İçeriğe Yönlendir

2001 Focus Ghia'ya Mp3 çalar?

Koray Kaplan

Recommended Posts

Koray Kaplan

Arkadaşlar hekese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık ay önce 2001 model Focus HB 1.6 Ghia satın aldım. Arçtan çok memnunum. Lakin canımı sıkan tel şeyi teyp mevzusu. Artık cd dinlemek bile demode olmuşken bizim arçda ne yazık ki meşhur 5000 rds var :rolleyes:

Sormak istediklerim şunlar:

1) Direksiyon kumandası iptal olmadan kendi orjinal yerine herhangi kasa takmadan konulabilcek bir MP3 çalar var mı? (kendi orjinalliği bozulsun pek istemiyorum.

2) Gene orjinal olmak kaydıyla kasa takmadan ama direksiyon kumandası olmasa da olur dersek hangi seşeneğimiz var?

3) CD changer her marka olabilir mi? Bunların mp3 okuyanları mevcut mu?

4) Bunalr hepsi olumsuz olursa Ankara'da focusa uygun, konsol ile makismum uyumda, sırıtmıycak orjinal haline ne yakın kasa tipinde bir kasayı nerede bulabiliirm? Bildiğiniz veya önerebilceğiniz bir yer var mı?

Son olarak bu saydıklarımın tek tek fiyat seçenekleri ile belirtebilirseniz çok sevinirim. Aracı aldığımdan beri bir türlü kafama uygun bir çözüm bulamadım bu konuda.

Cevaplar için herkese teşekkür ederim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

1) Var, 6000 MP3 diye bir model var. İngilterede satılan Focuslara konmuş. Ebay'den getirtebilir ya da ikinci el bulabilirsiniz. Murat (Kavuk) Abi gelince resim koyup detaylı bilgi verebilir.

2)Blaupunkt'un Focus için ürettiği teyp var. Daha yüksek kaliteli müzik için düşünülebilir. Yuvaya tam oturur, aparatla direksiyon kumandası da çalışır...^

3) Fordun 2.0 Ghia'lara taktığı 6'lı changer var.Onunla ilgili detaylı bilgi de Mehmet Abi'de vardır...

4) Gerek yok...

Linki inceleyin...

Yorum bağlantısı
Koray Kaplan

6000 NME Mp3 diye bir şey var. Sanırım bunda direksiyon kumandısı sorunu olmaz. Bu aleti nerden bulabiliriz acaba? Sıfır bulmak mümkün mü? birde blaupunkt olan ilgimi çekti. O da olabilir. Onu da bulabilceğimiz bir yer var mı? Sıfır tercihimdir. İkinci ele pek bulaşmak istemiyorum. Bu ürünler kendi yetkili servislerinde ford'un varmıdır acaba ?

Sanırım sony olan benim araca uymuyor. halbu ki güzel alete benziyordu :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Koray Kaplan

Bende ki 5000 üzerinde "cd" düğmesi de var. CD changer alsam gene adaptör gerekir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende ki 5000 üzerinde "cd" düğmesi de var. CD changer alsam gene adaptör gerekir mi acaba?

Orjinalinden alırsan gerekmez..

Yorum bağlantısı
Koray Kaplan
(düzenlendi)

Murat bey o gösterdiğiniz kasanın alt tarafı sanrım cd rafı veya başka bir şey için kullanılacak bir boşluk değil mi? Eğer o şekilde olursa sanırım diğerleri gibi sırtmaz. Kapalı olunca kötü gözüküyor ne yazık ki? Peki mesala atıyorum pioneer marka bir teyp aldım ve kasayla montaj yaptırdım. Direksiyon kumandasını kullanmak için bir çözüm var mı? Gerekli aparatı Türkiye'de bulabilirmiyim hatta Ankara'da

Sayın Mehmet bey sanırım donanım haberdeki özyürek nickli kişi sizsiniz :rolleyes:. Orda da baya faydalı bilgiler veriyorsunuz hepimizi teşekkür ederim. Benim de o forumdaki nickim tigger_agc. Belki hatırlarsınız 70000 km de 2001 focus otomatik ghia alıcam diye bir başlık açmıştım yaklaşık 3-4 hafta önce.

Neyse size de sorumu sorayım. Bu cd changerların mp3 çalanları varmıdır? (fordun orjinalleri değil de mesala sony falan gibi markalarda) Birde başka marka changer alırsam gerekli adaptörü nasıl temin edebilirim?

Bir soru daha: Sizce orjinallik adına bu masraflara katlanıp 5000 le mp3 veysa cd dinlemektense belki de daha az masrafla kaliteli bir teyp alsam ses konusunda hissedilir bir fark olur mu ve buna değer mi sizce?

tarihinde Koray Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?showtopic=159763

ben olsam ki ben öyle yaptım pioneer mp3+kapılara 4kaliteli hoparlör komponent (yaklaşık maliyeti 500-600 tutar) + zevke göre bagaja anfi woofer (yaklaşık 300-1000 arası tutar) takviyesi yapardım. direksiyon kumandası hoş bir sistem ancak pioneer in de uzaktan kumandası var. illa pioneer olmasa bile sony kamasonic vs de bakılabilir. hatta 100 ytl gibi farka 3.5 lcd ekranlı dvd/mp3 de takabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
*Sayın Mehmet bey sanırım donanım haberdeki özyürek nickli kişi sizsiniz :D. Orda da baya faydalı bilgiler veriyorsunuz hepimizi teşekkür ederim. Benim de o forumdaki nickim tigger_agc. Belki hatırlarsınız 70000 km de 2001 focus otomatik ghia alıcam diye bir başlık açmıştım yaklaşık 3-4 hafta önce.

*Neyse size de sorumu sorayım. Bu cd changerların mp3 çalanları varmıdır? (fordun orjinalleri değil de mesala sony falan gibi markalarda) Birde başka marka changer alırsam gerekli adaptörü nasıl temin edebilirim?

*Bir soru daha: Sizce orjinallik adına bu masraflara katlanıp 5000 le mp3 veysa cd dinlemektense belki de daha az masrafla kaliteli bir teyp alsam ses konusunda hissedilir bir fark olur mu ve buna değer mi sizce?

*Evet o lüzumsuz benim.. :rolleyes:

*Changerların mp3 çalanları var.. Adaptör bulma şansın da var..

*5000, 6000, 6000 mp3 veya 6006 ne alırsan al.. Yada hangisine changer bağlarsan bağla Bir balupunkt'un Yada Pioneer'ın Yada Kenwood'un sesini alamazsın.. Bu saydığım orjinal teyplerin hepsi de tiz özürlü..

Yorum bağlantısı
Koray Kaplan
http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?showtopic=159763

ben olsam ki ben öyle yaptım pioneer mp3+kapılara 4kaliteli hoparlör komponent (yaklaşık maliyeti 500-600 tutar) + zevke göre bagaja anfi woofer (yaklaşık 300-1000 arası tutar) takviyesi yapardım. direksiyon kumandası hoş bir sistem ancak pioneer in de uzaktan kumandası var. illa pioneer olmasa bile sony kamasonic vs de bakılabilir. hatta 100 ytl gibi farka 3.5 lcd ekranlı dvd/mp3 de takabilirsiniz.

Dostum vallaha seninkine cuk oturmuş. lakin benim orta konsol ahşap kaplama olduğu için sırıtma olasılığı var. Böyle gözlü bir şey bulabilirsem belki bi nebze daha iyi olur gibi. Ama bana da orjinal teyplerden ziyade daha kaliteli bir marka teyp takmak cazip geliyo.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

siyah teyp plastiğini ahşap görünümlü sticker ile kaplayabilir veya ahşap görünmülü boya attırabilirsiniz. ayrıca siyah çerçeve takan ahşap konsul çok gördüm pek sırıtmıyor. ama tabi bu işler zevkten zevke gözden göze fark eder o ayrı konu. ses oldukça değişiyor bilginize. yalnız kapı içiç hoparlör montajında kapı içi sünger vs aksamın aynen yerine oturtulması şart! yoksa baslar kaybolur

Yorum bağlantısı
Koray Kaplan
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu oto teyp için bir ototeypçi 330 nakit, 390 10 ay taksitli fiyat çekti bana. Sizce nasıl ? Birde internetten baktım rengi hep gri olanlar var. Benim orda gördüğüm ise siyah renkliydi. Acab sahte olma olasılığı varmıdır? Fiyat da ucuz çünkü. Gerçi adam 2 yıl garantisi falan da var dedi ama ne biliyim. Sanırım bu teyp için herhangi bir aparata gerek kalmadan tam oturcak konsola. Birde bu pioner modellerinde xx50 kodlu olanları sahtemi oluyor acaba? Gene aynı adamda pionerın 2950 modeli vardı. Ona da kasa dahil 300 ytl 10 taksti dedi.

JVC

tarihinde Koray Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben size aşağıdaki modelleri öneriyorum İlk başta belki çok dikkati çekmeyen teybin gösterge paneline renk uyumunu bu modelle sağlayabilirsiniz. Ankara da Yenimahallede Ergazi elektronik'te bol aparat çeşidi mevcut. Ustalıklarını tavsiye ederim. Aşağıdaki Pioneer modelleri de sanırım ellerinde vardır. Ancak JVC zor bulunur. Bir de pioneer teyplerde sonu 50 ile biten modeller, distürbitör garantisinde değildir. Bu modellerde RDS yoktur. Ancak fiyatları oldukça caziptir. Seçim sizin tabi.

Pioneer 5800

dehp5800mpkd8.jpg

Jvc KD-LHX552 CD-Receiver with SD Card Slot (Benim kullandığım. Resimleri mondeo hoparlör özellikleri başlıkta görebilirsiniz.)

1257kucukfc6.jpg

Pioneer-DEH-P55BT

22474kucukjz5.jpg

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Arkadaslar burdaki yazilarin hepsini okudum ama halen anlayamadigim bazi seyler var.Benim teybin markasi 5000 RDS EON bu teybin uzerinde cd tusuna tikladigim zaman no cd diye ibare yer aliyor dogal olarak.Ben buna nasil bisey yapabilirim cd calmasi icin? Fordun 2.0 Ghia'lara taktığı 6'lı changer lardanmi almam gerek ? Peki bunlarin fiyati nerelerdedir bileniniz varmi?Tsk

Evet 2.0 Ghialardaki changer'dan takmalısınız..

İkinci el olarak fiyatları aşağıdaki gibi..

220 lira changer, 70 lira kablo...

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Bizim arkadaşın Focus2 Trend'e Sony teyp lazım (Ghia'da olan), yok mu bulabileceğimiz bi yer/biri acaba? Birde 6000CD'nin yerine Sony olur mu ki? Sony'nin kenarları daha dar..

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Seyfettin Şenlik

arkadaşlar xcarlink denen bi cihazı cd changer dan bağlanabiliyormuş bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahtiyar Aydoğdu

merhabalar bende cd changer almak istiyorum ama nerden nasıl cd changer ve kablo aldıgımız zaman başka bişeye gerek varmı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teybiniz orjinal teyp ise kablo ve changer yetecektir...

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

peki her türlü cd changer uyum saglarmı

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

benimde changer belirli ses seviyesinden sonra hoparlörlerden ses çatallaşarak çıkıyor. çok hırıltılı oluyor. sorun hoparlörden midir? changerden midir?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Pioneerden şaşmam...Bütcenize uygun modeli seçebilirsiniz...Direksiyon kumandanız iptal olucaktır ama...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...