İçeriğe Yönlendir

Fiestaya kendimce en mantıklı, en orginal tesisat

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Arkadaşlar coğumuz araclarımıza tesisat kurduruyorz ya da kurdurmak,kurmak istiyoruz.

bende bass ı seven biri olarak aracıma müzik tesisatı kurmak istiyorum ancak aracımda bulunan orginal 6000cd komple ön konsolda olduğu icin onu dağıttırıp anfi bağlatmaya orginali bozmaya kıyamıyorum.ve en mantıklı hepimizin onaylıyacağı bir cözüm yolu buldum.aracımda cakmaklığın yanında ipod girişi mevcut

1)ilk önce 2.5inc ekranlı ipod alıyorum,yanında ipod u aracta orginal görünümlü olması icin ipod kit alıyrm ve birtanede cakmaklıktan devamlı şarjı bitmemesi icin ipod arac şarj aleti alıyrm

2)birtane mono bass anfi ve ona uygun subwoofer alıyorum.(aküden enerji icin kabloları cekip anfimi en uygun yere monte ediyorm ve subwooferımıda bagajda uygun biryere sabitliyorum)

3)işte en önemli can alıcı nokta= aracımızın orginal konsoldaki teyp ini sökmeye hicbir gerek yok. ipoddan arabadaki ipod aux girişi icin ses alırken ortada birtane ayırıcı kullanıyoruz. bir ucu aracın ipod aux girişine gidecek.diğer ucuda anfiye gidecek. böylelikle icimiz herzaman rahat olucak.orginal teypin hic bir yerine dokunmuyoruz.

4) en iyi ses icin en iyi ayar=hepimizin bildiği gibi araclarımızda 6000cd yada dier model teyplerde bassları sonuna kadar actığımızda bozma yapıyor.subwooferın baslarının yanında orginal hoparlörlerin bozan baslarını duymak istemeyi.bunu engellemek icin teypimizden basları 0 a kadar düşürüyoruz,ve bu şekilde sesi cok yüksekte acsak bozma yapmıycaktır. güclü bass bagajdaki subwooferdan gelecektir.

amac teypin baslarını azaltıp net sesini alarak subwooferın basları ile birleştirmek..

kendime yakın zamanda yapıcam. fikir benden gerisi sizlere kalmış

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

kendi şarj aleti ile şarj ederim. cok zorunlu kaldığım zaman cakmaklığı kullanırım veya kullanmam.

Yorum bağlantısı
Ümit Özyürek

İyi de ne gerek var ki böyle uğraşmaya.Sanki böyle yapınca çok mu orjinal duracak.Bence daha beter olacak...

Teybe direkt ampliyi bağlayınca ne oluyor sanki de böyle uğraşıyorsunuz onu anlamadım.Ipod'a ve onun aksesuarlarına vereceğiniz parayla gidin bi Ford Teypleri için düşük seviye çıkış oluşturan aparatlardan alın[20-30YTL gibi fiyatları var zaten :)] güle güle kullanın.

Eğer ki basın sadece wooferdan gelmesini istiyorsanız ya teypten basları kısıp ampliden açacaksınız -ampliler +18db'e kadar bas artırımı yapabiliyor bu konuda sorun olmaz -veya hoparlörleri de ampliye bağlayıp highpass filter yardımı ile hoparlörlere bas gimesini engelelyeceksiniz.

Kendi arabam olsa 2.yolu seçerdim ama 1 yol da gayet işinizi görür.

Bi Focus'a iyi bas veren komple bir ses sistem 350YTL'ye çıkar hem de fıstık gibi olur.... :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

evet bende düşündüm ipod işi pek orginal bişey olmuycak.en güzeli o gücük parcadan takıp anfi cıkışı sağlamak. hatta bizim bir arkadaş malzemeleri alıp kendisi yapmıştı.

zaten şuan yaptıramıycam. belki birkac ay sonra.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Okur

valla orjinal teybi değiştirmeden harbi güzel bir sistem olmuyor.yani tabi eskisine göre çok fark alırsınız ama ne biliyim nasıl anlatsam.pioneer 6850 li bir şahin çok daha tatlı bir sesle yanınızdan geçer ve kıskanırsınız. http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

zaten sesi dışarı onlar gibi veren başka bir araç daha olamaz.

çok amfi değiştim bas değiştim ekolayzer denedim ama efsane bir ses alamadım.sırf direksiyon kumandasına alıştığım ve kıyamadığım için orjinalle devam kararı aldım.buna da şükür deyip kenara çekildim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mert Efe

5-6 ay önce fiestam vardı 98 model model çok iyi ses alacağım sistem attım arabaya hiç bi zararı yok ve sesi süper alıyorsun bende teyibe amfi çevirici tak bide aküden amfi kablosu gelecek bi göze batan bunlar ama bunlarıda kapı yanlarında saklıyorlar hiç bir kablo fazlalığın olmuyo

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Malkoç
Arkadaşlar coğumuz araclarımıza tesisat kurduruyorz ya da kurdurmak,kurmak istiyoruz.

bende bass ı seven biri olarak aracıma müzik tesisatı kurmak istiyorum ancak aracımda bulunan orginal 6000cd komple ön konsolda olduğu icin onu dağıttırıp anfi bağlatmaya orginali bozmaya kıyamıyorum.ve en mantıklı hepimizin onaylıyacağı bir cözüm yolu buldum.aracımda cakmaklığın yanında ipod girişi mevcut

1)ilk önce 2.5inc ekranlı ipod alıyorum,yanında ipod u aracta orginal görünümlü olması icin ipod kit alıyrm ve birtanede cakmaklıktan devamlı şarjı bitmemesi icin ipod arac şarj aleti alıyrm

2)birtane mono bass anfi ve ona uygun subwoofer alıyorum.(aküden enerji icin kabloları cekip anfimi en uygun yere monte ediyorm ve subwooferımıda bagajda uygun biryere sabitliyorum)

3)işte en önemli can alıcı nokta= aracımızın orginal konsoldaki teyp ini sökmeye hicbir gerek yok. ipoddan arabadaki ipod aux girişi icin ses alırken ortada birtane ayırıcı kullanıyoruz. bir ucu aracın ipod aux girişine gidecek.diğer ucuda anfiye gidecek. böylelikle icimiz herzaman rahat olucak.orginal teypin hic bir yerine dokunmuyoruz.

4) en iyi ses icin en iyi ayar=hepimizin bildiği gibi araclarımızda 6000cd yada dier model teyplerde bassları sonuna kadar actığımızda bozma yapıyor.subwooferın baslarının yanında orginal hoparlörlerin bozan baslarını duymak istemeyi.bunu engellemek icin teypimizden basları 0 a kadar düşürüyoruz,ve bu şekilde sesi cok yüksekte acsak bozma yapmıycaktır. güclü bass bagajdaki subwooferdan gelecektir.

amac teypin baslarını azaltıp net sesini alarak subwooferın basları ile birleştirmek..

kendime yakın zamanda yapıcam. fikir benden gerisi sizlere kalmış

kolay gelsin

selam

4kanal steryo 1kanal mono anfi al derim.

tek anfi tüketim olarakta iyi olur.

componentte dünya liderleri :bose.mb quard veya focal diyorum. sql istiyorsan tabiki.

subbas olarakta :jl audio.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...