İçeriğe Yönlendir

Arka Kapıları Araç çalışırken Açmak

Mahmut Özçiriş

Recommended Posts

Mahmut Özçiriş
(düzenlendi)

Merhaba arkdaşlar

Benim sorunum connect in anahtarları ile ilgili uzaktan kumandaya bir kez basınca ön kapılar açılıyor,hızlı hızlı iki kez basınca bütün kapılar açılıyor. Şimdi ben sadece bir kez basıp ön kapıları açıyorum ve yolda birileri araça binmek isteyince arka kapılar açılmıyor. Mecburen arabayı durdurup kontağı çıkarıp tekrardan arka kapılarıda açıyorum bunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: İmla hatası

tarihinde Mahmut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzaktan kumandanın kilitleme ve açma butonlarına 5 saniye boyunca aynı anda basılı tutun, arabanın sinyalleri yanacaktır bu işlem sonucunda uzaktan kumandaya bir kez bastığınızda tüm kapılar açılacaktır...

(Focusta böyleydi :))

Yorum bağlantısı
Mahmut Özçiriş

Mehmet Abi dediğini deneyeceğim ama kontak anahtarı araça takılı iken düğmeler pasif hale geçiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben böyle durumlarda sağ kapıya uzanır, kapı kolundaki kilidi açardım.. tüm kapılar açılırdı...

Kontak anahtarı takılı değilken yapacaksın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sol kapıyı içerden manuel kitleyin ve manuel açın tüm kapılar açılacaktır.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Kumandadan 5sn olayını connectte denemedim ama, merkezi kilidi açıp kapamak işe yaramıyor..

Bende anahtarı çıkartıp kapıları öyle açıyorum mecburen.

Yorum bağlantısı
Mahmut Özçiriş

Az evvel servise sordum onlarda bir çözüm yolu bilmiyorlarmış. Kumandadan 5 sn olayı gerçekleşmiyor.

@Çağlar BAYUR sol kapı manuel kilitlemeyi ilk başta denemiştim, olmado mecburen böyle kullanmaya devam teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mecburiyet yok bu işde...

Kumandadan olmuyorsa bile servis yapar.. başka servise sorun...

Kapılar ya sizinki gibi yada hepsi birden açılır... Bu da programlanır..

Yorum bağlantısı
Mahmut Özçiriş

Mehmet abi Adıyaman'da tek servis var, Gaziantep veya Şanlıurfa'ya yolum düşerse oradaki servislere sorarım, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Kapıların tamamını açmak için ya açma düğmesine 2 kez basmak yada bir kere kapı açma bir kere de bagaj açma düğmesine basmak lazım..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

aracın sol tarafındaki elektirik tesisatı içerisinde ön kapılara giden açma ucunu arka kapılara giden açma ucu ile birleştireceksiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
Kapıların tamamını açmak için ya açma düğmesine 2 kez basmak yada bir kere kapı açma bir kere de bagaj açma düğmesine basmak lazım..

Bu GLX'lerin kumandaları farklı mı? Bizimkinde sadece iki düğme var.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tuncay Arslan
aracın sol tarafındaki elektirik tesisatı içerisinde ön kapılara giden açma ucunu arka kapılara giden açma ucu ile birleştireceksiniz.

yaşar usta sorun tam olarak şu. tüm kapılar kilitli dışarıdasın, kumandanın üzerindeki en üst açma tuşuna 1 defa basıyorsun arabaya binip kapatıyorsun. anahtarı kontağa takıyorsun, arabayı çalıştırıp hareket edecekken ya da seyir halinde bir eş dost gördüğünde gideceği yere bırakmak için duruyorsun. arka kapıyı açmak istiyor ama açılmıyor dışarıda sen kontaktaki anahtarın kumandasıyla açmaya çalışıyorsun ama işlemiyor. mecburen arabayı stop ettirip anahtarı kontaktan çıkarıp öyle açıyosun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yaşar usta sorun tam olarak şu. tüm kapılar kilitli dışarıdasın, kumandanın üzerindeki en üst açma tuşuna 1 defa basıyorsun arabaya binip kapatıyorsun. anahtarı kontağa takıyorsun, arabayı çalıştırıp hareket edecekken ya da seyir halinde bir eş dost gördüğünde gideceği yere bırakmak için duruyorsun. arka kapıyı açmak istiyor ama açılmıyor dışarıda sen kontaktaki anahtarın kumandasıyla açmaya çalışıyorsun ama işlemiyor. mecburen arabayı stop ettirip anahtarı kontaktan çıkarıp öyle açıyosun.

Sağ kapı içindeki kilidi elle açın... Diğer kilitlerde açılır...

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
Sağ kapı içindeki kilidi elle açın... Diğer kilitlerde açılır...

akşam işten eve giderken deniycem. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
Araca binince kumanda ile kapamıyorsunuz değilmi ? Çünki normal olarak şöför tarafındaki kilitle kapatın,biri ineceği zaman eğer siz aynı yerde açmadan o arka kolu çekerse çocuk emniyeti girer ve siz kendi tarafınızdan o anda kapıları açsanızda o kapı açılmaz.Kapıları ellememelerini söyleyin,keni kapınızdan kilidi kapatıp tekrar açın,aracı durdurmaya falan gerek yok,sonra normal olarak açacaklardır.Tarifi uzun gibi gelsede aslında sadece arka kapı ile oynanmadan önce sizin açmanız lazım kilitleri.

Bu güzel bir emniyet sistemi sadece,ama uygun kullanıp alışmazsanız dert gibi görünür.

Sevgiler

Bu konuyla ilgili c.tesi izmir duğlese gittim. Sadece bu konu değildi arada bunu da sordum. trafikte seyir halinde güvenlik için böyle olduğunu eğer aracı durdurmadan kapının açılmasını istersen, araca binerken sadece ön kapıları değil arka kapıları da açmak çözüm olur dedi. ama bu defa da güvenlikten ödün vermiş olacağız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...