İçeriğe Yönlendir

Fusionda değişiklik

Onur Gülbakanoğlu

Recommended Posts

Onur Gülbakanoğlu

Bende 1.6 TDCI lux fusion alarak ford ailesine katıldım.

Arabamın dizel olmasından dolayı fazla sesi dışında ilk etapta performans+yakıtından memnunum birde buna 2 satıcıyı kapıştırıp çok düşük fiyata almam eklenince değmeyin keyfime.

İlk etapta arabaya cam filmi yaptırıcam (Önümüzdeki pazartesi) daha kesin karar vermedim ama tüm camlara 3 numara yaptırmayı düşünüyorum. Bir arkadaşta kanıma girdi ön iki camı 2 numara arkaları 3 numara yaptır dedi. Nedersiniz?

Daha sonra bu ay sonu veya önümüzdeki ay başı da port bagaj taktırmayı düşünüyorum. Ford servisi herşey dahil (işçilik +kdv) 225 dedi. Pazarlık yapmadım daha. Yaptıran arkadaşlar varsa ne dersiniz? Dışarda yaptırsam kaça malolur?

Daha sonra arabaya başka neler yaptırabilirim diye düşünüyorum, fikri olan veya kendi arabasına yaptıranlardan yardım bekliyorum. Tüm fikirlere açığım :)

Herkese kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Daha sonra bu ay sonu veya önümüzdeki ay başı da port bagaj taktırmayı düşünüyorum. Ford servisi herşey dahil (işçilik +kdv) 225 dedi. Pazarlık yapmadım daha. Yaptıran arkadaşlar varsa ne dersiniz? Dışarda yaptırsam kaça malolur?

Hayrlı olsun allah kaza bela versin

Yaptırmayın ezilmiş jiip gibi durur araba bence

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayrlı olsun allah kaza bela versin

:o

Biraz sakin Mali.. Bak ne yazmışın.. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Bence camları çok koyu yaptırmayın,yapılmışkende güvenlik filmi yaptırın

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

gule gule kullanın. kaça aldınız ve port bagaj yapan servis hangisi? ben birkaç gördüm araçta ama sahipleri yoktu araçların yanında soramadım. fena durmuyor. cam filmi yaptırmayın derim. luzumsuz.

Yorum bağlantısı
Onur Gülbakanoğlu

Cam filmini güvenlik maksatlı da yaptırıyorum zaten. Yoksa görünüş 2. planda :) Ama hepsi 3 numara olursa ön cam çok mu sırıtır bilemedim. Belkide 2 numara yaparım gidip yerinde bakıcam.

Aracı park sensörü dahil 30.750 ye aldım. Kent oto. Aynı servis 225e takarım dedi port bagajı ama piyasayı araştırmadım. Fiyatları bilmiyorum 40-50 lira daha az ödiecem diye de, servis yerine dışarda taktırmam o da ayrı.

Yorum bağlantısı
Ersin Akpınar

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip eetsin

Yorum bağlantısı
Onur Gülbakanoğlu

Tüm iyi dilek temennilerine teşekkür ederim. Bende herkese kazasız; trafik canavarlarından, arabayı durduk yerde çizen manyaklardan ve bağırsakları bozuk kuşlardan uzak günler dilerim.

Herkese :seytan:

Yorum bağlantısı
Misafir

:o

Biraz sakin Mali.. Bak ne yazmışın.. :D

Çok Özür Dilerim :kafa:

Allah Kaza Bela Vermesin ... :seytan:

Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz

Güle güle kullanın kazasız belasız.

Benim Fusion'ada resimdekinden biraz daha farklı bir port bagaj,5 kollu 15" cms jant,aynadan kontrollü park sensörü,arka camlara cam filmi yaptırdım,

stoplara ve 3. stop lambasına siyah çorap geçirdim,yan sinyalleri şeffaf yaptım,Narva xenon görünümlü 4500k beyaz far taktım.Daha baya bişe yaptım galiba ama aklıma gelenler bunlar. :seytan: Güzel oldu.

Bir de lastiklere hava yerine nitrojen bastırırsanız rahat edersiniz + çukurlarda amortisörlere vurma pek olmaz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz

yoo ben çok yararını gördüm.Çukurlara hızlı girildiğinde hava varken amortisörden çok şiddetli bir ses geliyordu artık yok.vede mazot sarfiyatı azaldı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Onur Gülbakanoğlu

Pazartesi Cam filmi yaptırıyorum;

Port bagaj için araştırmadayım.

Yan koruyucuyu yaza yaptırcam herhalde.

Araç Koyu gri, nasıl durur bilmem (siyahta güzxel duruyor) krom kapı kolları ve sinyal çerçevesi yaptırabilirim uyduğunu düşünürsem oda yaza :seytan:

Lastiklere Nitrojen basmak benim gibi sağlamcı biri için riskli. Zıplatsın ama sağlam olsun.

İleride de teybi değiştirebilirim. Forumda gördüm bizim büyük teypler yerine küçük teyp takılabiliyormuş, boşluğuda kapatacak bir parça varmış. Ama herhalde onu da para kalırsa yaza yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz
(düzenlendi)

Onur bey sizin aracınızda siyah-Gri arası bir renk olduğu için kapı kollarını aytozu gri yaptırabilirsiniz krom yerine.Oda güzel durur bence.Hatta çıtalar ve takılacak tavan çıtalarıda aytozu gri yapılıp arabada güzel bir hava yakalanabilir.

Bende kapı kolları, tampon ve kapı çıtaları gövde rengi mesela.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Gülbakanoğlu

kapı kolları zaten gövde renginde;

benim araba değil ama rengi tutuyor :seytan:

Gönderilen Resim

salı yada çarşamba benim arabanın resminide koyarım

Yorum bağlantısı
Onur Gülbakanoğlu

Camlara film yaptırdım önler orta arkalar koyu. Gayet şık oldu iyiki komple koyu yapmamışım en ön cam çok sırıtacaktı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Gökhan Tınmaz

Güle güle kullanın kazasız belasız.

Benim Fusion'ada resimdekinden biraz daha farklı bir port bagaj,5 kollu 15" cms jant,aynadan kontrollü park sensörü,arka camlara cam filmi yaptırdım,

stoplara ve 3. stop lambasına siyah çorap geçirdim,yan sinyalleri şeffaf yaptım,Narva xenon görünümlü 4500k beyaz far taktım.Daha baya bişe yaptım galiba ama aklıma gelenler bunlar. http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif Güzel oldu.

Bir de lastiklere hava yerine nitrojen bastırırsanız rahat edersiniz + çukurlarda amortisörlere vurma pek olmaz.

Aracımın resimlerini nihayet çekebildim.Aracımda bi kaç değişiklik daha düşünüyorum.

Onlarıda resmedebilirsem yollayacağım.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...