İçeriğe Yönlendir

Focus II 'ye Xenon, Mercekli far ve Angel eye

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Levent Eksen

1- Mercekli Focus2 farını servise sipariş vereceksiniz. (Parça kodunu bulamazlarsa, ' Focus S ' adıyla satılan tek kapılı dizel modelin farlarından deyin)

2- Xenon uygulamasınıda yeni farlarla beraber serviste yaptıracaksınız.

Hem aracınız garanti dışı kalmaz, hemde mercekli xenon farınız olur..

Yorum bağlantısı
Yücel Yıldız
(düzenlendi)

merhaba istemiş olduğunuz farlar 558+ kdv bizde var her türlü yardımcı olabilirim

Merhaba ben Otokoç Ataşehir şubesinde Yedek Parça Satış Danışmanı olarak görev yapmaktayım

bu tür ürünleri standartlar çerçevesinde temin etmekte ve uygulamaktayız

hertürlü soru ve isteklerinizi gün içerisinde 0216 574 38 32 9581 dahilimden bana ulaşarak yardımcı olabilirim

tarihinde Arzu G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alkın Yılmaz

Arabama xenon kit takmak istiyorum ama en iyi marka hangisidir mercekli far alacak kadar param yok merceksize taksam olurmu nerde taktırmalıyım baska yerlere gidipte beni ugrastırsınlar istemiyorum ne yapıcam? hangi modelkden takıcaz bişi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En iyi marka gördüğüm kadarıyla philips.. fiyatı: 700-800 lira civarında...

Garantisiz çin malları 150-200 lira arasında satılıyor..

Tercih sizin...

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Peki mercek illede sartmı? Nerde taktırıcam ford servisindemi? peki mtec veya monza filan olurmu? 8000k Ne cins alıcaz H7 mi hepsini cevaplarsan mehmet abi cok sevinirim:D:D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Xenon konusu gelmişken yollarda normal far + sis leri xenon yapanları görüyorum, tüm farları açık önleri aydınlanmazken aynadan veya karşımdan gelirken gözlerimizin kovuğuna girmekten başka bir işe yaramıyorlar. Bence piyasa felan marka kitler yerine araçların orjinaller xenon farlarını adapte etmedikten sonra bence boş uğraş.

Çan çin marka Xenonlu farlara önden bakınca ışıl şıl gözüküyorlar ancak aydınlatma yok.

Bunun yerine philips osram gibi güzel ampul takmak daha iyi tabii amaç cidden aydınlanmaksa, yoksa amaç xenon görünümü ise çan çin çona devam :)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
(düzenlendi)
Xenon konusu gelmişken yollarda normal far + sis leri xenon yapanları görüyorum, tüm farları açık önleri aydınlanmazken aynadan veya karşımdan gelirken gözlerimizin kovuğuna girmekten başka bir işe yaramıyorlar. Çan çin marka Xenonlu farlara önden bakınca ışıl şıl gözüküyorlar ancak aydınlatma yok.

:)

çağlar bey güzel ülkemizin zeki insanlarını amaçı önlerini aydınlatmak veya güvenlik değil ki, ışıl ışıl parlamak. :lol:

tarihinde Osman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki mercek illede sartmı? Nerde taktırıcam ford servisindemi? peki mtec veya monza filan olurmu? 8000k Ne cins alıcaz H7 mi hepsini cevaplarsan mehmet abi cok sevinirim:D:D

Aslında şarttır...

Ben olsam: Pahalı bir xenon kit almaktansa 500-550 lira verip oem mercekli far alır, Hatta biraz araştırırsan 300-350 liralara bile bulabilirsin.. Xenon kit'ini de ben olsam kendimde yaptığım gibi ucuz kit alırdım... 150-200 liraya bulabilirsin...

Orjinal üstündeki far için de oem mercekli far içinde H7 alacaksın... 8000K çok mavidir... Aydınlatma yönünden başarılı olmayacaktır... 4300K tavsiye ederim... Ama 4300K'yı sarı bulursan en fazla 6000K al derim...

4300K dışında alacağın her renkte (6000K, 8000K gibi) mutlaka bir memnuniyetsizliğin olacaktır... Ya sisde başın ağrır ya yağmurda ya karda... En uygunu 4300K'dir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Daha bu gece arkamda yanımda ötemde berimde giden bir mitsubişi vardı sıkışık trafikte. Tüm xenonlu farları açık yoluda aydınlatmadan gözüme işliyordu kelvin değerlerinin hepsi :=)

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

xenon projektörle güzeldir. özellikle siperin ışığı kesmesinden dolayı oluşan mavi ışık :lol:

diğer türlü uygulamalar karşıdakini çok rahatsız ediyor

zaten gelirse karşımdan öyle çakma xenonlular açıyorum uzunları adam farları kapatıyor resmen :)

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Peki ya onun yerine güzel xenon olmayan ama beyaz far alsam bir işe yararmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ampul demek istediniz galiba...

Beyaz ampul tavsiye etmem... Görüşünüzü % 50 belki de daha fazla kaybedersiniz...

Xenon almayacaksanız.. Osram nightbreaker alın...

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz
Ampul demek istediniz galiba...

Beyaz ampul tavsiye etmem... Görüşünüzü % 50 belki de daha fazla kaybedersiniz...

Xenon almayacaksanız.. Osram nightbreaker alın...

O nasıl bir ampul abi?

Yorum bağlantısı
Seçkin Çelikbaş

Alkın bey bende focusumda 6000k monza xenon kit kullanıyorum, farlarım merceksiz olmasına rağmen far lambasının önündeki küçük şapkacık sayesinde çok güzel bi görüş elde ediyorum ve bugüne kadar da trafikte kimseden farlarımın göz aldığına dair en ufak bir uyarı almadım. Fırsatını bulunca focusun fabrika çıkışında takılan orjinal mercekli farını alıcam ama dediğim gibi far lambasının önündeki o küçük şapkacık çok faydalı bir olay, ışığın fardan direk çıkmasını engelleyip reflektöre yönlendiriyor ve çok düzenli, kimseyi rahatsız etmeyen bir aydınlatma elde ediyorsunuz. Farınız mercekliymiş gibi ışıl ışıl aydınlanıyor yolunuz. Benim mercekli far'ı istemem tamamen fantezi olayı yani olmasa da olur aslında ama merceklerin uzaktan görülen parıltısına kanıyorum işte =)))

6000 kelvin değerini geçmemenizi öneririm renk koyulaştıkça görüşünüz azalıcaktır.

Yorum bağlantısı
Seçkin Çelikbaş
Birde mercekli far taktıktan sonra yorumunuzu yaparsın buraya :) Gereklimiymiş gereksizmiymiş diye :)

onu da yaparız elbet, bi takalım da :)

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Karar verdim

Osram night breaker alıcam. ama H7 lerin fiyatı 40 45 lira civarı ama içinde 4 tane mi ampül var H7 ya yoksa yine iki tanemi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Özşir bey belliki kendinizi bu işe adamış, harıl harıl araştırmalar yapıyorsunuz.

Bu konu icerisinde bende size bir soru sormak istiyorum.

Fiestalarda h4 ampül kullanılmaktadır. Uzunları actığımızda kısalar sönmekte, kısaları actığımızdada uzunlar sönmekte. Uzunları actığımızda sellektör yapar gibi kolu yanımıza cekip öyle tuttuğumuzda uzun ve kısalar birlikte yanıyor ve mükemmel aydınlatma elde edilmiş oluyor.

Biz müdahale etmeden uzunları actığımızda ikisi birlikte yanma imkanı varmıdır ve eğer biz kolu böyle tuttuğumuzda uzun ve kısanın uzun süre aynı anda yanmasının arac icin bir zararı varmıdır.?

Teşekkürler, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Osram nightbreaker'ı bugün aldık ve kuzenin focus 1'ine taktık. H7 çifti 18 ytl.

Yorum bağlantısı
Yiğit Yurttaşen

Peki sadece uzunla sürüşün farlara bir zararı olur mu H4 için ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki sadece uzunla sürüşün farlara bir zararı olur mu H4 için ?

Ayarını düşürerek mi kullanacaksınız... Düşürsenizde uzun uzundur... Bu halde trafikte seyredemezsiniz.. Araç için bir zararı yoktur...

Yorum bağlantısı
Yiğit Yurttaşen

Bir türlü önümü göremediğimden aklıma başka birşey gelmiyor artık. Dün akşam far seviyesini en aşağıya alıp uzunlarla deneme yaptım. Sellektör yapan olmadı. Önümüzdeki günlerde Nightbreaker takmayı düşünüyorum, son çare olarak da senin de bahsettiğin yöntemi uygulamayı düşünüyorum Mehmet Abi, tabi karşımdan gelenin rahatsız olmayacağından emin olduktan sonra ;) Mehmet Abi diye hitap ediyorum umarım rahatsız edici değildir. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir türlü önümü göremediğimden aklıma başka birşey gelmiyor artık. Dün akşam far seviyesini en aşağıya alıp uzunlarla deneme yaptım. Sellektör yapan olmadı. Önümüzdeki günlerde Nightbreaker takmayı düşünüyorum, son çare olarak da senin de bahsettiğin yöntemi uygulamayı düşünüyorum Mehmet Abi, tabi karşımdan gelenin rahatsız olmayacağından emin olduktan sonra :) Mehmet Abi diye hitap ediyorum umarım rahatsız edici değildir. :)

Abi hitabı beni mutlu eder...

Fiestanın farı çok kötü değildir... Farın ayarsız olmasın...

Nightbreaker'da olabilir.. Visionplus'da olabilir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...