümünün arkasındaki bagaj zemini ile aynı olan kapak kısmı sökülerek takıldı. neredeyse orjinal döşeme gibi birşey oldu. sadece arka kolçak iptal oldu. ama yine parçalı katlama fonksiyonu kullanılabiliyor.

vites koluyla ilgili herhangi bir çalışmam olmadı, bildiğim kadarıyla standart ölçülerde.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet Ertugay

oto döşemecilerinde istediğiniz ebatlarda bulabilirsiniz. benimki öyle.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

kolcak kullanımın ötesinde şık durmuş..

ben koltukları deri kaplatmak istiyorum ama herkes yazın yakıyor diyo.

eniştemim deri dikiş atelyesi var aslında maliyet pek sorun olmaz ama kullanım acından nası olur acaba?

Yorum bağlantısı
Bora Lahna

kolcak kullanımın ötesinde şık durmuş..

ben koltukları deri kaplatmak istiyorum ama herkes yazın yakıyor diyo.

eniştemim deri dikiş atelyesi var aslında maliyet pek sorun olmaz ama kullanım acından nası olur acaba?

deri kısında buz gibi oluyor, koltuk isitması sart...

benımde eskı aracımda kol dayama vardı ve sonradan yapılmıstı...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Tınmaz

Ahmet Bey kolçağı nerede ve nekadara yaptırdınız acaba?

Bende bi kolçak yaptırmayı düşünüyorumda.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Ahmet Bey kolçağı nerede ve nekadara yaptırdınız acaba?

Bende bi kolçak yaptırmayı düşünüyorumda.

kolçağı İzmir 2.sanayi sitesindeki bir oto döşemecisinde 60 ytl ye yaptırmıştım. oto döşemecilerinde yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

arakadaşlar 98 fiestamın kirlenmiş ve lekelenmiş koltuk döşemelerini yep yeni yapan bir yöntem keşvettim herkese şiddetle tavsiye ederim gidip temizlemecilere 100 ytl vermeyin. gerçekten süper bir yöntem. bi kova suya omo matik arielde olabilir :)) katıyoruz göz kararı (çamaşır makinesi deterjanı) sonra suyla iyice karışmasını sağlıyoruz. zaten fazla köpürmüyor. bu banyolarda kullandığımız lif ile detarjanlı suyumuza sokup çıkartıp sıktıktan sonra döşemeye uyguluyoruz (biraz bastırmak gerekiyor) sık sık lifteki pisliği temizleyin deterjanlı su ile, sonrasında bütün döşemeler bittikten sonra kovadaki suyun rengine bakmayı sakın onutmayı. ayrıca döşemeler kuruduktan sonra yaptığınız işten gurur duyacaksınız :)) :clapping:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zaman ve zevkiniz var ise, zevkli iştir koltukları silmek, yalnız hava biraz sıcak olmalı yoksa uzun süre nemli koltuğa oturmak zorunda kalırsınız ve camlarınız hep buharlı kalır.

Yorum bağlantısı
Ceyhun Yilmaz

ben koltuk döşemeleri için piyasada satılan sonax temizleyici aldım ama henüz silmedim malum havalar soğudu.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
arakadaşlar 98 fiestamın kirlenmiş ve lekelenmiş koltuk döşemelerini yep yeni yapan bir yöntem keşvettim herkese şiddetle tavsiye ederim gidip temizlemecilere 100 ytl vermeyin. gerçekten süper bir yöntem. bi kova suya omo matik arielde olabilir :) ) katıyoruz göz kararı (çamaşır makinesi deterjanı) sonra suyla iyice karışmasını sağlıyoruz. zaten fazla köpürmüyor. bu banyolarda kullandığımız lif ile detarjanlı suyumuza sokup çıkartıp sıktıktan sonra döşemeye uyguluyoruz (biraz bastırmak gerekiyor) sık sık lifteki pisliği temizleyin deterjanlı su ile, sonrasında bütün döşemeler bittikten sonra kovadaki suyun rengine bakmayı sakın onutmayı. ayrıca döşemeler kuruduktan sonra yaptığınız işten gurur duyacaksınız :p ) :p

Temizlemekten yana sıkıntı yok, sıkıntı kurutmakta..

Bu işi yapan firmalar mesela sonax fan ile içeride sıcak hava sirkülasyonu yapıyor.Bizde yapabilsek.. :p

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Temizlemekten yana sıkıntı yok, sıkıntı kurutmakta..

Bu işi yapan firmalar mesela sonax fan ile içeride sıcak hava sirkülasyonu yapıyor.Bizde yapabilsek.. :)

olmaz cavit abi herkes kendi işini yapsın.adamlar taşmı yiyecekler evde çoluk çocuk açmı kalsın.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
olmaz cavit abi herkes kendi işini yapsın.adamlar taşmı yiyecekler evde çoluk çocuk açmı kalsın.

Tayfun,Biz yapalım diye yazmadım zaten..

Benim cümlemden "Bizde yapabilsek.. :p " Olan kısmı çıkartınca geriye ukela bir cümle gibi kalıyor,Konuyu açan arkadaşa bu işin o kadar kolay olmadığının mesajı var orada.. :) Ben sonax'a yaptırdım, ordan biliyorum..

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Tayfun,Biz yapalım diye yazmadım zaten..

Benim cümlemden "Bizde yapabilsek.. :p " Olan kısmı çıkartınca geriye ukela bir cümle gibi kalıyor,Konuyu açan arkadaşa bu işin o kadar kolay olmadığının mesajı var orada.. :) Ben sonax'a yaptırdım, ordan biliyorum..

Herşeyi devletten beklemeyin sayın Cavit Doğan...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
:blink:

Sonaxada gidin yani :D Gitmeyede devam edin ama isterseniz Fan işini enişteme söliyim yapsın bi fan...Mangal yakmak için yapmıştık elektrikli bi fan :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Herşeyi devletten beklemeyin sayın Cavit Doğan...
:blink:
Sonaxada gidin yani :D Gitmeyede devam edin ama isterseniz Fan işini enişteme söliyim yapsın bi fan...Mangal yakmak için yapmıştık elektrikli bi fan :blink:

Şaka yapma len.. :)

Fanla iş bitse..(Bakınız mesleğim) :blink:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...