İçeriğe Yönlendir

Katalitik konv. ortalama kaç km de dolar?

Sina Güran

Recommended Posts

Sina Güran
(düzenlendi)

Kaç km de dolar ve dolduktan sora yerine konacak susturucunun (back pressure için) nasıl bir oranda olması gerektiğini vs nasıl anlayabiliriz?

tarihinde Sina G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Benım yatma vaktim gelmişte geçiyor ben dolar kelimesini amerikan doları sandım :)

ufacık arabayla bu kadar uğraşırmısın. bulaşık teli olmuş kafa :)

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Sana bi dekoder lazım gözüm..

Abi sen varsın ya, ne güzel decode etmişin :)

Anladığım kadarı ile (zor oldu gerçekten) demeye çalışmış ki;

1- Katalitik konvertör ortalama kaç km sonra ömrünü tamamlar.

2- Bunun yerine koyacağımız susturucunun direnci ne olmalıdır ki katalitik konvertörün sebep olduğu egzost geri basıncında değişiklik olmasın..

%100 bunu demek istemiştim, eline sağlık mertolcum

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

yakıtın kalitesine ve motorun ne kadar zorlanarak kullanıldığına bağlı olarak ömrünün değişeceği için bence ortalama bir km vermek uygun olmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yagı aşırı doldurmmamış, rölantide çok çig gaz atmamış ve abuk subuk yag katkıları koymamışsanız 200bin km bence çok rahat görülür. özellikle aşırı yag konması ve bazı sözde motoru koruyan katkılar yüzünden 100 bine gelmeden tıkananlar da var. genelde taktik iptal etmektir. çıkma takılmasını doğru bulmuyorum, bedava ise o başka tabi.

her araca uyan cinsten NONAME konvertör bulunuyor mu arkadaşlar? (boru çapı uyumu hariç)

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Verilen bilgiler için teşekkürler.

Bu durumda benim 1.25 motor hacmine sahip bir araçtan çıkma (bende pek güvenemiyorum çıkmalara) yada 1.25 araçlara göre susturucu takmak en mantıklısı gb gözüküyor.

Bu arada KAT ın ömrünü ne kdr doldurmul olduğunu anlamanın bir yolu mevcut mu?

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan
Sina Bey, okuduğumuzu anlamakta güçlük çekiyoruz. Mesajlarınızı itina göstererek yazınız.
Yorum bağlantısı
Sina Güran

Sina Bey, okuduğumuzu anlamakta güçlük çekiyoruz. Mesajlarınızı itina göstererek yazınız.

,

Açıkcası yazdıklarımı anlamamak çok güç olmalı, burda herkes birçok konuda epey tecrübeli, yazdığım şeylerin 2. kelimesinde ne demek istediğim anlaşılır olması gerekirken anlaşılmaz yazdığımın söylenmesini garipsiyorum.

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Ben de sizin Türkçe kullanmaktan imtina edişinizi, yazdıklarınıza biraz özen göstermeyi de yük olarak görmenizi garipsiyorum.

Ayrıca bakınız:

12- Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır. Unutmayınız, forum ortamında büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelmektedir.

Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uymaya azami gayreti gösteriniz, kelimeleri yuvarlamayınız(örneğin chat dili vb) ve genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanmamaya dikkat ediniz. Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir.

KURALLAR

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Bu güne kadar yazdıklarımın anlaşılmaz olduğunu söyleyen ilk sizler olunca bende şaşırdım açıkcası, virgül ile cümleyi uzattığım için mi anlaşılmaz oluyor, yani cümlemin nesi size anlaşılmaz geliyor anlamadım. Bazı parçaları kısaltarak yazıyorum örneğin KAT diye yazmamın sebebi doğru yazma biçimini bilmiyor olmam, eğer konu bu vs ise bileyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu güne kadar yazdıklarımın anlaşılmaz olduğunu söyleyen ilk sizler olunca bende şaşırdım açıkcası, virgül ile cümleyi uzattığım için mi anlaşılmaz oluyor, yani cümlemin nesi size anlaşılmaz geliyor anlamadım. Bazı parçaları kısaltarak yazıyorum örneğin KAT diye yazmamın sebebi doğru yazma biçimini bilmiyor olmam, eğer konu bu vs ise bileyim.

Sina Bey, yazılarınızı yukardaki gibi yazarsanız hiç bir sorun kalmaz..

genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar yapmamaya, sesli harfleri yememeye v yerine w kullanmamaya özen gösterirseniz.. Okuyan kişi yorulmadan okumuş ve bir okumada anlamış olur..

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Olabildiğince anlaşılır yazmaya çalışıyorum zaten, söylendiği gibi bulmacavari yazmıyorum.Fakat W ve kısaltmalar konusunda özen gösterecem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

MSN Türkçesine hayır.. !

MSN Türkçesi öğrencilerin bitirme ödevlerini (üniversite) bile etkiliyor. Düzeltmekten fenalık geldi. Evet lütfen dikkat edelim, sina beyin mesajını okurken UTF karakter problemi mi var diye düşünmüştüm sonra uyandım :D

Hepimiz bazen hata yapıyoruz, şimdi aslında burda yaptığımız kızım sana söylüyorum diğer kızlarım siz de duyun hesabıdır. O yüzden sorun ufak bile olsa Arzu Hanım'ın parmak basması isabetli. Hepimize gönüllü kulak çekimi kabul edebiliriz.

Katalitik konvertörün ne karar ömrü kaldığı anlaşılmaz çünkü 24 saat içinde bozulabilir. motora iki litre yag ekleyip iki saat rölantide çalıştırın tıkanır belki.

Mertol'un da dediği gibi bir erime diğeri de tıkanma sorunu var. bir de kırılma sorunu var. Benim eski arabanın kırılmıştı. rölantide tangır tungur sesler gelir, tıngır tıngır. içindeki seramik kırıldığı için kenarlarına vurur. Aniden sulara girmek de şimdi aklıma geldi problem yapabilir belki. katalitiği çıkmış araba kullandım, çok fazla farketmiyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bir de bana diyorlar üyelerin üzerine çok gidiyorsun Türkçe için diye....:D

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
İlker Kadılar

Uzun yolda motor iyice ısındıkdan sonra 5 dakika yüksek devirli kullanmak hem motorun ciğerini açar hemde kurum vs ne varsa eksozdan dışarı atar.

dizel araçlarda katalitik dolması daha erken oluyor diye biliyorum ve bir tv proğramında katalitik 10 km'den sonra görevini yapıyormuş diye duymuşdum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...