İçeriğe Yönlendir

Fiesta far ve sisleri için halojen ampul

Deniz Tarhan

Recommended Posts

Alkın Yılmaz

bence sislere hiç elleme cünkü onlar gerekli ve cok işine yarayacaklardır eminim boyalı ampül fln boyalı ampüllerin ışıgı beyaz ve gücsüz oldugundan dagılıyor bırak bence öle kalsın :clapping:

Yorum bağlantısı
Burhan Güncü

Yurt dışından alışverişi öğrendin nasıl olsa Ebay'de çeşit çok şu da bir örnek sana..

Mehmet Bey ben angelleri yurt dışından getirttim ama netten satın almadım oradan bir akrabam alıp gönderdi yani internetten yurtdışından satın almayı bilmiyorum nasıl satın alabilirim bu konuda aydınlatırsanız beni sevinirim

Yorum bağlantısı
Burhan Güncü

Ya niye h11 bu kadar pahalı ? Şöyle zengin çeşitleri olan ampülcü bilen varmı h11 için?Yani kamyonculara 75 çeşit renk bulurlar bize bulunmuyor :clapping:

Evet çok haklısın arkadaşım

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Göktürk

şu nasıl :

Gönderilen Resim

hani kolay yoldan farları beyaz yaparsın

Gönderilen Resim

Şaka bir yana boşverin beyazı.

Zaten normal lambalarınız xenon muş. Siste sarı ışık daha iyi diye bilinir. Belki o nedenle pek bulunmuyordur.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Ben c-max in sislere takmıştım beyaz ampul,yanılmıyorsam aynı olması gerekir,eğer öyleyse bir ara alıp gönderebilirm

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

burhan bey sanırım ampullerden vazgeçti.yanlış bilmiyorsam aracı satılıktı.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ayhan Şentürk

Genelde aracımı gündüzleri ve akşam üzeri kullandığım ve genelde parklar acık olduğu için parkların beyaz yanmasını istedim. Plaka ışıklarını zaten beyaz ledli ampül ile değiştirmiştim.Bugün ön far parklarını değiştirdim.

Parkları değiştirebilmek için önce ön ızgarayı çıkarmak gerekiyor.Daha sonra farın vidalarını sökerek tampon tırnaklarını elimizle bastırarak tamponu öne doğru birkac cm esnetiyoruz.Farı yanımıza doğru çekerek far soketini çıkartıyoruz. Ondan sonra farı zor olsada evire cevire bir şekilde çıkartıyoruz. Park duy'una ulaşmak için lastik körüğü çıkartıp park duyunu cekiyoruz.Ondan sonra sarı ampülü çıkartıp yerine led i takıp tüm işlemlerin tersini yaparak farı takıyoruz.

pict0357cl0.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Resim çekmediyse bile fotoşopla yapar hemen, görürüz.. :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi hayırlı olsun Ayhan, bende parklara Osram cool blue beyaz ampullerden takmıştım çok hoş oldu, far ampulu olarakta Philips Power 2 Night GT-150 kullanırsan fardan H4 ampulle alacağın en üst performansı alırsın, bende bunu kullanıyorum sonuç süper yağmur çamur farketmiyor uzunu açtımmı yol hava alanı gibi geliyor bana :( bu ampulu tavsiye ederim ona göre...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aklımda Ali bey.

Peki bizim standart far ampüllerine göre dahamı iyi aydınlatıyor.

Birde parkları osram bulduğunda değiştirebilirim. Yada bunları yanana kadar kullandıktan sonra..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yada bunları yanana kadar kullandıktan sonra..

Bu süre çok uzun olmayacaktır... Sen osram aramaya başla..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yanmaz gibime geliyor.Çünkü töleranslı led. 10 v ile 15 v arasında çalışabiliyor.

Çok büyük ihtimal biri yanacak ve tek göz olacak. Bende dayanamayıp osram bulana kadar gene orginale döncem.

Tek korkum bu farları takıp sökmesi. Söktükten sonra yerinden çıkartıp yerleştirmezi işkence gibi.

Ali bey bu philips h4 night....... fiyat olarak ne kadar acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Teşekkürler arkadaşlar. Antenler artık beyaz yanıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi baya fark ediyor kısalarda daha net bir aydınlatmayla beraber yandaki nesneler daha bir aydınlık oldu uzunlarda ise bariz fark var özellikle karşıdan gelen için uzunlar geçici körlük bile yapabilir :kafa: ampülün kafası (şapka kısmı) mavi renkli bu seni yanıltmasın sahte xenon havası veren boyalı ampullerden değil bu, farlar kapalıyken içerde mavi bir yansıma yaparak ayrı bir hava katıyor okadar camı şeffaf yani yandığında çok kuvvetli bir ışığı var,power2night GT150 ampulün çiftli pakedini 45 ytl ye almıştım sen otopolden alabilirsin bunlar UV filtreli olduğundan farlarda sararmada yapmıyor otopolde 48 ytl çifti

http://www.otopol.com/product_info.php?products_id=100044

yada istersen biraz daha kuvvetli olan XtremePower ama öyle aman aman bi fark yok aralarında

http://www.otopol.com/product_info.php?man...ducts_id=100042

cool blue park lambaları ise tanesi 3 ytl

http://www.otopol.com/product_info.php?products_id=100167

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Teşekkürler Ali bey.

Power2night gt150 alırım büyük ihtimal.

Bursa'da piyasada bulurum. Parklarıda alayım.

Farlarıda ikide bir sökmek istemiyorum.Arabayı tamponların boyanması için servise bıraktığımda tamponlar sökülmüşken farlarıda kolayca söküp takarım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vaay hadi hayırlı olsun diyeyim, tampon boyama aşamalarını (zımpara astar falan oluyo galiba), maliyet hk. bilgi ve tabiki resimleri heycanla bekliyorum Ayhan.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Henüz servise bırakmadım. İnanın zamanım yok. İlk fırsata arabayı götürcem. Boya işini 1 ay önce görüşmüştüm.Yoğundular ve pazartesi getir demişlerdi. Kar falan yağdı,sonra işlerim yoğunlaştı ve hala gidemedim.

Kapı kolları, bagaj citası ve tamponlar boyanacak.

Tampon zımparalanacak, sonra özel ilac sürülecek, sonra astar,sonra boya, sonrada cila...

Yapmak istediğim birkac şey daha var. Hepsini tamamladıktan sonra resim cekmek istiyorum :)

Önce park ve ampülleri alayım,tamponlar boyanırken onlarda takılsın.Bir şey daha var. Oda sürpriz olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Soyle soyle hadi hadi... :) yoksa spoilermi?... Bu arada önümüzdeki ay yeni Focus Haziranda Kuga Kasımda da bizim bittiğimiz ay bu ay, Verve çıkıyor ve Fiestamız antika durumuna düşüyor, neyse Ford' da ilk çıkan modeller hep sorunlu ve az donanımlı olur zati, bizde 2010 da değişiriz artık Fiestaları.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Ayhan eğer henüz almadıysan şu ampule bir bak derim.Osram NightBreaker ...hem ucuz hem de kullanıyorum sorunsuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...