İçeriğe Yönlendir

2008 Focus Arka Kapı Kilitleri

Selim Esen

Recommended Posts

Selim Esen

Arkadaşlar herkese selam ,

Aracımı alalı henüz 1 ay oldu ve bir şey kafama takıldı.Daha önceki aracım Megane II idi ve sadece arka camları ve kapıları kilitleyen şöför tarafında bir anahtar vardı buradan araç hareket edince kendim kilitliyor ve duruncada tekrar açarak arkadaki oturanların kendi kapılarını açmalarına tekrar imkan veriyordum.

Şimdiki aracım Ford 'dun Ghia modeli yine şöför tarafında bir anahtar var ancak sadece camları kilitliyor cocuk kilidi için ise kapıların iç tarafındaki anaktarı çevirerek aktif hale getiriyorsunuz ancak bu seferde arkadaki yolcuların inmesi için her defasında araçtan benimde inerek kapılarını açmam gerekiyor.

sorum şu bu camları açan kapatan butona kapı kilitleride bağlanabilirmi yada benim bilmediğim bir yöntem varmı

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

megane daki düğme tüm kapıları normal kitler diye biliyorum. ve arkadaki iç açma kolunu çekerse açılır???

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sorum şu bu camları açan kapatan butona kapı kilitleride bağlanabilirmi yada benim bilmediğim bir yöntem varmı

şimdiden teşekkürler.

Bilen varsa bir iskender ısmarlarım..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

araca herkes binince uzaktan kumanda ile çift kilitlemeyi aktif hale getirin. kapıları açmak için uzaktan kumanda ile açabilirsiniz. buda bir yöntem

iskenderi hakettimmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
iskenderi hakettimmi

Benim arabaya çift kilitlemeyi tak.. Üstünede kaymaklı ekmek kadayıfını ye.. :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
araca herkes binince uzaktan kumanda ile çift kilitlemeyi aktif hale getirin. kapıları açmak için uzaktan kumanda ile açabilirsiniz.

F II de bunu yapınca, yani çift kilitleyip aracı çalıştırınca 2.kademe kiliti devre dışı bırakıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çift kilitleme işi zaten mantıklı değildi.. Yaşar'da sırf iskenderi yemek için önerid.. Ama eminimki yemek sırasında sakın yapma derdi..

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Murat Çeviren

motor çalışınca çift kitleme kendi kendine devre dışı kalıyor ve kapı kolu ile tüm kapılar açılıyor. Çocuk kilidini kullanmaktan başka çare yok. lektronikten anlayanlar kapı kolunu açıp manuel olarak bir anahtar ile bunu yapabilir. Bunu düşünmedim değil ancak bir türlü zamanım olmadı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

kapı açma mandalının üstündeki küçük mandalı içeriye doğru iterseniz kapıların hepsi kilitlenir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arka kapıyı açın, kilidin içine doğru bakın, orada ok ile tarif edilmiş bir bölüm var, kontak anahtarı ile ok yönünde çevirince, arka kapılar içeriden açılmaz.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Aracınıza çocuk koltuğu alın, yaramazı da koltuğa bir güze oturtun, çocuk kilidine gerek kalmaz...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Koltukta oturan canavarın canı sıkılınca, en yakınındaki yer: Kapının Kolu :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

O zaman yapılabiliyorsa serviste belli bir hıza çıkınca otomatik kilitleme için bilgisayardan ayarlattırabilirsin.eğer varsa.Bir de denemedim ama arka cam açma kapama düğmesini kilitli konuma getirip merkezi kilitle içerden öyle kilitleyin bakalım açılıyor mu.denemedim ama deneyeceğim.merkezi kilitle kilitli iken araç hareket halindeyken de açılıyormu?Denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Kaza anında içeriden tüm kapıların münferit açılabiliyor olması lazım. Çocuk için en güvenlisi çocuk kilidi kullanmanız. Allah muhafaza, dün Antalya'daki haberi duymuşsunuzdur, Allah kimsenin başına getirmesin kazadan beladan korusun cümlemizi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi o iskenderler yalan oldu, Bursa'da goremedik iskenderleri :p.

Muhlis inanırmısın... Bursa'dan İskender yiyemeden geldim.. İçimde uhte kaldı :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Muhlis inanırmısın... Bursa'dan İskender yiyemeden geldim.. İçimde uhte kaldı :(

"uhte" yanlış doğrusu "ukde" olacak.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

F II de ön kapıların içerden açılmasını engellemek mümkün değil.

Arka kapıların içerden açılmasını engellemenin ise tek bir yolu var: Çocuk kilidi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Doğrudur...

Teşekkür ederim...

Anlayışınız için ben teşekkür ederim.fordclubtr dilimize sözde değil özde ve uygulamada önem veren bir site.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...