İçeriğe Yönlendir

Sizce hangi yakıtı kullanmalıyım?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Valla bu konuda fazla yorum yapamayacağız.. Zira aynı şeyleri tekrarlamış olacağız..

Forumun her köşesinde bu konuşuluyor..

Genelde total kullanılıyor..

Yorum bağlantısı
Murat Aydın

ben 4 aydır şell kullanıyorum

totali hiç denemedim adı bana fransızı çagrıştırdıgı için kullanmadım belirtiyim

aslında menşeini çok fazlada bilmiyorum

çok fazla şikayetim olmadı şehll den şimdiye kadar eger totalin menşeini bilirsem denemek isterim

bilen arkadaslar varsa yazsınlar lütfen.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ferit Selek

Connecti ilk aldığımda; Opetin yakıtını ve kartını kullanma zorunluluğu olması etkisiyle olsa gerek, yaklaşık 7-8 bin kilometre hep Opet kullandım (Eurodiesel) ama sonra bir gün yolda mecbur kalıp Shell ile doldurdum depoyu ve hemen farkı hissetti Connectim. O gün bu gündür Shell'e devam. Ancaak, değerli "Ford Club Forum" arkadaşlarımın tavsiyelerini de dinlemeden olmaz, o h

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstasyonun markasından çok, istasyon sahibinin damar durumu önemli. Özelikle Ar damarı.

Yorum bağlantısı
Deniz Emek

yakıt güvencesi sebebi ile opet kullanıyoruz ama değiştirmek uygun mu? çünkü garanti süresince başka yakıt koymak yakıt sistemi arızalarını(sebebi yakıt olmasa bile) garanti kapsamı dışına itiyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kayta
(düzenlendi)

Merhaba sürekli Shell den alırım çok memnunum..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Reşat Uz

Sevgili arkadaşlar genel eğilim dolayısıyle bende total kullanmaya başladım opet eurodizele göre exellium daha yumuşak ve sessiz çalıştırıyor

Ancak ilkinden memnun kalınca ikincide depoyu fulledim fakat araca normal motorin koymuşlar(fiş te motorin 1000 yazıyor) bu yakıt depodan geri alınabiliyor mu ? yoksa zararı olmazmı? Sevgi ve selamlar, iyi bayramlar

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

motorunuz 75likmi 90 veya 110 hp mi

75 likse sorun olmaz ., diğerleride bir kereden birşey olmaz diyecem :)içiniz rahat etmiyorsa

diesel katkısı atın veya depodaki mazotu geri çekin

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Reşat Uz
motorunuz 75likmi 90 veya 110 hp mi

75 likse sorun olmaz ., diğerleride bir kereden birşey olmaz diyecem :)içiniz rahat etmiyorsa

diesel katkısı atın veya depodaki mazotu geri çekin

Belirtmeyi unutmuşum araç 75 hp lik yalnız bayramda sorun yaşamak istemem çektirsem iyi olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

biz genelde opetten alıyoruz. opetin yakıtı genelde uzun gidiyor ve perfermans olarak düşük kalıyor. bir kerede shell in yakıtını deneme şansımız oldu. performans olarak bayaa bir artış gördüm. fakat biraz çabuk yedi mazotu :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Belirtmeyi unutmuşum araç 75 hp lik yalnız bayramda sorun yaşamak istemem çektirsem iyi olur

Reşat bey sorun olmaz ,75 hp liklere kaçak mazot koyanı bile duydum , bir şey olmaz..

sık sık alırsanız belkiii

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
İstasyonun markasından çok, istasyon sahibinin damar durumu önemli. Özelikle Ar damarı.

+1907

vede "denizkabuğu" diyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

şu totali bende kullancam bakim nasılmış yaa merak ettim. :p

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
ne demişler yakıtı shell den aklı kelden alacaksın

+1 :)

Yorum bağlantısı
Deniz Emek
shell den aldığım yakıt yüzünden fiestamda başıma gelmeyen kalmadı uzak dururum alanada tavsiye etmem.

opet eskiden iiydi eskişehir de zamanla onlarda bozdular şuan totalden alıyroum çok memnunum.

slm bende eskişehirdeyim herkes shell önerirken siz sakın almayın demişsiniz ne gibi problem yarattı. total esk. de nasıl iyimi

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

yaa biz totaalden exellium eurodizel aldık ama aksine motor daha çok patırtı yapmaya başladı yaa. shell en iyisi bence

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

etrafımda 3 tane shell istasyonu var,2 sini denedim berbat ötesi perfomans veriyor,kesinlikle kadıköy -ayşekadın shell en iyisi .

daha önce bp den alıyordum ,çok memnundum fakat her 10 yılda bir antlaşma yapıyorlarmış ,sahibi bp ile antlaşamamış ,oldu p.o ,bir kaç kez diesel 10 ppm aldım,pedala geç tepki veriyordu..

bundan sonra shell ama tek bir yerden ..

buradanda anlaşılacağı gibi yakıt üzerinde çeşitli oyunlar oynanıyor,shell'lerin hepsi tek noktadan geliyor ,fakat bayiler arası ar damarı farkı var ..

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
etrafımda 3 tane shell istasyonu var,2 sini denedim berbat ötesi perfomans veriyor,kesinlikle kadıköy -ayşekadın shell en iyisi .

daha önce bp den alıyordum ,çok memnundum fakat her 10 yılda bir antlaşma yapıyorlarmış ,sahibi bp ile antlaşamamış ,oldu p.o ,bir kaç kez diesel 10 ppm aldım,pedala geç tepki veriyordu..

bundan sonra shell ama tek bir yerden ..

buradanda anlaşılacağı gibi yakıt üzerinde çeşitli oyunlar oynanıyor,shell'lerin hepsi tek noktadan geliyor ,fakat bayiler arası ar damarı farkı var ..

+1453 :))

Yorum bağlantısı
Tayyar Karahan

shellde çalışan muhasebeci arkadaşım yakıtını shellden çekinmeden al fakat aldığın istasyon merkezi yerde ve eli yüzü düzgün olsun sota yerden alma dedi ... :)

opetten ağzım bayağı yanmıştı aracım kağnı arabası gibi gidiyordu.. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Melih Mütevellioğlu

Eurodieseli Türkiye ile ilk tanıştıran Total. 2004 te aracımı aldığımda bir süre Total kullandım.Opet Koç'a geçince Opet kullanmaya başladım.Geçenlerde Totali yine bir deneyeyim dedim.İleri zamanda etkisi ne olur bilemem ama üzülerek söylüyorum Opet'e göre daha sessiz daha atak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...