İçeriğe Yönlendir

Focus2'ye lpg olurmu olursa nasıl olur ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fevzi Köse
(düzenlendi)

Valla açıkçası prins hakkında o kadar bilgim yoktu taktırdığımızda, servis prins en iyisi dedi; prins taktırdık. ama yazılanları okuduğumda o kadar parayı boşuna vermemişiz demek ki... Arabaya yüklü binme konusunda baya bi tecrübeliyim, ne kadar alırsa doluşuruz. Önceki arabada normal lovato lpg takılıydı, yokuşta bayılıyodu yüklüyken. Bu keçi gibi benden önce gidiyo çıkacağı yere :B) Tabi bu arabadanda kaynaklanıyo ama, lpg takılınca keçiliğinden bişey kaybetmedi bizim kelebek.

tarihinde Fevzi K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Yazılımlarda yapılacabilecek öyle çok da bir ayar yok zaten.Herşey otomatik ayarlanıyor.Önce benzindeki yüklü,yüksüz vb. değerler okunuyor sonra lpg ecusuna yazılıyor.Zaten lpg kitlerinin çoğunda özel ayar yapma gibi bir durum söz konusu değil.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence gereksiz.Yapabilsek ne yapcaz ki?Benim kullandığım kitte performans kullanımı vs için ayar yapılabiliyor ama zaten ekonomi için taktırıyoruz bunu.Sonra benzinden farkı kalmaz

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Sonra benzinden farkı kalmaz

Kalır.. Şöyle ki; tam performans için ayarlandığında bile 13-15lt/100km gibi değerler görebiliyor araç.. Tabi bu durumda ara hızlanmalar felan (prins takılı mazda3 için konuşuyorum) benzinden bir miktar daha iyi bi şekilde gerçekleşiyor.. Bu konumda bile benzin'in 4 de 3 ü gibi bi maliyet söz konusu.. Tabi standart ayar ve normal kullanımdaki 50/50 lik farka göre çok.. Ama piyasada gezen hem performans hem ekonomi dedikleri olayı gerçekleştirebilmiş oluyorsun..
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Mutlaka yine az yakar ama bizim için önemli olan tam ekonomi bu noktada.Verdiğimiz paraları amorti etmemiz lazım önce.O yüzden gaz pedalı ve yumurta ilişkisi üzerinde çalışmalarım sürerken performans şu an için gereksiz.Ne zaman gerekir bu performans?Belki bi 16 yada 17 c6 ya da c7 den sonra geleceğim gaz vesilesiyle olabilir :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Emre
(düzenlendi)

LPGci Tanıdığı olan varsa BRC nin programını alsak da kendi ayarımızı kendimiz yapsak iyi olmaz :)

tarihinde Fatih Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest Hasan Tanr?verdi

Benim de garanti konusunda tereddütlerim vardı ama 2009 model 16500 km'deki Ford focus Titanium aracıma Tarsus Necip Otogaz'da brc my-07 sıralı sistem lpg kiti taktırdım. Gözümün önünde gerçekleşen fevkalede bir ustalık sonucunda bütün tereddütlerimin boşa olduğunu anladım. şunu söylemek istiyorum: kesinlikle kitin kalitesi kadar ustanın el becerisi de çok önemli. Bence taktırmak isteyenler gönül rahatlığıyla taktırabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...