İçeriğe Yönlendir

Granada Izolasyonu

Levent Ayhan

Recommended Posts

Levent Ayhan

merhaba ford severler.yeni üyelerden biriyim.84 model ford granada 2.3L otomobilim var.benim problemim aracımdaki motor, lastik ve rüzgar sesi...nasıl kesebilirim? nasıl bi malzeme kullanmalıyım?cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.........

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Foruma hoşgeldiniz. Şu anda forumdan birisi Granadasını toplatıyor (kaporta-boya) uzunca süredir yazmadı ama yakında yazar. Aracını komple söktü ve resimledi sanırım oldukça yararlı olacak. Yıl itibari ile aracınızda oluşan seslerin çoğu kapı vs. lastiklerinin artık sesi tam kesememesi olmalı diye düşünüyorum. İlk basit tavsiyem kapıyı çevreleyen kapı lastikleri içinde yuvarlak kesitli elektrik kablosu (her elektrikçide bulunabilecek anfi kablosunu alın, iki hat olan kabloyu ikiye ayırın ) ve kapı lastikleri içine yerleştirin. Bu hem kapınız kapanırken daha tok ses çıkarır hem de sesi oldukça keser.

Motor sesinin bir çok sebebi olabilir. Eskimiş manifold-egzos düzeneği, Lastiklerinizin ebadı ve markası nedir?

Aracınızın resimlerini görmek bize keyif verecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

bende de 1981 model ford granada var şuan aracım toplanıyor taban için bitüm membran keçe ve ses yalıtım süngerleri var bauhausda onlardan uygulamayı düşünüyoruz...

zaten aracı soydugumuzda orjinal ziftinin üstünde iki kat keçe vardı topridonun iç kısımları arka çamurluk tavan her yerınde keçe vardı zamanlar çürümüş tabi aynı yerlerine keçe ile yalıtım uygulayacagız.. resimlerini eklerim

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

arkadaşlar ben denizli de ikamet ediyorum. burada bauhaus yok.bu bahsetmiş olduğunuz ses y

alıtım malzemelrini bulmam zor.ama bi resmini koyarsanız memnun olurum.çağlar arkadaşımız lastikleri sormuştu; 195/70/14 2000 yılı eylül imal fransız malı michelin. ayrıca egsoz manifolduna baktırdım birşey yok dediler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

195/70/14 orjinal ebattır bu güzel. Lastikler eskimiş olduğundan kauçuğu sertleşmiştir ve lastik sesinin sebebi lastiğin sesli olmasıdır yoksa izolasyon değil. Yani lastiğin sertleşmesi ile yaptığı sesi kesmek için lastiği değişmelisiniz.

Resim isteriz. Forumda Granadalar 2 oldu ne hoş.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

arkadaşlar bilgisayar konusunda yetersizim bi arkadaş vasıtasıyla resim göndermeye calıştım umarım gelmiştir.

bu da başka bir resim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

Off güzelliğe bak ya. Bu duruş zamane su damlası formunda ki araçlarımızda yok. Ben eski köşeli araba severim aerodinamik beni ilgilendirmez şımarıklığı budur. Bu renk hangi modelin rengi ? Mavimi yeşilmi simlimi? Arka spoiler orjinal mi? Hani içten, motordan çekilmiş fotolar? Bu tamponların nikelajını kim ne zaman yaptı? Hangi ildensiniz? Manuelmi düz mü? Plaka lambasının detayı da nefis. Cam nikelajları ve C sutundaki orjinal kapağa da dikkat çekerim. Su fiskiyesi orjinal mi ? Su püskürtüyor mu? Orjinal Ghia mı?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

tıpkısının aynısından bendede var:) bide boyanmış elektrik tesisatları toplanmış vaziyette bi görebilsem arabamı dünyalar benim olacak:)

benım arabada çamurluk kenarlarında da nikelaj var ama boyandıktan sonra takılmayacak ,su biriktirip çürümeye sebebiyet verdiği için....

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

tıpkısının aynısından bendede var:) bide boyanmış elektrik tesisatları toplanmış vaziyette bi görebilsem arabamı dünyalar benim olacak:)

benım arabada çamurluk kenarlarında da nikelaj var ama boyandıktan sonra takılmayacak ,su biriktirip çürümeye sebebiyet verdiği için....

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
(düzenlendi)

çok güzel bir araç, Allah kaza bela vermesin.

tarihinde Ahmet Ertugay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

çağlar arkadaşım öncelikle aracı beğendiğinize memnun oldum.sorularınıza cevap; araç hakkında bilgi vermeye çalışayım: bu renk polaron marka boyanın standart (karışımsız) -gökyüzü mavisi- dir.ışığa göre renk tonu değişir.mor renge kadar dönebiliyor.özellikle standart boya kullandım.kısmen boyanması gerekirse diye.... arka spoyler orjinal değil.ama buna benzer biraz daha büyük orjinal spoylerleri var.bu spoyler kaportaya vidalı falan değil.özellikle çift yönlü bant kullanıldı.... içten çekilmiş resimleri daha sonra göndereceğim.motor resmi bildiğiniz motor sistemi...... tamponlar tamamen orjinal nikelajlı.tamponlar 1983 imali ve 25 yıldır piyasada.iyi mal kendini belli ediyor...... hangi ilden olduğumu sormuşsun.araç 10 yıldır bende.sen tahmin et bakalım ben neredenyazıyorum?..... araç manuel ,orjinal 5 viteslidir....... arka plaka lambaları, yan cam çerçeveleri, ön plaka aksesuarı, ön panjur nikelaj çerçevesi nikelaj görünümlü asetatla kaplanmıştır...... su fıskıyesi 78-81 yılları arasında çıkan ford granada ghia modellere aittir.dolayısıyla kısmen orjinal gözüyle bakmak lazım....... su püskürtmüyor.çünkü hortum bağlantısı yapmaya elim ermedi......... araç 1984 model ford granada 2.3L model olup V6 motor 114 PS dir. orjinal ghia değildir...........

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

ahmet ertugay arkadaşımıza teşekkür ediyorum dileklerinden ötürü.... allah cümlemize kaza bela vermesin, ağız tadıyla araçlarımıza binmek nasip etsin.

mustafa arkadaşıma bazı tavsiyelerim olacak;aracın boyaya girmeden önce kendin bizzat incele.olmayan, hoşuna gitmeyen yerleri terar elden geçirt.küflü yerleri kesinlikle temizlet.kaporta aksamında ve kapı içlerinde kullanılan civata ve somunları (orjinal değilse eğer) paslanmaz malzemeden olanından kullan.boyasız korumasız yer kalmasın.zira boyadan sonra pek bişey yapılamıyor.

teknik konularda yardıma ihtiyacınız olursa elimden geldiğince cevaplayabilirim.....selamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Resimden plaka lambaları dikkatimi çekmişti. Bu asetatla kaplama hakkında detaylı bilgi isterim, hiç duymamıştım. Nedir nasıl yapılır vs. Forumdakiler dahil 2.3 lt Ford motoru her gün rastlanan motor değil, ben bile unuttum nasıl göründüğünü ısrarla motor resmi isterim :)

Eee kolay mı bu devirde Gıcır Granada resmi koyup sonra rahat etmek.

İstanbul da toplatan arkadaşın işi bitsin bak neler yazıcaz ona da.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

çağlar arkadaşım ben bu asetat dediğim olayı kendim keşfettim diyebilirim..böyle bir uygulamayı daha önce hiç görmedim.benden görenlerde hayretler içinde kalıyor.

aslında olay basit.şu araçların iç kısımlarında ahşap görünümü veren kağıt-plastik karışımı malzeme var ya; işte o malzemenin üzeri nikelaj kaplı hali.sen en iyisi bi kırtasiyeye git.rulo halinde satılan duvar kağıdı iste.o malzemenin nikelaj görünümlüsünü sor.onlar sana yardımcı olacaktır.eğer bulamazsan ben sana numune gönderebilirim istersen...... ne kadar süre sonra d

eforme olduğunu merak ediyosan söyliyeyim: dışarıda duran bir araç için 4-5 yıl gibi dayanıyor.

uygulaması basit.kaplayacağın yerin büyüklüğünden az fazlasını makasla kesiyorsun.kaplayacağın yüzeyi tozdan nemden kirden ve yağdan arındırıyorsun.sprey olarak satılan würth balata temizleyiciyi tavsiye ediyorum.yapıştırılacak yüzeye az miktar sıkıp temiz bi bezle silin.kuru yüzeye asetatı yapıştırın.kabaran yer olursa saç kurutma makinasıyla üzerine biraz ısı verin

en kısa zamanda motor resminide koymaya çalışacağım..... görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Ayhan

arkadaşlar resim yükleyemiyorum.'yükleme başarısız.dosya izin verilen büyüklüğü aşıyor.' diyor

yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar resim yükleyemiyorum.'yükleme başarısız.dosya izin verilen büyüklüğü aşıyor.' diyor

yardımcı olur musunuz?

Resim Ekleme

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Evran Yenice

Levent ayhan merhaba.aracıyın resimlerini yeni gördüm diri kasaya sahip güzel bir araba ama aynanın arkasındaki alümüyum bandı sökersen daha ağır durur.Allah kaza bela vermasin güle güle bin

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

evren kardeşim beğendiğine sevindim.o gördüğün aynaları söktüm.zira yılbaşından hemen sonra almanya dan bir takım orjinal ayna geldi.şu anda o aynalar takılı.yakında arabamın yeni fotolarını koyacağım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...