İçeriğe Yönlendir

Arabayı krom boya ile boyamak

Halil Gecegörür

Recommended Posts

• 2 yıl sonra...
Ömer Genç

Arkadaşlar Bu sistem türkiyeye geldi ilk gördüğümde şaşırdım hemen arabamı boyatacağım..

www.kromboya.com

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Arkadaşlar Bu sistem türkiyeye geldi ilk gördüğümde şaşırdım hemen arabamı boyatacağım..

www.kromboya.com

görüyorumki burada bir reklam söz konusu olmuşş

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik
bu Gr1 değil mi ?

bu aracı benden başka birilerinin bildiğini bilmek çok güzel =)

kendimden şüphe etmeye başlamıştım =))

Yalnız bu araç krom boyama değil, birebir krom kaplama, aynı kaplamanın kullanıldığı bir mercedes le birde jaguar vardı nette dolaşan. o 207 gibi boya değil yani :)

Yorum bağlantısı
Ömer Genç

Arkadaşlar ben şuan buraya yazmasaydım sizin nereden haberiniz olacaktı_? bu teknolojiyi duyduğunuzda direkman reklam bölümüyle ilgilenmenizede şaşırdım ben bu teknolojiyi türkiyeye getirmek için 2 yıl uğraştım reklama takılmayın türkiyeye yeni gelen ve o resimlerde gördüğünüz gibi boyanan bir sistem kurdum...metalize değildir normal bildiğimiz oto boyası gibi:))

Yalnız bu araç krom boyama değil, birebir krom kaplama, aynı kaplamanın kullanıldığı bir mercedes le birde jaguar vardı nette dolaşan. o 207 gibi boya değil yani :)

arkadaşım krom boya mağlesef kaplama değil..

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Benim bildiğim gerçek krom görünümü boya ile değil kaplama ile olur ki onun adı da krom kaplamadır. İyonizasyon filan diyorlar, çok teknik olmadığım için benden bu kadar :)

Yorum bağlantısı
Ömer Genç

Bu boya çok farklı mesela polyesterden yapılan vitrin mankenini,ağaçtan yapılan bir masayı,ayakkabıyı,araba koltuklarını. bu boya ile boyuyoruz...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahmut Şahin

krom bi tencerelere birde arabaların cım çıtaları ile tampon çıtlarına yakışır. başka da bir işe yaramaz. :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
krom bi tencerelere birde arabaların cım çıtaları ile tampon çıtlarına yakışır. başka da bir işe yaramaz. :D

Valla 400 ml teneke kutudan siparis verdim gelince sagi solu boyar fotolarini da atarim. bi deneyelim bakalim nasil birsey olacak.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Keşke bundan alsaydınız ; fiyat daha uygun kalitelide bir marka..

http://www.gozdenalbur.com/HENKEL-KROM-EFF...ML,PR-2954.html

Onu da araştırdım ersen bey. effect vermek için kullanılan bir boya imiş. yani onunla boyadığınız malzemeye el değmeyecek :D el değdiğinde veya silindiğinde çıkıyormuş. bu nedenle o ürünü tercih ettim. başka bir siteden bu ürünü satan birine mesaj attım bi sıkıntı olmaz dedi. bende daha ucuza ereyon dan buldum ve siparişi verdim. ilk uygulamam benim kocaoğlan ın ön panjuru olacak. ardından olumlu sonuç alırsam boyyacak çok şey var :D hatta evin balkon demirlerini bile boyamayı düşünüyorum. tabi bununla değil. ancak bunun sanayii tipi varmı onu araşırıyorum. bir iki yerde buldum adamlar kayıp tel lere cevap bile vermiyorlar.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Onu da araştırdım ersen bey. effect vermek için kullanılan bir boya imiş. yani onunla boyadığınız malzemeye el değmeyecek :D el değdiğinde veya silindiğinde çıkıyormuş. bu nedenle o ürünü tercih ettim. başka bir siteden bu ürünü satan birine mesaj attım bi sıkıntı olmaz dedi. bende daha ucuza ereyon dan buldum ve siparişi verdim. ilk uygulamam benim kocaoğlan ın ön panjuru olacak. ardından olumlu sonuç alırsam boyyacak çok şey var :D hatta evin balkon demirlerini bile boyamayı düşünüyorum. tabi bununla değil. ancak bunun sanayii tipi varmı onu araşırıyorum. bir iki yerde buldum adamlar kayıp tel lere cevap bile vermiyorlar.

Hadi hayırlısı ; sonucu merakla bekliyorum ; inşallah dayanıklı olur..

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Soba boyası olmaz,hatta bence bu krom boyada olmaz çünkü antipas vurulup,üzerinede yağlı boya vurulan demirler paslanıyor ve boyası zamanla dökülüyor,bunlarla hiç olmaz bence...

fabrikada bir kaç malzemede soba boyası kullandık. ben de buna dayanarak onunla boyattım. ancak olmadı soldu ve bir özelliği kalmadı. bu krom boyadan umidim var deniyeceğim. Bu arada bu boya aracımın panjuru için bu kadar pahalıya balkon demiri boyatmam alırım iki kilo beyaz yaglı boya veririm havayı tamam:D

ancak bu krom boya araçta olursa araç içinde baya bir boyama işim olur. çabuk gelir inşallah :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)
Böyle giderse 400 ml'lik kutu size yetmez,yakında 10 kiloluk tenekede,krom boya sipariş edersiniz artık ;)

Boya ne demek 25000 usd ye makinesi satılıyor. ondan alip işi ticarete bile dökmeyi düşündüm. eskinin kalaycılari gibi gezer krom boyacılığıi yapabilirim. ama düşünüldüğünde güzel ekmek var bu işte :D

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...