İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Otomatik Cam Kapatma

Murat Yorucu

Recommended Posts

Murat Yorucu

Arkadaşlar 2002 1.6 comfort aracımı yeni aldım sayılır. Kumanda ile kilitlendiğinde camların kapanması gerekiyor diye biliyorum. Ancak benim araçta camlar kapanmıyor acaba bu özellik yokmu, eğer varsa ne yapabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Aracınız hayırlı olsun..Comfortlarda o özellik yok malesef. Ancak bir alarm taktırırsanız, o özelliğe de kavuşabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Murat Yorucu

herhangi bir alarm taktırmam yeterli değilmi başka bir yöntem yok.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Benim arabada utes marka alarm var, ben ekletmedim o özelliği ama istersem ekletebilirim. Opsiyonel bir özellik yani..Taktıracağınız alarm markasına göre değişiklik gösterebilir. O nedenle taktırmadan önce sorarsanız iyi olur..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Osman Zeren

focus 1 de kumandadan kitlediğimizde ön camları otomatik kapatacak bir sistem varmı ..yardımcı olurmusunuz

:D

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

focus ghia mı ? aracınız ? kapıları kitledikten sonra kapama tuşuna 3-5 sn basılı tutun kapanır kendileri eğer ghia ise ghia değilse bilmiyorum ama... 4 cam elektrikliyse zaten 4 üde kapanıyor...

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Köse
Ghia'larda var ama ambiante ve comfort'larda yok ...

Selahattin Bey, Comfort'ta da var bu özellik.

Yorum bağlantısı
Özcan Kılıç
Ghia'larda var ama ambiante ve comfort'larda yok ...

arabam 2005 comfort bu özellik var. bence de çok güzel bi özellik....

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

2000 Ambiente bende var maliyeti 40-50 yetele :D

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Bu ghia sı olanlar diğerlerini hacı murat zannediyor heralde.tek fark jant ve yol bilgisayarı halbuki

yol bilgisayarıda zaten 2003 ten sonra eklenmiş.yani 2002 ghia ile 2004 comfort ta dediğim gibi farklar var.

+ bir kaç ufak ayar:geri vitesin jiklesi,göstergenini aydınlatması falan.

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
focus ghia mı ? aracınız ? kapıları kitledikten sonra kapama tuşuna 3-5 sn basılı tutun kapanır kendileri eğer ghia ise ghia değilse bilmiyorum ama... 4 cam elektrikliyse zaten 4 üde kapanıyor...
Selahattin Bey, Comfort'ta da var bu özellik.
arabam 2005 comfort bu özellik var. bence de çok güzel bi özellik....

yahu benim araba 2004 comfort..Şimdi benim arabada otomatik kapanma var mı?Varda benim mi haberim yok...üzerine basılı tutunca mı kapanıyor :melek:

ama benim sadece ön camlar otomatik..Bu ozellik varsa super..Bir iki defa camları açık unutmuştum... :lol2:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Benim 2003 comfort da yok o özellik..Alarm taktırmıştım, 50 ytl daha verseydim yapacaklardı.Gerek görmedim..

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Denedim..Benim 2004 comfortta yok böyle birşey..Kontağı kapatınca camlar oyle kalıyor..Arabayı kilitleyince de basılı tutuyorum 3-4 saniye... oyle kalıyor sinir bozucu bir durum..Comfortlu birşey değil yani....

cd çalar, otomatik klima, +2 hava yastığı + sis farı + bisürü şey. Benim arabam collection'du yani sizin aracın üzerine sis farı + alüminyum alaşımlı jant eklenmiş hali. Ghia'lar gerçekten dolu. Fiyat farkına bakılır uygun ise alınır.

Benim focusta da 4 hava yastığı var ama buna rağmen imkan varsa ghia alınır diyorum..

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Ben kullanmıyorum bu özelliği, açık unutupta inmezsem tabi.. İnsanın parmağını acıtıyor basa basa :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

hayır yani ghiası olanlar öbürlerini hacı murat zannediyor denilmesi çok kötü bişey yani... eniştem janta paramı vericem diyip focus II comfort almıştı yani zevkler ve renkler tartışılmaz ama ghia en dolusudur yani... ben kullanıyorum bu özelliği ve çok hoşuma gidiyor...

Yorum bağlantısı
Buğra Gündoğan
Denedim..Benim 2004 comfortta yok böyle birşey..Kontağı kapatınca camlar oyle kalıyor..Arabayı kilitleyince de basılı tutuyorum 3-4 saniye... oyle kalıyor sinir bozucu bir durum..Comfortlu birşey değil yani....

Benim focusta da 4 hava yastığı var ama buna rağmen imkan varsa ghia alınır diyorum..

benim amcamda 2004 comfort sedan var onun aracında camlar kapanıyo :D

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
benim amcamda 2004 comfort sedan var onun aracında camlar kapanıyo :D

4 cam otomatiktir o yüzden olabilir

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arıcı

Benim arabam da 2004 comfort. Bu özellik var. Kumandadan kitledikten sonra tekrar kilitlemeye basılı tutunca camları kapatıyor. Sizde de olması lazım....

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş
(düzenlendi)
Bu ghia sı olanlar diğerlerini hacı murat zannediyor heralde.tek fark jant ve yol bilgisayarı halbuki

yol bilgisayarıda zaten 2003 ten sonra eklenmiş.yani 2002 ghia ile 2004 comfort ta dediğim gibi farklar var.

+ bir kaç ufak ayar:geri vitesin jiklesi,göstergenini aydınlatması falan.

ben zannetmiyorum ama bizde de focus ghia var! Focus ghia en donanımlısı ama.Focus ambiente le yada focus comfortla murat birmi tabiki değil bu yorumunuzu anlayamadım :)

tarihinde Mustafa Ba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
Benim arabam da 2004 comfort. Bu özellik var. Kumandadan kitledikten sonra tekrar kilitlemeye basılı tutunca camları kapatıyor. Sizde de olması lazım....

4 cam otomatik mi sizinki..Basıyorum 3-5 saniye ama ikaz lambaları yanıp yanıp sönüyor, camın kapandığı yok..BU işlev ben de yok mu yoksa bozuk mu anlayamadım...

Yorum bağlantısı
İsa Köse
4 cam otomatik mi sizinki..Basıyorum 3-5 saniye ama ikaz lambaları yanıp yanıp sönüyor, camın kapandığı yok..BU işlev ben de yok mu yoksa bozuk mu anlayamadım...

Bana sorulmamış ama cevap aynı olacak, katkım olsun diye yazıyorum.

Aracımda 4 cam otomatik ve uzaktan kumandaya 3 sn kadar basılı tutunca camlar komple açılıp kapatılabiliyor. Sanırım sizinkinde bir sorun var.

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Teşekkürler..Benim sadece ön camlar otomatik ve bu yüzden otomatik kapanmıyor büyük ihtimalle..

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)
Arkadaşlar 2002 1.6 comfort aracımı yeni aldım sayılır. Kumanda ile kilitlendiğinde camların kapanması gerekiyor diye biliyorum. Ancak benim araçta camlar kapanmıyor acaba bu özellik yokmu, eğer varsa ne yapabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Murat Bey, kumandadan kilitleme tuşuna 3 saniye basılı tutun. Camların otomatik kilitlenmesi lazım. (camlarınız otomatik tabi ki)

Benim araçta kumandadan kilitleniyor. Sizinki de comfort. Olması lazım.

Bir deneyin 3-5 saniye basılı tutun kilit tuşunu. Açık olan camlar otomatik olarak kapanacaktır.

DÜZELTME: Yahu arkadaşın sorusunun üzerinden 5 ay geçmiş, konuya yeni mesaj gelince ben de yeni sanmıştım.

Neyse... Yine de belirtmiş oldum: Comfort'larda camlar kumandadan kapanıyor.

tarihinde ?sa K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
kumandadan acma kapamalar ıcın alarmlar var ılave olarak cam modulu aldıgın zaman anahtarlıgında ıkıncı kumandaya gerek yok ben taktırmaya calıstım servıs garantıde sorun olacagını soyledı vazgectım

sanırım okıda marka ıyı

cam modulunun maliyeti nedir sizce? 2 cam otomatiği 4 cam otomatik ve kumandadan kapatılabilir yapabilir miyim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...