İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Torpido Aydınlatması

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

mehmet abi yüne süper işler başarmışsın. bu gidişle seni almanyaya ford cağırcaklar :seytan:

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Mehmet abi güzel olmuş, güle güle kullan. Ledleri tam olarak nereye monte ettin fotoğrafı varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kapı iç kollarını yapmışmıydın?

Hayır.. Bu hafta sonu inşallah..

mehmet abi yine süper işler başarmışsın. bu gidişle seni almanyaya ford cağırcaklar :seytan:

Çağırırlarsa döverler beni orda.. :)

Mehmet abi güzel olmuş, güle güle kullan. Ledleri tam olarak nereye monte ettin fotoğrafı varmı?

torpido_6.JPG

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben orjinal olsun diye, Bir kaç servise sordum.. Nevşehir'deki servis F1 parçası hiç yok dedi..

Niğdedeki servis, parçayı bulamadı, Torpidoda aydınlatma görünmüyor dedi..

Kayseri servis elimizde yok dedi..

Siz dünyadaki en imkanlı şehirde yaşıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ama ama çok güzel olmuş bu en sinir oldugum şey şu torpidoda ışığın olmaması ... bende istiyorum ama neyi nasıl yaparım onu bilmiyorum ... bide nedense ben bu beyaz ledleri pek sevemedim evde koridoru aydınlatmak için gün ışığı ledlerinden kullanmıştık onlar daha hoşuma gitmişti :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Pahalı olmaz da, verim alamazsın.. Sadece beyaz bir görüntü olur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapmaz.. Yani standart ledler ile ve standart reflektör ile yapmaz..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burak Balıkçı

Mehmet Abi bu aydınlatmanın servise gidip orjinalini taktırmaya kalksak ne kadar fiyat tutar sormuşsundur sen mutlaka.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim ortak 3 yıl önce 25 yada 30 liraya mı ne taktırdıydı :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

kalem kalınlığından az daha ince vekalem boyu civarında neon lambalar var.bunların ufak birde devresi var falakn cift lambalı. oldukca fazla ışık veriyor.beyaz ,mavi ve kırmızı renkleri var. + bu lambaların 2 tarafında viralamak için özel vida delikleri var. torpidoya o ışık vazla gelir diye düşünüyrm ama güzel olur. fiyatı 15 ytl civarı.elektronikcilerde görmüştüm.Bagajın 2 tarafına monte edilerek bagaj aydınlatması yapılabilir. 12 volt ile calışıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ben bunlardan arka tarafa ayak aydınlatması yapayım en iyisi. :) Sağolsun ford benim yerime ön taraftaki ayak aydınlatmasını,torpido aydınlatmasını hatta bagaj aydınlatmasını bile yapmış. Benim de canım sıkılmasın diye arka taraf ayak bölgesi aydınlatmasını bana bırakmış. :selo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kalem kalınlığından az daha ince vekalem boyu civarında neon lambalar var.bunların ufak birde devresi var falakn cift lambalı. oldukca fazla ışık veriyor.beyaz ,mavi ve kırmızı renkleri var. + bu lambaların 2 tarafında viralamak için özel vida delikleri var. torpidoya o ışık vazla gelir diye düşünüyrm ama güzel olur. fiyatı 15 ytl civarı.elektronikcilerde görmüştüm.Bagajın 2 tarafına monte edilerek bagaj aydınlatması yapılabilir. 12 volt ile calışıyor.

Yabancı sitelerde bu malzeme kulanılarak bagaj aydınlatması yapıldığını gördüm.. Ama çok kullanışlı olacağını sanmıyorum.. Bi de çok maliyetli olur.. Benim uyguladığım sistemde maliyet 3 lira..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bülent Bey bu ürün hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz.. Harekete duyarlı kısmını anlamadım..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

O ledli şeyi ben de görmüştüm ama torpidoda kullanmak hiç aklıma gelmemişti. Hemen alıp takayım bir tane.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Güzel fikir, fazla kurcalamamış oluruz arabayı... Zira bir tarafları sökerken içim gidiyor birşey olacak diye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Pil'den kurtarmaya ne gerek var acep :D O pil ona yıllarca gider,bence kablolu hale getirmek gereksiz,böyle gayet şık,kablosuz,dertsiz,tasasız :)

Sevgiler

Valla benim el fenerleri hemencecik bitiyor..

Sevgi bizden..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özgür Ahkem Gökce

Mehmet abi vallahi hayranım senin bu çıkardığın işlere,

bu ışık olayını bende yapmayı çok istiyorum ancak kendi başıma yapmaya fazlasıyla tırstığım için el süremiyorum,

n'olur ne olmaz artısını eksisini yanlış bağlarım buseferde aracın elektrik tesisatını göçertirim neme lazım diye hep vazgeçiorum,

ama o torpidoya ışık lazım vallahi :)

bide arka kapı eşiklerine gerekio :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bide arka kapı eşiklerine gerekio :)

Durhele dur.. bide arka kapı eşiğini ledlersek, Özşir Bey iyice topa tutar beni :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağatay Ateş

Mehmet bey, tebrik ederim, orjinalini utandıracak bir aydınlatma yapmışsınız torpidoya. Benim arabadaki orjinal torpido aydınlatması o kadar saçma sapan konumlandırılmış ki açtığınızda sadece torpido kapağını aydınlatıyor ve asıl göstermesi gereken torpido içine zerre kadar ışık sızmıyor bile.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...