İçeriğe Yönlendir

Auris Comfort Mu?, Focus Collection 5k 115 Ps Mi?

Mustafa Akarslan

Recommended Posts

Mustafa Akarslan

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

aslında dış görünüş olarak auris hoşuma gidiyor, ama auristen şikayetçi olanları sayısıda az değil.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İkiside farklı amaçlara yönelik diye düşünüyorum.

Auris sessiz,iyi yalıtımlı bir araba.Ayrıca auris , yaris ile corolla arasında biraz doldurulmuş bir arac.

O otomobil dünyasının altın çocuğu, yani daha çocuk. Ağabeyi Focus kadar olması için büyümesi gerek...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Test sürüşü yapın, hangisi hoşunuza giderse onu alın derim..Auris de hoş bir araç bence..

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Tabiki focus ama Focus asfalt sesini içeriye alıyor. Bunu da göz önünde bulundur istersen. Japon arabaları daha sessizdir.

japon arabaları da asfalt sesi alıyor (mıcırlı asfaltta)

mıcırlı asfaltlarda ses almayan araba yoktur herhalde

(sıcak asfalttada pek lastik sesi olmaz zaten)

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Ben de 2 ay önce aynı arabalar arasında kalmıştım. İkisini de iyice inceledim test sürüşü yaptım. Sonunda focus (dizel) almaya karar vermiştim. İşte fikirlerim:

1- Motor olarak benzinli seçeceksen toyota motoru ford motorundan daha iyi bir motor. Bir çok sitede bunla ilgili bilgi bulabilirsin. Ancak eğer dizel seçme ihtimalim de olabilir siyorsan o zaman focus bir kaç adım daha ileride duruyor.

2- Görünüş olarak ben Auris i kağıt üzerinde daha çok beğenmiştim ancak yakından gördüğümde Focusun daha güzel olduğunu Aurisin ise Yarisin şişirilmiş versiyonu olduğunu gördüm. O nedenle bence Ford dış görünüş olarak daha iyi.

3- İşçilik Toyota da daha iyi. Focus un kapı fitilleri bile adi duruyor. Ayrıca şu anda fiesta kullanıyorum ve bir çok ufak tefek sorunu var. Benzer sorunlar focusta da varsa moralini çok bozar. Toyotası olanlardan böyle bir şikayet duymadım. O nedenle işçilik olarak Auris daha önde demek yanlış olmaz.

4- İç hacim ve tasarım olarak ben Auris i beğenmedim. Ön konsoldaki çıkıntı içeriyi inanılmaz kullanışsız yapıyor ve çirkin görünüyor. İnsan "Neden içerideki bir boşluğu öyle bir şeyle doldurayım ki?" diye düşünmeden edemiyor.

5- Bagaj hacmi olarak Focus çok önde. Aurisin bagajı litre hesabı olarak benzer olsa da şekil olarak çok kullanışsız.

6- Toyata sağlamlık ve güvenilirlik konusunda fordun çok önünde.

7- Donanım olarak Toyota biraz daha zengindi galiba. En azından sürücü diz hava yastığı sadece Toyota da vardı.

Tabi ki bunlar benim görüşlerim. Benim beğenmediğim bir çok şeyden sen hoşlanabilirsin. Ancak bence focus auristen daha iyi bir araba.

Soru: Peki neden Focus değilde Fiesta aldım?

Cevap: Daha ucuz araba konusundaki çevre baskısı..:seytan:))

Soru: Şu anda aynı değerlendirmeyi yapsam ne alırım?

Cevap: GOLF..:)). Hatta hazır faizler düşükken kredi alır 140 hp lik (122 hp lik TSI seçeneğide geldi galiba. Broşürlerde olmasada satışta var) TSI seçeneğini alırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli
(düzenlendi)
Audi alırsan manav önünde duramazsın. Fiyatı pahalı söylüyorlar.

:seytan:

O zaman semt pazarına gderiz bizde. Gerçi audi ile de semt pazarına gidilmez ama neyse artık..:))

tarihinde Mustafa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

iri yarı birisi olmanıza rağmenmi ufak geldi.

iri yarı olmamanıza rağmenmi :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...