İçeriğe Yönlendir

Ses Sistemi Öneriler

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Mustafa Gökmen

selamlar öncelikle 6985 tarzı kolonlar ile temiz sağlıklı bir ses almanız imkansız...

orjinal hoparlör yuvalarına göre ebatları küçük marifetleri büyük o kadar çok mid tiz kompanentler varki,,

güzel bir teyip ,kaç komponent bağlıyacaksanız o kadar çıkışı olan bir anfi..

seçtiğiniz bas kaç litre hacimli kutuya ihtiyac duyuyorsa o hacimde bir kutu ve bas için güçlü bir anfi....

bu işe ne kadar bütçe ayırdınız bilmiyorum ama, kicker grand zero ikiside aynı kalitede tercih edilebilir, audision anfide baya kaliteli bir marka...focal inanılmaz hatasız sesler çıkarmayı başarabilen biraz pahalı bir marka yarışmaya giren araçlar tercih ediyor genelde....saoundstream oldukça kaliteli her bütçeye hitap edebilen zengin ürün yelpazesine sahip markalar içinde tereddüt edilmeden seçilebilecek bir marka....

www.ay-er.com güngörende oto tesisat konusunda uzman bir yer.....yaptıkları araçlar türkiye birincliklerinin dışında dünya sıralamasında ödüller almıştır....montaj fiyatlarıda gayet makuldur...bilgi içinde seve seve yardımcı olacaklardır.

üç kez kendilerine profosyonel ses sistemleri montaj ettirdim çekinmeden tavsiye edebilirim....

aracım toplanıyor çıksın birazda ben kendimi toplıyayım ufak yollu 2çift mid tiz,1 çift midbas ,bagajda yer kalması için tercihen bir bas ikide olabilir ve anfilerden oluşan bir ses sitemi montaj ettireceğim ....selamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yeni takılan kapı hoparlörlerinin + - lerinin doğru olup olmadığını test ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Çağlar bey nerede oturuyosunuz bilmiyorum ama bu teyp aparatlarının ege bölge dağıtıcısını tanıyorum (izmirde) fusiona göre bile bulunabiliyosa focus 2 ye göre hayli hayli vardır. isterseniz sizin için sorarım fiyatıda 20-30ytl arasıdır diye tahmin ediyorum. JVC yi hiç kullanmadım teyp modeli acısından kısır bir marka diye biliyorum. güzel bi teyp aldıktan sonra o kumandaların bi önemi kalmıyo gerçi ilk bi kaç gün eliniz gidiyo ama sonra alışıyosunuz. yinede tercih sizin...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2008 lerdeki Sony nin yan plastiği biraz yamuk geliyor gibi aparatı çıkmamış olabilir ben de emin olamadım. JVC teyp ile orjinal kumandanın çalışmaıs yeni bir haber bunun hakkında tam bilgiyi bekleriz söliim :)

Bu arada sayın adaşım siz yine de hoparlörlerin bağlantısını kontrol edin.

Şu şekilde: Güzel bas lı bir parça açın. Sonra sesi sadece sol hoparlörlere yönlendirin. 15-20 saniye bası kulak hafızanıza alın ve sesi tekrar ortaya getirin. Ortaya gelirken bas artıyorsa bağlantılar tamamdır, bas artmıyor ses dede dağılma hissi oluyorsa artı eksi bağlantılar terstir. Bu testin aynısını fader ile ön-arka olarak ta yapın. Radyo yanıltabilir, cd ile deneyin.

Yorum bağlantısı
Bora Yalçın

selamlar,

ben temmuz ayında arabama ses sistemi taktırdım

Sony 414U, Sierra 1600W ampli, Punch 1 1200Wattlık bass, ön kapı 17 Infınıty, arka kapılara da 13'lük Infınıty mid-tiz takımı taktırdım. sesten gayet memnunum. 98db verim alıyorum. sadece tek sorun arka plaka'yı sağlam monte etmek. yoksa dışarıdan inanılmaz kötü bir cızırtı yapmakta.

birkaç resim arabamdan

focussoneo0.th.jpg

p9150008hm2.th.jpg

ve de tesisat, teyp ve kapı içlerinin de resimlerini en kısa zamanda çekip gondereceğim....

p9150011yv3.th.jpg

yorumlarınızı da bekliyorum....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...