İçeriğe Yönlendir

Bende Focuslandım

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Herkese merhaba bende bir çok araştırmadan sonra aranıza katıldım Tekirdağ Şarköyde ikamet etmekteyim 2001 Focus Ambiente sedan satın aldım 64.500 km de Otomatik vites. Bayramda aile ziyareti için balıkesire gidip geldim otomatik vites ayrı bir rahatlıkmış. Siz deneyimli abilerimden bazı sorularıma cevap bulmayı bekliyorum. Öncelikle triger kayışının 90.000 değiştiğini söyledi servis doğrumu. 60.000 de normal (yağ,su,filtre vs.) bakımı yapılmış. Bugün hepsi burada.com dan cyclone marka park sensörü siparişi verdim 42,5 ytl. Torpido kaplama düşünüyorum ghia lardaki gibi maun mu yapayım aliminyum mu karar veremedim. xenon far kiti düşünüyorum fakat farım tek ampül üzerinden kısa uzun yanan cinste farın hangi tip ampül (H4,H7 vs.) kullandığını söyleyebilirmisiniz mantıklı olan angel tipi almakmıdır. İleride CC ve güzel bir ses görüntü sistemi düşünüyorum. Bu konularda neler tavsiye edersiniz. Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun. 2001 modeli 65k km civarı bulmanız mucize gibi olmuş. Trigeri ihmal etmeyin derim bence değişin rahat edin. Ses sitemi yakışır. Torpido kaplamadan kastınız nedir? CC yi sonradan monte etmek ne kadar fayda/maliyet sağlar bilemem. Resim görebilecekmiyiz.

Yorum bağlantısı

Evet Sefaköy pazarında buldum kişi avcılarda bir fabrika yöneticisiymiş hafta sonları çocuklarına gidip gelmek için kullanıyormuş hafta içi garajda usta aynı model aynı kmlerde bir chiayı bile aldırmadı bana bunun çok temiz olduğunu söyledi fotolarını yarın eklerim Torpido kaplamalarından kastım maun-aliminyum yada carbon görünümlü varya sonrada saç kurutmayla yapıştırılan 75-125 ytl civarına hepsiburada.com da ve birçok online alışveriş sitesinde bulabiliyorsunuz http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=935999039 linkteki gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Focusun bu bölümü tüm yönlere kavislidir yani yapışan tip kaplama tutarmı bilemem. Ben olsam Gri renkli orjinal le değişirdim tabii fiyatını bilmiyorum ama kaplamaya da 110 ytl vermezdim. Kalkma yaparsa sökülmezde riskli bence.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Çağlar Bey,

Bizim Focuslarda iğrenç renkte (Benim zevkime göre iğrenç. Beğenen arkadaşlar olabilir.) renkte bir maun kaplama var.

Bunları başka bir renk (Ben özellikle metal gri renkli veya Yeni Mondeo'lardaki metalik renkte) kaplamayla değiştirmek istiyorum. Zannımca arabanın genel çizigisine daha uygun olur. Bu maun kaplama çok alakasız duruyor.

Bu değişim mümkün müdür? Mümkünse nereden bulabilirim? Tabii öyle 110 YTL fiyatlar bizi bozar.

Söz konusu iğrenç renkteki maun kaplama

img0372cf3.jpg

Sayın Mehmet Bey bu kaplamanın sökülüp sökülemeyeceğini bilemem ama linkte sizin araç için olduğu belirtilmiş bende çok gezmeme rağmen uygulanmış araç bulamadım arkadaşımın tavsiyesiyle yapmayı düşünüyorum Fiyat konusu genelde 3 aşağı 5 yukarı aynı

http://online.modacarstore.com/products/pr...=129&page=1

aracınız Hayırlı olsun

Teşekkür Ederim Yaşar Usta

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mehmet bey bende focus II nin iç maun nu beğenmem. Şu olabilir: maun sökülür ve ehil bir boyacıda özel boya ile karbon grisine boyanır ve takılır. Şu ana kadar başka bir uygulama görmedim veya ucuz yollu normal siyah ön göğüs temin edilir o boyanır orjinali saklanır.

Yorum bağlantısı
Çağatay Ateş
(düzenlendi)
xenon far kiti düşünüyorum fakat farım tek ampül üzerinden kısa uzun yanan cinste farın hangi tip ampül (H4,H7 vs.) kullandığını söyleyebilirmisiniz.

H4. Fakat bildiğim kadarıyla H4 ampüller için diğerlerinden farklı, özel bir xenon kiti gerekiyor. Bir ara bizim VW Passat için araştırmıştım.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Aracınız hayırlı olsun. Kaplamayı bence illa yapacaksanız aliminyum yaptırın. Trigerin ömrü yanlış bilmiyorsam 5 yıl veya 90k km idi bence değiştirin xenon için ise h4lerde kısalar için xenon yaptırdığınızda uzunları yaktığınızda acaip bir sarı ışık çıkıyor karşınıza...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

hayırlı olsun. H4 xenon taktırdıgınızda zaten tek ampül üzerinden calışıyor oyüzden kısadada beyaz uzundada mekanizma var ileri geri kayıyo(yada öyle birşey...)

konsulu bencede boyatın gitsin kaplamayla falan ugraşmayın derim.

CC konusunda en iyi bilgiyi Mehmet Özyürek Bey verir kanımca :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bütün arkadaşlara teşekkürler trigeri en kısa zamanda değiştireceğim ok CC konusunda Mehmet abinin otorite olduğunu zaten anladım siteden boyatma olayını hiç düşünmemiştim ama sağlıklı olur diyorsanız oda kolay amcam boyacı xenon olayını halen anlamış değilim Onur arkadaşım galiba sen bana bir yol gösterebilirsin Farın fotosunu ekliyeceğim bu fara en uygun ne olur amacım aydınlatma 3 seçenek var

1. Nightbreaker ve philips Powervision 150 gibi güzel bir ampül

2. Direk xenon far kiti alıp takmak (yolda tehlikeli olabilir ama bu şekilde focusta kullanan bir arkadaş başka bir sitede sorunsuz kullandığını yazmış öndeki şapkadan dolayı ışığın direk yayılmadığını felan bahsetmiş)

3. Bi projektör ile kullanmak ama burada bir soru var kafamda direk bu fara projektör mercek xenon uygulaması yapılırmı? Yoksa çıkma makyajlı focus farı mı (onuda bilmiyorum ya :)) bulmak gerekir

thumb_651881768.JPG

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun...

Trigerin ömrü 90 bin veya 5 yıldır... Bu sebeple bence bir an önce değiştirin...

Bu fara xenon düşünmeyin... Kaliteli bir halojen ampulle yola devam edin.. Bu fara mercek takmakta zordur... Makyajlı focus farı güzel bir çözüm olur...

Cruise Control'u ben 1,6 manuel vites kutulu focusa taktım... Benim araçtaki kadar işe yaramasa da uzun yolda çok dinlendirici bir elemandır... Sizin araçla daha güzel bir uyum sağlayacaktır...

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkürler Mehmet Abi başka yazılarında osram night breaker tavsiye etmişsin banada aynısınımı tavsiye edersin yoksa daha iyisi varmı tabii birazda beyaza kayması tercih sebebim çünkü geceleri gerçekten aydınlatma çok kötü CC konusunda cebi düzeltince girişimim olacak ebaydan mutlaka sizin fikrinizi alırım tekrar ama taktırmak problem bu arada fotoğrafı yeni ekleyebildim kusura bakmayın

smallresim1199224833.jpg

smallresim1199225029.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Xenon konusunda şuraya bir cevap yazdım size... Tatmin olmazsanız olmadığınız yerleri sorabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Misafir

Cevabınız için teşekkür ederim Mehmet abi olay anlaşılmıştır

Mehmet Abi başka yazılarında osram night breaker tavsiye etmişsin banada aynısınımı tavsiye edersin yoksa daha iyisi varmı tabii birazda beyaza kayması iyi olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cevabınız için teşekkür ederim Mehmet abi olay anlaşılmıştır

Mehmet Abi başka yazılarında osram night breaker tavsiye etmişsin banada aynısınımı tavsiye edersin yoksa daha iyisi varmı tabii birazda beyaza kayması iyi olur

Beyaza kaymasın boşver... Hele hele senin far, farıyın yapısından dolayı beyaza kaymasın...

Renk beyazladıkça performans düşüyor..

Yorum bağlantısı
Misafir
Beyaza kaymasın boşver... Hele hele senin far, farıyın yapısından dolayı beyaza kaymasın...

Renk beyazladıkça performans düşüyor..

Peki abi ne yapalım ozaman :) Osram Night breaker damı olmaz O olmaz sa ne alayım söylede benden kurtul :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki abi ne yapalım ozaman :) Osram Night breaker damı olmaz O olmaz sa ne alayım söylede benden kurtul :)

Osram Night breaker al... Memnun kalırsın..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Osram silverstar h4 kullanıyorum.. orjinal motorcraftlar ile arasında dağlar kadar fark var... kesinlikle tavsiye ederim.. sadece ömrü biraz kısa...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nightbreaker, silverstardan iyidir...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bu yeni çıkan model dimi..? SS'den biraz daha parlak aydınlatıyor sanırım..

Yorum bağlantısı
Ali Öztürk
Tahminen 40 lira...

mehmet bey ben az önce bir çift nightbreaker siparişi verdim. toplam 27 ytl.

sanırım fiyat uygun.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
mehmet bey ben az önce bir çift nightbreaker siparişi verdim. toplam 27 ytl.

sanırım fiyat uygun.

Nerden sipariş verdiniz Ali bey?

Benim jantların göbeğindeki ford amblemleri güneşte sertleşmiş ve çatlamış nerde bulabilirim bilginiz olabilirmi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...