İçeriğe Yönlendir

G&#246sterge Aydınlatması

Burak Balıkçı

Recommended Posts

Burak Balıkçı

Focus 1 için bahsediyorum ancak diğer araçlarda da aynı mıdır bilemem. Aracımdaki gösterge aydınlatmasının ışık kuvveti çok azdı, 3 adet ampul var zaten, bunlara 3Wattlık ampul takılmış, bunları değiştirerek 5Watt taktırdım. Sonrasında bir problem yaratırmı? Aynı uygulamayı ön konsoldaki düğmelerin aydınlatması içinde yapsam bir problem olurmu?

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Öbürküyle rakamların çizgilerini ayırt etmek çok zordu. Boğuk bir gösterge aydınlatması vardı. Bu çok çok iyi oldu. Ama bir kaçay sonra lambalarkakarmaya başlar sonra yine eski haline gelir gösterge...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ghia'da gösterge ışığını kısan zımbırtıdan var nasılsa. Problem olmaz...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Kime taktırdın bunları Burak . Kaç para aldılar . Benimde 3 ampulden ortadaki yandı , zor görüyorum göstergeleri .

Selahattin abi benim burada yani Koşuyolu'nda bir ustam var eskilerin ustası, 10 kağıt verdim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10 kaıta göstergeyi söküp ampulleri değişti ise tam eski esnaf tebrikler.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
10 kaıta göstergeyi söküp ampulleri değişti ise tam eski esnaf tebrikler.

Çağlar bey kendisiyle aramızda para lafı olmaz, yeri geldi çok büyük işlere hiç para ödemedim, aradan çok zamanlar geçti ufak bir ampul değiştirttim fazlasını verdim. Bu benim ile ilişkili. Normalde sadece ampuller zaten 5 YTL tutuyor. Hepside Osram (Aksesuar Center'larda 2 adedi 5 YTL). Dışarıda herhangi bir göstergeciye gidin sadece göstergeyi söküp takmaya 20 kağıt istiyorlar. Gerçekten işinin ehli de bir ustadır, toz kondurtmam kusurabakmayın.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Galip Bey sadece elektrik ustası, her türlü konuda yardımcı olur kendisi (park sensörü, teyp, alarm vs...). Detayları daha sonra ÖM'dan veririm isterseniz.

Toz konduran yok ki :p

...

Benim alınganlığıma geldi heralde yanlış anladım ozaman. :)

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Aslında ben göstergeyi söktüm dışarı aldımda son soketi sökmeye cesaret edemedim . Elimde kalsın istemedim . Yoksa ampulüde değiştirecektim . Bu arada Burak bunun ampulleri nsıl birşey , resim ya da bir linki falan varmı acaba .

Selahattin Abi içerisinden çıkan ampuller normal yan sinyallerimizde kullandığımız ampullerin aynısı ama 3W'lık takılı.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Yan sinyallerdeki ''dipsiz ampul'' diye geçiyor.Onlardan...Yalnız bu, yukarıdaki aydınlatma ampulleri...Göstergedekiler kare şeklindeki ledlerden oluşuyor.Sümer Hoca sökmüştü, mavi yapmıştı...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Yan sinyallerdeki ''dipsiz ampul'' diye geçiyor.Onlardan...Yalnız bu, yukarıdaki aydınlatma ampulleri...Göstergedekiler kare şeklindeki ledlerden oluşuyor.Sümer Hoca sökmüştü, mavi yapmıştı...

Sami hocam led değil normal dipsiz ampul taktım ben. Aynı şekilde dipsiz ampul gibi dipsiz ledlerde var. ama Işık şiddeti tek nokta aydınlatmalı olduğu için homojen bir görünüm oluşturmuyor.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Ben ekranın arkasındaki aydınlatmalar için kare şeklinde ledler var demek istemiştim.Senin dediğini anladım yani... :good2: Yaşlandıkça ifadelerde bozuluyor ister istemez.Düzgün cümle bile kuramıyorum... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben ekranın arkasındaki aydınlatmalar için kare şeklinde ledler var demek istemiştim.Senin dediğini anladım yani... :good2: Yaşlandıkça ifadelerde bozuluyor ister istemez.Düzgün cümle bile kuramıyorum... :rolleyes:

Eee kolay değil; 29 yaşında orta yaş krizine girmek..

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
(düzenlendi)
...Gece çekilmiş foto bekliyoruz Burak

30 Haziranda çekilmiş bu foto, ne için çekmiştim bilmiyorum.

3 Wattlık ampuller takılı iken.

dsc00927uq1.jpg

Murat Abi nekadar belirleyici olur bilemem ama, işte foto...

Cep telefonumun aynı ayarlarıyla çekildi...

İbrelerin etrafından anlayabilirsin aydınlatmanın ne kadar arttığını.

dsc01581nt3.jpg

tarihinde Burak Bal?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
(düzenlendi)

İbreler de ışın kılıcı gibi duruyor yahu, yeni farettim... :rtfm::rtfm:

tarihinde Burak Bal?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ne için çekmiştim bilmiyorum.

Bende ne için çektim bilmiyorum.. Ekranın lambası bozulmuş :rtfm:

14.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yasin Çelik
Eee kolay değil; 29 yaşında orta yaş krizine girmek..

Şimdi bu benim aradığım ve bi türlü bulamadığım gösterge aydınlatma ampulü bildiğimiz sinyallerdeki dipsiz ampul mü?? :omlet:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Değiil... :omlet:

Bi küçüğü...

amam mehmet bey arkadaş sinyallerdeki ampul demiş

ya bi fırsat bulamadım bu ara bi sökimde anlıcaz valla:D:D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bende ne için çektim bilmiyorum.. Ekranın lambası bozulmuş :omlet:

14.jpg

o kol değişmeden olmazz... ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
amam mehmet bey arkadaş sinyallerdeki ampul demiş

ya bi fırsat bulamadım bu ara bi sökimde anlıcaz valla:D:D

Desin.. yanlış demiş..

o kol değişmeden olmazz... :omlet:

Yanlış konudasın... ;)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Mehmet Abi teknik olarak bir soru soracam sana. Bizim arabada gösterge yeşil, ibreler kırmızı yanıyor. Ben bunları gösterge beyaz, ibreler kırmızı şeklinde yapmak istiyorum. Buna orta panel de dahil. İmkanı var mıdır? Maliyetli midir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zor... Ama imkansız değildir...

Bir tane hurda kırık kopuk bişey bulup oynamanı tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
Değiil... :D

Bi küçüğü...

Sn Mehmet bey , şimdi neden bu benim (gereksiz ampul krizimin ) taraflarımızca yanlış anlaşıldığını anlıyorum sanırım

sizin kadranın resmini gördüm ve sizin kadranın aydınlatması sağlam ama KM değerleri vs yazan dijital ortamın aydınlatması patlak :D

ama benim patlak olan lambam benzin ibresinin olduğu sol kısım :D

şimdi ne diyorsunuz ??

ya ne ampul vallahi kafayı yedirtti bana.işin enteresanıda bi türlü sökemedim her hafta sonu bi işim mutlak çıkar oldu bu ara ama kaçarı yok:)

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Savaş Kolay

benim de dijital gösterge ısıgım yanmamaya basladı, nasıl değişir bu illet bizim yapabileceğimiz bişimi merak ettim, yoksa gögüs komple sökülüyor mu?

benim de dijital gösterge ısıgım yanmamaya basladı, nasıl değişir bu illet bizim yapabileceğimiz bişimi merak ettim, yoksa gögüs komple sökülüyor mu?

aman allahım 2009 da açılmış konu :))))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...