İçeriğe Yönlendir

Sivas(hafik, Zara, Susehri, Imranli) Ve Kayseri

Serkan Öz

Recommended Posts

Serkan Öz

Hafik, Bakimli Koyu`nde kislik yakacak ihtiyacinin karsilanmasi..

bakimlikoyuhafik1ne6.jpg

Hafik Golu, Golun kenarinda Gazinolar var, ama kimseler yok :)

hafik10ix5.jpg

Imranli

susehriimranli11rz3.jpg

Imranli Susehrine 70-80km uzaklikta ama yolu cok virajli oldugundan 2 saate yakin suruyor,

Susehri de Sivas`a 130 km falan..Yani imranli Malatya ve Erzincan`a da neredeyse Sivas ile ayni uzaklikta.

susehriimranli24en2.jpg

Fazla resim ekleme ihtiyaci duymadim, zira heryer dag, tepe..

Birbirinin ayni yerler. Sivas`ta 1.000km yol yaptim, su anda Sivas deyince aklima gelen tek sey dag :p

Ama guzel yani Kayseri-Sivas ve Sivas ile ilceleri arasinda hic radar gormedim..

Sivas

sivas1td3.jpg

Sivas`ta Hafik, Zara, Susehri, Imranli ve Sarkisla`ya gittim.

Arabamin yolculuktan sonraki hali

cimg3137vh3.jpg

Kia Cerato 1.6 122hp imis.. Ama teneke hissi veriyor..

Kayseri

kayseri7kr2.jpg

Kayseri meydani duzenlenmis, son gittigimde insaat gibiydi, rayli sistemde calismaya baslayinca cok guzel olacak..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Serkan Öz

Eee yeni ilanlar nerde.. boşamı gezdin o kadar yeri..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Mehmet Ozyurek

Eski ilanlardaki bircok seyi daha once gormemistim, onlarin fotograflarini cektim.

Bir kismini da Istanbul`a getirttim..

Artik Istanbul`da daha cok is makinam var, Sivas`ta ki traktorlerim de bir galeride toplu olarak bekliyor :p

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Suşehri benim baba tarafımın nüfusa kayıtlı olduğu yer, o yüzden resmi olarak Suşehriliyim. İlk kez 2 hata önce günübirlik gittim.

(Askerlik işleri burada yavaş ilerliyor, ben de erken sevk dilekçemi elden götürdüm. Burada kapısından girmek için 3 gün sıra beklediğim şubeye, orda girişte şeker ikram edilerek kolonya tutularak girice şaşrıdım. Komutan çay söyledi, 3 memur benimle ilgilendi. Sağolsunlar işimi de yaptılar.)

Gidip görünce aileden neden bir kişinin bile orda kalmadığını anladım, ot bitmez dağların arasında hiçbir iş yapılamayacak kasabalar... Fotoğraf çekiecek birşey bile yoktu...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Cok sakin bir hayat istiyorsan yasanabilir bence, ama bana gore degil :)

Bu arada bir suru yere gittim en yesil yer Susehri idi, hatta Sivas merkezden sonra en kalabalik yer diyebilirim..

Diger yerleri siz dusunun artik..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ben de ilk Suşehri'ni gördüm, beğenmedim. sonra minibüsle Sivas'a gittim, yolda Zara'da durduk. Oraya Zara diyen halt etmiş, mezra orası...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Zara da oyle, Hafik te.. Bir de Imranli var ki orayi ilce yapanin bizim mahalleyi il yapmasi lazim :)

Yorum bağlantısı
Coşkun Demiratlı

hafik i ozlemısım beya.Ataturk caddesıde baya guzel oldu busene sıra sımdı istasyon caddesinde.Sivas yaşanacak sehir sorunsuz.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Hafik i ozlediyseniz hafik:

hafikgf1.jpg

hafik5yg9.jpg

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Demiratlı

teşekkürler serkan abi.Bu son gittigimde gidemedim hafik e içim kaldı ama balık tutmak ıcın gıtmedıgım yerde kalmadı hani.Bir an önce 15 tatilin gelmesini beklıyorum.Hayırlısıyla gıdecem.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Suşehri ve Şebinkarahisar il olmak için kapışıpduruyorlar ya ona şaştım. Neyinizle il olacaksınız.

Bir de yaşlılar der ki, bizim dedeler Selanik'ten getirilip oradaki boşalan Ermeni köylerine yerleştirileceği zaman Şebinkarahisar ilmiş. Valisive halkı göçmenlere kötü davranınca Atatürk orayı ilçe yapmış. Doğruluğunu bilmiyorum. Ama toprak dağıtılırken bizimkilere iltimas geçildiği ve sivaslıların göçmenleri, göçmenlerinde sıvaslıları hiç sevmediği kesin. 30-40 sene yaşamışlar, ailede bir tane orijinal Sivaslı yok...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
teşekkürler serkan abi.Bu son gittigimde gidemedim hafik e içim kaldı ama balık tutmak ıcın gıtmedıgım yerde kalmadı hani.Bir an önce 15 tatilin gelmesini beklıyorum.Hayırlısıyla gıdecem.

Hafik golu`nde sular cekilmis koca koca baliklar rahatlikla gorulebiliyor..

Yorum bağlantısı
Coşkun Demiratlı

Doğrudur.Benim balık ıcın gittigim baraj ve göllerin cogundada büyük ölçüde çekilme vardı.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Levent Ayhan

sivas tan manzaraları görünce askerlilk günlerim gözümde canlandı.il jandarma alay kom.karargah bölüğünde minibüs şöforüydüm.(tabii ki ford transit turbo 15).sivas ın gitmediğim yeri kalmadı desem yalan olmaz.ama foto larda kangal köpekleriyle balıklı kaplıca resimleri eksik kalmış.zaten sivas ın en güzel doğal varlıkları bunlar...

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

ben bu konuyu görmemişim. ben de baba tarafından suşehriliyim. 10 senedir gitmezdim geçen sene gittim. aynı tas aynı hamam. askerlik şubesi iyi çalışıyor. sağolsunlar, beni hemen bulmuşlardı bakaya kaldığım dönemde. şirkete polis falan geldi :) Allah'tan ben karar aldırmıştım da sonraki dönem için, bir problem olmadı. bir de şubede babannemin komşusunun damadı var güya. geçen yaz da tanıştık kendisiyle. iyi dileklerimi ilettim :) dün de yoklamamı yaptırdım. epey ilgililer, tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Hafik gölündeki kırmızı alabalık dan yemediyseniz çok şey kaybettiniz demektir. Yol üzerindeki Tödürge gölü ise bizim cumhuriyet üniversitesinin tesisleri var. eski günleri hatırladım.

O gördüğünüz kaya çıkıntılarına "Jips" deniyor. yakında baksanız cam gibi saydam bir kayadır. Sivas ın içme suyu bu kayalardan sağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Sen önce profilini düzelt.. Hala İst-Ank yazıyor. :D

Sahi ya, dikkat etmemişim, artık Sivas Şarkışla'dayım sürekli :) yakın geçenleri beklerim...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Harun Ceyhan
Cok sakin bir hayat istiyorsan yasanabilir bence, ama bana gore degil :D

Bu arada bir suru yere gittim en yesil yer Susehri idi, hatta Sivas merkezden sonra en kalabalik yer diyebilirim..

Diger yerleri siz dusunun artik..

suşehri, koyulhisar tarafı sivas'ın en yeşil yerleri. onun dışında ağaç görmek zor. bozkır ya da tarım arazisi her taraf. bizim gibi yeşili çok memlekette büyüyenlerin alışması zor.

bu arada dediğiniz gibi ilçeleri küçük sivas'ın. ama suşehri değil Şarkışla'dır en kalabalık olanı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...