İçeriğe Yönlendir

Yunanistan (Selanik, Atina, Kavala)

Can Karacaer

Recommended Posts

Can Karacaer
(düzenlendi)

Not: Yunanistan'da çektiğim amatörce resimlerin kötünün iyisi konumunda olanlarını buraya peyderpey ekleyeceğim. Her seferinde açılması çok zaman süreceğinden gezini notlarını öteki başlığa yazarım. Muhabbetine ordan devam ederiz. Yüklenmesini sabırla bekleyip inceleyecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

SEL

tarihinde Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzel Can..

Gezdin gördün..

Ben şemsiyeleri anlamadım :( Bunlarmıymış Selanik'in simgesi..

Fotoğrafları hepimize dağıtıyorum :(

yunanistan029qi5.jpg

yunanistan034sp7.jpg

yunanistan055kc7.jpg

Gece manzaraları;

yunanistan060dh7.jpg

yunanistan077nv5.jpg

yunanistan082hr8.jpg

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Selanik aynı İzmir...Atinada Palikaryaları çekmemişsin Can, han, şu etekli askerleri...:seytan: Bu arada Kavala'da sümbül yakalanmış kameralara...

Fotoğraflar devam

Atina;

yunanistan100ht1.jpg

yunanistan104ek7.jpg

yunanistan135xj5.jpg

yunanistan139te6.jpg

yunanistan167sc2.jpg

yunanistan175yt7.jpg

yunanistan185mx1.jpg

yunanistan194az9.jpg

yunanistan195rf1.jpg

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Akropolis;

yunanistan201bx7.jpg

yunanistan215as6.jpg

yunanistan229nf4.jpg

Tepeden Atina, (Bu arada Atina bir deniz şehri değilmiş)

yunanistan212su9.jpg

yunanistan213pm4.jpg

yunanistan217fu8.jpg

yunanistan241bh5.jpg

yunanistan243qd6.jpg

yunanistan250mo1.jpg

yunanistan263vf5.jpg

Çekmem mi?

yunanistan136iy2.jpg

Sümbül değil o, HB... Sis farlarına dikkat edersen anlarsın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çekmem mi?

Manyak len bunlar.. Bide benim Merve'nin eteğinden giymişler :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Sümbül değil o, HB... Sis farlarına dikkat edersen anlarsın...

Biliyorumm. :) ama kıyısından, köşesinden akraba da olsa objektife girmiş...:)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Hüsnü Sağcan

Bir şehir İzmir'e bu kadarmı benzer? Sokakların temizliğine dikkat :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Konudaki fotograf limiti asilmis galiba. Adminlerden biri mesaji parcalara ayirirsa hapsi gozukur galiba.

KAVALA;

yunanistan268xs8.jpg

yunanistan270rb8.jpg

yunanistan273as7.jpg

yunanistan280bw3.jpg

yunanistan283pl9.jpg

Kiralık arabam Fiat Manda 1.2

yunanistan291ol3.jpg

yunanistan292si3.jpg

yunanistan293di0.jpg

yunanistan294cz1.jpg

Ve son olarak Sel

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bizim Türkiyeden pek farkı yok. Şehirn arka planlarında gecekondu evleri hemen göze çarpıyor. Caddelerdeki araçlar sağa, sola rastgele park etmiş bizdeki gibi. Birtek dikkat ettiğim, deniz sahilleri temiz, Denizin kenerında , su üzerinde plastik şişe, bira kutuları, naylon torba gibi atıklar yok. Adamlar çevre temizliğe önem veriyor demekki,

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Konu açılmışken sorayım. İstanbul-Atina-Selanik kaç kilometre?

Yunanistan çok pahalı bir ülke diye duymuştum doğru mu?

Otobüsle gidilse (metro gidiyor dye biliyorum) araç kiralama işleminde sorun olur mu? Ve maliyeti ne kadar olur?

Şimdiden teşekkürler.

Selanik-İstanbul 630km galiba. Otobüs hergün harşılıklı sabah 10 akşam 10. 2 sefer. 8 saatte gibiyor, 1 saat İpsala'da geçiyor zaten. Kendi aracınla rahatlıkla gidebilirsin, ben şirket aracını çıkaramadığım iin otobüsle gitmiştim.

Selanik-Atina otobüsle 5.5 saat, otomobille 4 saatin altında gidilir..

Yunanistan kesinlikle pahalı değil. çift kişilik bir oda temiz güvenilir bir otelde €50 civarıdır. tek kişilik daha az. Oldukça güzel bir balık lokantasında balık meze uzo dahil en fazla adambaşı €30 tutuyor.

Sadece Atinanın Plaka denilen bölgsinde dikkatli olmak lazım, mümkünse su bile almamalı. Sadece turist kazıklanan bir yer.

Zaten mitolojiye meraklı olmayan biri Atina'yı görmese de olur...

Yukardaki resmi olan Fiat Panda günlük €40. Yerel firmalardan birinden kiralamıştım. ben 2 gün kiralamıştım haftalıkta falan bayağı indirim yapıyorlar. Türk ehliyeti, pasaport ve ehliyet sahibinin adına mastercard/visa yetiyor.

Bizim Türkiyeden pek farkı yok. Şehirn arka planlarında gecekondu evleri hemen göze çarpıyor. Caddelerdeki araçlar sağa, sola rastgele park etmiş bizdeki gibi. Birtek dikkat ettiğim, deniz sahilleri temiz, Denizin kenerında , su üzerinde plastik şişe, bira kutuları, naylon torba gibi atıklar yok. Adamlar çevre temizliğe önem veriyor demekki,

Park sorunu bizden farklı değil ama kimse bizdeki gibi yolun kenarına bıraktığın arabaya bilet kesip para istemiyor. Sadece kat otoparklar paralı. Bir de trafiği tıkamayacak şekilde park edilmiş hiçbir arabayı kaldırıp götürmüyorlar. Çekici işindeki rantı birileri Yunanlılara anlatsın...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Öz

Şehrim simgesi diye daha iyi birşey yapamamışlar mı, epey ucuza kaçmışlar :D

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla İzmir bence daha güzel..

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

2. fotoğrafta sağ alt köşede bir aracın üzerinde ford amblemi var.o fordun hangi aracı??

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
2. fotoğrafta sağ alt köşede bir aracın üzerinde ford amblemi var.o fordun hangi aracı??

Focus CC

Yorum bağlantısı
Hayrullah Işıktaş

vallahi aynı İzmir pes doğrusu...

yemekler falan nasıl peki, ege mutfağımı yoksa değişik bir şeyler var mıydı kayda değer?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Orda olup burda olmayan ya da burda olup orda olmayan bir sey yoktur sanirim. Kokorec bile yedim AB ulkesinde. Donere gyros diyorlar. Anlamadiginiz bir dilin konusulmasi disinda yabanci bir ulkede oldugunuzu kesinlikle anlayamazsiniz.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Arada tanidik vardi 15dk'da aldim. Bu yunanistan bana bir ulkeyi hatirlatiyor ama cikaramadim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özdemir
Arada tanidik vardi 15dk'da aldim. Bu yunanistan bana bir ulkeyi hatirlatiyor ama cikaramadim.

15 dk mı? bayaa hızlı olmuş:)

Yorum bağlantısı
Hayrullah Işıktaş

kokoreç, döner varsa daha ne olsun... :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Taygun Mertcan

Selenik Kavala ve Atinada kalacak yer konusunda tavsiyede bulunabilirmisiniz? bizde bu yaz gitmeyi planlıyoruz kendi arabamızla, ipsaladan geciş nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...