İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt Cd/mp3 Hakkında Ne Biliyorsunuz

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Sen niye gidip orjinal cd çalarının almadın focusun da alpine aldın ? hatta bi aralara double din maceran vardı :)

Açıkçası sony teyp dediğin teyp sadece görsel olarak iyi gerisi hikaye.

6000 ses kalitesi güzel değil bu 1

mp3 çalmıyor buda 2

:rolleyes:

benim aracımda o tarz bi teyp olsa bir sonraki adım double din bi ünite almak olur (yeride double din olduğu için)

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Futue te ipsum et caballum tuum

En azında öm den yolla da ne dediğini bilelim.... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Eee alsaydın madem f2deki sonylerden 35 tane teyp takana kadar

haha bi düşün bakalım nasıl sığıcak...

birde aynı işi gören alete niye okadar para veriyim :rolleyes:

ben orjinalinde gelse öyle birşey dokunmazdım dedim, yada dokunursam tek din bişi takmazdım..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Togan Türel
(düzenlendi)

kılavuzluk bi bilgi veremeyeceğim ama Blaupunkt çok güzel ve başarılı bir markadır bir çok dvd li ve vcd li müzik sistemlerinden önce Blaupunkt cd oynatabiliodu diye biliyorum varanın neredeyse tüm otobüslerinde var başarılı bir yapım

tarihinde Togan T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burak Balıkçı

Artık bu teybin içini dışına çıkarıp kısmende olsa öğrendim sanırım ama, ne yaptıysam şu çift kademeli aydınlatma olayını devreye almayı başaramadım. :unsure:

Farlar kapalıyken veya farlar açıkken kayıtlı ışık seviyesi otomatik devreye girmiyor. Mehmet abi en çok sen uğraştın bu teyiple, başarabilmişmiydin kendi aracında; boşta duran bir kabloda kalmadı, hepsi bir yere bağlanıyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saat ayarlarının olduğu menüde bir ayar görmüştüm ben ve aktif etmiştim.

Ancak saate göre çalışıyor olabilir.. Benimki çalışıyor yanılmıyorsam...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
(düzenlendi)
Saat ayarlarının olduğu menüde bir ayar görmüştüm ben ve aktif etmiştim.

Ancak saate göre çalışıyor olabilir.. Benimki çalışıyor yanılmıyorsam...

Biliyorum o menüyü, istediğim ışık şiddetini far açık ve kapalı olmaz üzere ayarladım ve kaydettim. Ancak farlar açıkkende kapalıykende hep far kapalıya ayarladığım şiddette aydınlatma oluyor. Farlar açıkken 3 sayı karanlık farlar kapalıykende 3 sayı parlak yansın istiyorum, olmuyor... :agla:

Burak bey siz nerden temin etmiştiniz?

Çağlar Abi ben 2005 yılının başında Amerika'dan getirtmiştim. Yani 3 senedir kullanıyorum bu teybi.

tarihinde Burak Bal?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Onuda denedim, değişen sadece radyo hafızaları ve kendi ayarladığım equalizer sıfırlandı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burak orjinal aparat ile bağlamıştın değil mi.. ?

Peki tesisattan eminmisin.. Teybe far açık uyarısı geliyor mu.. Geliyorsa hangi pin... ?

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Boşver Burak, bununla uğraşma, yapacaksan direksiyon kumandasını yap :)

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Burak orjinal aparat ile bağlamıştın değil mi.. ?

Peki tesisattan eminmisin.. Teybe far açık uyarısı geliyor mu.. Geliyorsa hangi pin... ?

Aracın orjinal soketini taktım extra bişi yapmadım. Hangi pin olduğunu hatırlamıyorum ama boşta kablo yok, resimleri bilgisayarımda vardı şimdi bulamıyorum. Teyp kancasını bulursam söküp tekrar bakayım; oda kayıp : :angry:

Boşver Burak, bununla uğraşma, yapacaksan direksiyon kumandasını yap :)

Oda olacaktı ama dual sistem beni fazlasıyla aştı ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Acar

ben sahibinden com dan bir aparat aldım acaba bu aparat bu teybe uyarmı aparat dreksiyondan kumandayı kullanmaya yarıyor aldığım kişi bana teyp te bulunması gereken özelliğin wired remote control olması gerektiğini belirtti bu konuda bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim bildiğim.. bu teyp ile ford kumanda sisteminin hiç bir şekilde bağdaşmadığı...

Yorum bağlantısı
Ersin Karakaya

Mehmet Bey tam ben de heves etmiştim bu aletten bir tane alıp kullanmaya ama kumanda çalışmadıktan sonra vazgeçeceğim...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi
Af On/Of - Automatic Frekans

Cliprel - ?

Cliplim - ?

Reg - ?

Fm-Sens - FM sensör seçimi (6 seçenek mevcut fonksiyonları nedir bilmiyorum)

Hicut - ?

Deq (Off) - ?

Hi-Q-Fac -

High Eqo -

Mi-Q-Fac -

Mid-Eco -

Lo-Q-Fac -

Low Eqo - Bunlarda detaylı Equalizer ayarları...

kalın olanlar bende çıkmadı diğelei var.

ve climlim 0 dan 60 a kadar sayıyor kenidis 15 e ayarlı şu an neymiş bu :p

cliprel 1 den 99 a kadar sayıyor ve kendisi 40 a ayarlı şu an bu da neymiş :D

sonra bu hicut ne oluyor bende 3 e ayarlı

reg ne oluyor off du ben o yaptım galiba

bir de

diğer menüde

audio kısmında

sharx nedir şu an on durumunda

traf annou nedir off durumunda ( tarafik anansou diyecem ama Türkiye yok galiba)

PTY nedir ( eski teypten kalam bilgim burdaki seçeneğe göre radyo arıyordu haberler pop mop)

yine

menüde volume de

pwr -on vol nedir. (başlangış sesi diye yorumladım ama bir türlü çalıştığını çözemedim ne olursa olsun ordaki sayı açılınca ses eskiden devam ediyor bazen kısık başlıyor gibi geliyor)

Ta-min nedir. sesle oynayınca ses değişiyor ama menüen çıkınca eski haline geliyor.

avc yi biliyom :D ootmatik ses ayarı

loudness nedir. sözlükte yüksek seslilik diyor ;)

Yorum bağlantısı

focus kullanma klavuzunda detay yok baktım yüzeysel anlatım var bu cihaz için ayrı bir klavuz varsa bilmiyorum.mustafanın yazdıklarını göremedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Blaupunk'un kullanma kılavuzu olması gerekir forumda.. Forumda yoksa evde var ben yükleyeyim...

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

Blaupunkt'un her şeyi iyidir eski arabamda da vardı kasetçalarlısı. Satarken teybi çıkardım şimdi evde duruyor..

Yorum bağlantısı
Blaupunk'un kullanma kılavuzu olması gerekir forumda.. Forumda yoksa evde var ben yükleyeyim...

forumda link vardı ama error yazdı.başkada göremedim emmi.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
PTY nedir ( eski teypten kalam bilgim burdaki seçeneğe göre radyo arıyordu haberler pop mop)

Ben de bu PTY ne işe yarıyor diye habire basıp duruyordum benim Alpine' de :D Öğrenmiş oldum ehah :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bende çalışıyor vallaha, nerden anladın dersen, o tuşun ne olduğunu kurcalarken her radyoda durmuyordu, şimdi ne olduğunu öğrenince tınn dedi benim lambalar :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...