İçeriğe Yönlendir

Mondeo'ya Modifiye

Mustafa Eski

Recommended Posts

Mustafa Eski
(düzenlendi)

uzun zamandır yapmak istediğim ledli plaka aydınlatma,ledli iç aydınlatma ve submarine light ı nihayet yaptım.önce plaka aydınlatma lambaları için pertanax üzerine 3 seri led ve 100 ohm direnç dizdim.sonra ampullerin ucundaki metalleri ısıtıp çıkardım ve pertanax a lehimledim.sıcak silikonla sağlamlaştırıp yerine taktım.

Gönderilen Resim

iç aydınlatmada çok uğraşmadım.malzemecide 3 erli seri merceksiz ledler hazır varmış.3 tanesini yan yana getirdim ve iç lambanın içine sıkıştırdım.sonuç gayet başarılı.ama submarine light ta hata yapmışım.1 mercekli yeşil lede 1 k ohm seri direnç bağladım.lambanın çerçevesini deldim,ledi taktım,yerine oturttum.birde baktım kolçağı aydınlatıyor.sonra tekrar söküp açıyı ayarladım ama;delik biraz geniş oldu.

olsun genede iyi oldu.

Gönderilen Resim

sonra beni uzun zamandır rahatsız eden farlara el attım.malum arabam 9 yaşında.9 yılda farların içi bayağı bir islenmiş.mehmet abinin mercek takarken kullandığı fırın yöntemi aklıma geldi.farları söküp fırında biraz ısıtıp klipslerinide açıp biraz zorlayınca farların ön kısmını ayırdım.detaylı bir temizlikten sonra tekrar kapattım.silikona gerek kalmadı eski silikonlar hala iş görür haldeydi. sonuç mükemmel oldu.sanki yeni far takmış gibi oldu

eski hali

Gönderilen Resim

yeni hali

Gönderilen Resim

tarihinde Mustafa Eski tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaptığın işlerin hepside, özellikle far ciddi emek ve beceri isteyen işler..

Ancak; submarine light işine tekrar el atman gerekecek.. O ledi senin hiç görmemen lazım.. Yani ledi içeri çekmen lazım.. Bu hali ile gece ciddi ciddi seni rahatsız edecektir..

Durmak yok.. Modların devamını bekliyoruz..

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

çok teşekkür ederim sağolun.sorma mehmet abi yaptık bi acemilik.ledi geri çekemiyorum çünkü direnci ledin gövdesine taktım.o da tavan sacına deyiyor.bu pazar söküp tekrar elden geçirecem inşallah.sırada göstergelerin temizliği var zaten.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Eski
(düzenlendi)

kusura bakmayın,konuyu takip etmemişim.iz bırakmayan nemli bir bez yeterli.bende royal marka özel cam bezi var onunla sildim.ayna kısımlarında falan hiç iz bırakmıyor.

bu arada farın içini açmak için fırına gerek kalmıyor.bi arkadaşımın da mondeosunun farlarını temizledik.biraz güneş altında beklettik silikonlar yumuşayıverdi hiç zorlanmadık.

tarihinde Mustafa Eski tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

güle güle kullan ... ledli tavan lambası oldukça iyi aydınlatıyor ... hazırı var zaten alıp takıyorsun .... ama sen tavana 3 ampul takmışsın galiba arabanın içi gündüz gibi aydınlanmıştır .. güle güle kullan ...

selahattin abi bu ledler merceksiz olduğu için ışığı yayıyor.önündede buzlu cam olunca pek fazla gözü rahatsız etmiyor.bence tam yeterli oldu.teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Burçin Kabasakal
kusura bakmayın,konuyu takip etmemişim.iz bırakmayan nemli bir bez yeterli.bende royal marka özel cam bezi var onunla sildim.ayna kısımlarında falan hiç iz bırakmıyor.

bu arada farın içini açmak için fırına gerek kalmıyor.bi arkadaşımın da mondeosunun farlarını temizledik.biraz güneş altında beklettik silikonlar yumuşayıverdi hiç zorlanmadık.

Mustafa Bey, tavan lambası için de direnç kullandınız mı? Ben beş ledli far anahtarı aydınlatması için kullanmadım, artı uçtan eksi uca doğru led ışığında azalma dışında sorunsuz kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)

mrb.tebrikler güzel çalışma özellikle far temizligi süper ellerine saglık mondeoya yakışıyor bu i,şlerpark aydınlatmasaı için falan resimler varmı eklesen yapılış resimleri .işlerimden bi fırsat bulsam burada paylaşıcam yapıcaklarımı arac sürekli yatıyor park yerinde içim gidiyo bişi yapmak için ama malum önce iş geliyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...