İçeriğe Yönlendir

Lpg'nin Ruhsata İşlenmesi

Ozan Baba

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Lpg'ciden başla.. o sana her şeyi anlatacak ama ben sıralamaya çalışayım.. 

Lpg'ciden fatura ve rapor.. 

Sızdırmazlık..

Emisyon

Tüv

Emniyet.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Turhan

1- LPG yi takan kişiden proje alınıp MMO odasından LPG yeni takıldığı için 25 TL karşılığında Sızdırmazlık Rapor alınıyor.

2- Daha sonra şöförler odasına gidip 10TL karşılığında EK-1 belgesi alınıyor.(Ruhsat Sahibi Farklı İse Nüfus Cüzdanı Gerekiyor)

3- Alınan tüm belgelerle birlikte Muayene istasyonuna gidiliyor. Sıra beklemenize gerek yok Muayene tekrarından fiş alıyorsunuz. Proje işleteceklere öncelik tanıyorlar. 159,30 TL Muayene ücreti ödedikten sonra sıranızı bekliyorsunuz. Sıranız gelince aracı muayeneye alıyorlar ve gene sızdırmazlığını kontrol ediyorlar. Bu arada Muayenenizi Ruhsatınızda yer varsa mutlaka ruhsata işletin yoksa emniyette ekstra ücret ödersiniz.

4- Muayene bittikten sonra ruhsat sahibi ve evraklarla beraber Trafik tescile gidiyorsunuz LPG yi ruhsata işletmek için. Tek yaprak için 66 TL ücret alıyorlar. Toplam 5 DK lık bir işlem var. İmza atılıyor ve artık LPG niz ruhsata işli. 

(Yazdıklarım Dün Başımdan Geçenler. Bilmeyen arkadaşlar bu şekilde sırasıyla işlemlerini yaparsa sıkıntı çekeceğiniz zannetmiyorum )

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burhan Çelik

Normal muayene geçerlilik süresi 01.10.2014 yazıyor ama LPG taktırdığım için aralık ayında Lpg'yi ruhsata işletmem gerekiyor. 10 ay önceden muayene'ye girdiğim için bu sure sıfırlanır mı yoksa 10 ay sonra tekrar mı giricem?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normal muayene geçerlilik süresi 01.10.2014 yazıyor ama LPG taktırdığım için aralık ayında Lpg'yi ruhsata işletmem gerekiyor. 10 ay önceden muayene'ye girdiğim için bu sure sıfırlanır mı yoksa 10 ay sonra tekrar mı giricem?

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Teşekkürler birde sızdırmazlık raporu alınıyor mu çoğu yerde kalktı diye haber okudum?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teşekkürler birde sızdırmazlık raporu alınıyor mu çoğu yerde kalktı diye haber okudum?

Alınması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil İbrahim Bekar

Yarın lpg işletmek üzere muayeneye gideceğim. Aracı yeni aldım lpg ruhsata işli değildi. Bildiğiniz gibi eski tescil belgesi noterde alınıyor. 

yani eski tescil belgesi yok. emniyetten lpg için aldığım randevuda eski tescil ve trafik belgesi gerekli belgeler diye yazılmış . Nasıl halledeceğim bu durumu ? 

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

ruhsatı, sızdırmazlıktan aldığın kağıdı ve lpg ye ait faturalarını belgelerini muayene ye götürüyordun. onlar sana ruhsat yaprağının bir sayfasını ve muayeneden geçtiğine ait bir evrakı tekrar sana veriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. trafiğe onlarla gideceksin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne zmaan montaj yapılmış, yapanın verdiği evrak tarihinin üstünden 1 ay geçmise işletemezsiniz

Yorum bağlantısı
Ali Deniz
(düzenlendi)

Yarın lpg işletmek üzere muayeneye gideceğim. Aracı yeni aldım lpg ruhsata işli değildi. Bildiğiniz gibi eski tescil belgesi noterde alınıyor. 

yani eski tescil belgesi yok. emniyetten lpg için aldığım randevuda eski tescil ve trafik belgesi gerekli belgeler diye yazılmış . Nasıl halledeceğim bu durumu ? 

Normalde LPGyi herhangi bir trafik tescil biriminde ruhsata işletebiliyorsunuz, ancak bahsettiğiniz durumda sadece aracın satışını aldığınız noterin bulunduğu ilçenin trafik tescilinde LPGyi ruhsata işletebilirsiniz. Aynı işlemi ben de bir ay önce yaptım, oradan biliyorum. Yalnız şöyle bir durum var; tekrardan ruhsat ücreti ödememek için sigortanızı yaptırır yaptırmaz trafik tescile gidip işlemleri başlatmanız gerek. Aksi halde ilgili trafik tescil birimi ekranda sigortanın yapıldığını görüp ruhsatınızı benzinli olarak basabilir, bu durumda LPG için tekrardan ruhsat ücreti ödemeniz gerekir.

tarihinde Ali Deniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

2 gün önce lpg yi işlettim güncel rakamları ve adımları aktarayım :)

-sızdırmazlık raporu 35 TL

-ek 1 formu(sızdırmazlık veren yer veriyor yada muayene istasyonunda alıyosunuz) 20TL

-muayeneye giriyosunuz bu belgeler ile 165.20 TL

-son adım trafik ben 162 TL ödedim çünkü ruhsatta muayene yeri kalmamıştı çift yaprak değişti eğer tek olursa 92 TL galiba tam emin değilim

- ek olarak egzos emisyonun olması gerekiyor benim vardı o yüzden yaptırmadım oda 25 30 TL gibi bir rakamdı

Rakamlar bu şekilde saygıdeğer forum üyeleri :)

tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Ünsalan

1) Sızdırmazlık raporu ücreti : 35 tl

2) Egzoz muayenesi ücreti :35 tl

3) EK-1 Formu doldurtma ücreti :13 tl (verdikleri pembe dosya hiçbir işe yaramadı)

4) Tüvtürk vize ücreti  :165,20 tl

5) Ruhsat yaprağı ücreti :69,50 tl (10 dk alındı emniyetten)

6) lpg geç işletme cezası (emniyet): 80 tl (ehliyet üstüne yazılmadı puan düşmesin diye ismim adıma ceza kesildi.)

aracıma lpg 2012 9 ayında taktırmıştım.vizeye daha var diyerek işletmemiştim.

11.02.2014 güncel olarak aracıma lpg ve vize işletmesi yapıldı..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sercan Şentuna

Merhaba aranıza yeni katıldım. Yarın 2004 model Fiesta alacağım. Benden önceki sahibi LPG taktırmış fakat muayene Aralık ayında olduğu için ruhsata işletmemiş. LPG'yi yeni taktırdığını sanmıyorum. Ben Aralık ayında muayene zamanı ruhsata işletsem geç bildirmeden dolayı bir ceza uygulanır mı? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Utku Gömeç

herkese hayırlı günler lpg yi ruhsata işlettim aracın muanesini yaptırdım şimdi rahatladım. :biggrin:

Arkadaşlar araca yeni ruhsat çıkardım benden para almadılar  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bende pazartesi için randevu aldım bakalım. Sızdırmazlık tüv muayenesi ve ruhsata işletme işi var. Gözümde büyüyor..

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Bende pazartesi için randevu aldım bakalım. Sızdırmazlık tüv muayenesi ve ruhsata işletme işi var. Gözümde büyüyor..

Aynen abi 3 gündür onlarla uğraşıyorum sızdırmazlık kolay hemen geciyor muanede bekliyorsun yoğun değilse hemen geçiyorsun gerçi benim randevu 13:30 daydı ben 3:30 da çıkabildim muaneden ruhsat işide 1 saat sürüyor .İnan büyük bir yük kalktı üstümden.

Yorum bağlantısı
Mustafa Başkan

Aynı sıkıntıyı bende çektim geçen hafta. Emniyet en sıkıntılı işlem oldu.

İlk gittiğimde randevu gerek dedi. Birkaç sefer randevu almaya çalıştım vermedi dedim; memur bey bize talimat verildi. Halbuki evraklar tamamdı. :angry:

Meğer randevu almak için saat 9 gibi bilgisayar başında beklemek lazım yoksa randevu almak zor. 

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Aynı sıkıntıyı bende çektim geçen hafta. Emniyet en sıkıntılı işlem oldu.

İlk gittiğimde randevu gerek dedi. Birkaç sefer randevu almaya çalıştım vermedi dedim; memur bey bize talimat verildi. Halbuki evraklar tamamdı. :angry:

Meğer randevu almak için saat 9 gibi bilgisayar başında beklemek lazım yoksa randevu almak zor. 

Evet ben gece 12 den sonra girdim 12 yi 5 geçe çoğu yer dolmuştu anca bulabildim.Randevu aldığımda da 30.sıradaydım gittim kimse yoktu ilk ben girdim. :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hocam nasil para almadilar. Ben daha bugun 178 tl odedim. Benim ruhsatin 1 yapragi yenilendi.

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Evet ruhsat icin yaklasik 200 tl gidiyor benden almadilar derken :) bir aciklasak bizden de almasalar

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Vallaha bilmiyorum adam çıkardı bilgisayardan ruhsatı borcum ne kadar dedim borcun yok dedi.Bende 1 dakika bekledikten sonra bir daha sordum abi ödeme yapacak mıyım diye yok tamam dedi.Benim bir yaprak yenilendi vallaha bunlar oldu ne yaptığını anlamadım.Ama bana dedi şu 1. masadan boş ruhsat al gel dedi oraya gittiğimde adamlar muhabbet ediyordu acaba benden almayı mı unuttu olabilir mi dalgınlığına mı geldi.Bir anda ruhsatı verdi bana bende aldım boş ruhsatı diğer adamın yanına gittim olay bundan ibaret.

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Hocam nasil para almadilar. Ben daha bugun 178 tl odedim. Benim ruhsatin 1 yapragi yenilendi.

Seninki normalde tek yaprak 78 tl değil mi ben öyle diye gittim aşağıda anlattığım olay geldi başıma.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Bende 3 ay önce yeniledim,100 küsür lira tek yaprak için ödedim diye hatırlıyorum. Tescil belgesi ile trafik belgesinin fiyatları farklı, biri diğerinden yüksek.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Aynen ordaki memur almayı unutmuş. Muhtemelen kendi cebinden tamamlar açığıartık

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Seninki normalde tek yaprak 78 tl değil mi ben öyle diye gittim aşağıda anlattığım olay geldi başıma.

Benim muayene tarihlerinin yazıldığı sayfa dolmuştu. 2 yaprak değiştiği için 178 tuttu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...