İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Buz Tutuyor

Fahri Fatih Özer

Recommended Posts

Fahri Fatih Özer

Aracın ön camının sabah arabanın yanına indiğimde buz tuttuğunu görüyorum. Buzu çözmek için sıcak su dökmem gerekiyor bir zararı olur mu? Ön camın buzlamasını nasıl önleyebilirim. Cama karton ya da başka bir malzeme koyarsam cama yapışır mı? Her sabah elimde bir sürahi sıcak suyla arabanın yanına inmekten bıktım artık...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu sakın yapmayın...

Buzlu cama sıcak su dökülmez... Yoksa çatlar... Plastik buz kazıyıcılardan kullanın veya akşamdan üzerine karton falan örtün...

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Ben iki senedir buz çözücü spreylerden kullanıyorum.Cama sıktığım anda buz falan kalmıyor.Pahallı birşey değil ve oldukçada pratik.Tavsiye ederim.Sakın sıcak su dökmeyin......

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Birşey dökmenize gerek yok, araca binip kaloriferi sonuna kadar açarak havayı ön cama yönlendirin, 1-2 dk sonra da sileceği çalıştırın buz falan kalmaz.

Tabi bu seçenek İstanbul için geçerli, Erzurum'da sökmez :) Siz de Muğla'dasınız zaten.

Yorum bağlantısı
Fahri Fatih Özer

Sanırım en güzeli kırtasiyeden büyük boy bir mukavva alıp akşamdan ön cam sileceklerinin altına sokmak bir de bunu deneyeyim. Ben muğlalıyım ama görev yaptığım yer Burdur'un bir ilçesi. Rakımı da epey yüksek. Muğla'da olsam buzlama pek ya da dediğiniz gibi buzlar çabuk erir.

Yorum bağlantısı
Ertan Aker

bende konya da çalışıyorum. sabah çok erken saatte okuluma gittiğimden 1-2 hafta buz kazımak zorunda kaldım. Artık geceden silecekleri biraz yukarı konumda bırakıp Gazete koyuyorum. sabah hiç buz olmuyor. yapışırmı acaba diye tereddüt ettim ama gazete bile buz tuttuğundan kalıp gibi oluyor ve yapışmıyor. tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Barkın Kayaoğlu

Camsil şişesine antifiriz koyun. İki fısfısta tüm buzlar aşağıya iner.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabayı sabah güneşi görecek şekilde park edin...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Arabayı sabah güneşi görecek şekilde park edin...

en güzel çözüm ama bulutlu olursa fayda etmiyor

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

En kolayı fıs fıs içine camsil veya alkol doldurun sabah sıkın hemen çözülür.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
En kolayı fıs fıs içine alkol.

Bir buçuk yıl önce de önermişim bunu.. Eski evimde kullanırdım.. Park yeri kuzaydeydi.. Yeni evde hiç buz kazımadım diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Sabah güneşi gelmesi iyi birşey değil :dil:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Niye :dil:

Buzla savaşma zevkinden mi mahrum bırakıyor :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Gugıl amcaya sabah güneşi yazınca çıkıyor :dil:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

gugıl ne bilsin bizim mahallenin güneşini :dil:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bilmez bence de.. Gugıl Nevşehir'in güzelliğini görse oraya yerleşir zaten :dil:

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
Aracın ön camının sabah arabanın yanına indiğimde buz tuttuğunu görüyorum. Buzu çözmek için sıcak su dökmem gerekiyor bir zararı olur mu? Ön camın buzlamasını nasıl önleyebilirim. Cama karton ya da başka bir malzeme koyarsam cama yapışır mı? Her sabah elimde bir sürahi sıcak suyla arabanın yanına inmekten bıktım artık...

döktüğünüz sıcak su ile cam üzerindeki ısı farkı çok yüksek olduğundan camınız anidan çatlayabilri. bir daha sakın yapmayın. plastik buz kazıyıcı kullanın. yada buz çözücü spreyler var onu da kullanabilirsiniz. aman dikkat

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

bence en pratiği öncamın buzlanmaması için

ön cama bez gibi bir kumaş koymak...

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
Birşey dökmenize gerek yok, araca binip kaloriferi sonuna kadar açarak havayı ön cama yönlendirin, 1-2 dk sonra da sileceği çalıştırın buz falan kalmaz.

Tabi bu seçenek İstanbul için geçerli

ben bunu yapıyorum,kısa sürede de çözülüyor.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Serkan Çaglar

buz çözücü sprey kullanmanızı tavsiye etmem. sprey cam üzerinde kayganlık bırakıyor yağmurda silecekleriniz çalıştığı zaman orayı kayarak geçiyor ve görüş açınızı bozuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...