İçeriğe Yönlendir

Arabayı krom boya ile boyamak

Halil Gecegörür

Recommended Posts

Halil Gecegörür

Gönderilen Resim

İnternette şöyle birşey buldum, bize sanırım komple krom boyamak fazla gelebilir ama jant-ayna-kapı şeritleri-kapıkolları vs krom boyansa fena olmaz hani.

Ürünün linki de bu: http://alsacorp.com/paints.htm

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yahu bana krom bir parça üzerindeki derin çizikleri onarabileceğim bi teknik lazım..

Bir kaç çeşit krom görünümlü ucuz boya denedim ama matlaşıyor bunlar..

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Apaçilikle falan alakası yok,bu başka bir durum...

mehmet abi krom parlatıcı krem vs ürünler var

Yorum bağlantısı
Halil Gecegörür

yahu bana krom bir parça üzerindeki derin çizikleri onarabileceğim bi teknik lazım..

Bir kaç çeşit krom görünümlü ucuz boya denedim ama matlaşıyor bunlar..

Mehmet hocam bu boyadan getirtip de denesek mi? Çok meyilli gördüm seni:)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet hocam bu boyadan getirtip de denesek mi? Çok meyilli gördüm seni:)

Ebay'de falan bulabilirmiyiz ki.. Bulursak alalım.. Ön kaputu ve tavanı boyayalım.. :)

mehmet abi krom parlatıcı krem vs ürünler var

Parlatıcı işi değil Uğur.. Resmen çizilmiş ve siyah plastik çıkmış altından.. ya lokal ya komple boyamak lazım..
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

neden bu metal renkli arabaları görünce aklıma ilk Terminatör filmi geliyor acaba ...

Benim de aklıma Geleceğe Dönüş geliyor, bakınız paslanmaz çelik DeLorean :)

Ben bu boyayı sevdim, böyle bir arabam olsun isterdim...

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saç kurutma makinesindeki açık renk olan benim işimi görür.. Nasıl alacaz ki.. ?

Pahalı yaww..

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

anaaaam! ben bayıldım buna. kıbrısta bir iki tane hyundai kamyonette görmüştüm bunu. ilk gördüğümde aslında kaportanın kaplandığını düşünmüştüm. meğer boyaymış ha? de gidi deee.

süpermiş... ben de istiyorum....

Yorum bağlantısı
Halil Gecegörür
(düzenlendi)

Mehmet bey, site içinde çok ilginç boyalar var, otomobil kaportasında kullanılıp kullanılamayacağı hakkında mail attım siteye, bakalım ne cevap gelecek? Olursa mesela şu renge boyatmak isterim:Gönderilen Resim

Şu da ilginçmiş: Gönderilen Resimhttp://www.dks.web.tr/prod05.htm

Ayrıca krom boya da var:http://www.dks.web.tr/Kopya%20%20PICT0037.JPG

janta oluyorsa kaportaya da olur heralde: Gönderilen Resimhttp://www.dks.web.tr/prod02.htm[/url]

tarihinde Halil Geceg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben fara takacağım, mercek halkasını boyayacağım.. Uygun parçayı buldum ama çizik..

Bulamaz isem, siyaha boyayıp takacam :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ben fara takacağım, mercek halkasını boyayacağım.. Uygun parçayı buldum ama çizik..

Bulamaz isem, siyaha boyayıp takacam :)

Plastik parçaları krom kaplayan bir yer vardı İstanbul'da, bir dönem kapı kolu kaplaması için lafı geçtiydi sanki ama hatırlayamadım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Plastik parçaları krom kaplayan bir yer vardı İstanbul'da, bir dönem kapı kolu kaplaması için lafı geçtiydi sanki ama hatırlayamadım...

Ah istanbul.. Biraz yakın olsan ne vardı.. :agla:
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Krom boyaya trafik izin vermez yahu.Ayna gibi.Karşıdan gelen adam; arabanın içinden geçmeye çalışabilir. :( Farların hep açık olması lazım farkedilmek için.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Ayna gibi.Karşıdan gelen adam; arabanın içinden geçmeye çalışabilir. :(

:(:(
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yaf bu baştaki 207,yeterince krom olmamış ki.çok parlamıyor yani,hatta mat krom bile denebilir.. :(

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Yumak

Gönderilen Resim

bu Gr1 değil mi ?

bu aracı benden başka birilerinin bildiğini bilmek çok güzel =)

kendimden şüphe etmeye başlamıştım =))

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)

Gönderilen Resim

Mercedes ilk formula 1 aracını yaptığında , aracın ağırlığı izin verilenden 13 kg fazla çıkmış , aracı yapan mühendislerde , araçtan hiçbir eksiltme yapamayacakları için , düşünüp aracın komple boyasını sıyırma kararı almışlar, boya sökülünce pırıl pırıl parlayan bir gümüş rengi ortaya çıkmış, ve mercedesler üstüste senelerce pek çok şampiyonluklar almış.

O günden beri mercedes gümüş rengin uğuruna inanır ve bütün müsabaka arabaları gümüş rengindedir , lakabıda "SILVERARROW" dur.

konuyla alakalı tarihten bir dipnot vereyim dedim ...

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benim arabayı gördün di mi.. Boya var mıydı? Aciip uğurludur.. Geçen yolda kalıp arabadan bi hışım çıktığımda az daha yandan gelen eziyordu.. :seytan:

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

bu Gr1 değil mi ?

bu aracı benden başka birilerinin bildiğini bilmek çok güzel =)

kendimden şüphe etmeye başlamıştım =))

Uğur Bey bu aracı çoğu fordçu biliyor... :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...