İçeriğe Yönlendir

Araçlarımızın Bilmediğimiz Y&#246nlerini Paylaşalım

Fatih Isık

Recommended Posts

Fahri Fatih Özer

Fatih Bey bu kanular daha önce forumda tartışıldı. Kapıların otomatik olarak kilitlenmesini sağlayan arkadaşlar var ama emniyet kemeri uyarı ışığını aktif hale getirene henüz rastlamadım. Nitekim ben her iki konuda da başarısız oldum. Yine de siz deneyin ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest fatih ?s?k

deneyimi mi paylaşayım ozaman. forumdanokudum kontağı açtım kapıyı gösterge ışıkları sönmeden üçkez kilitleyip açmayı becermedim çünkü çok çabuk sönüyor şimdi yola çıktığımda kapıotomatik kilitlenmiyor. ayrıca emniyet kemeri ışığı neden var bilen yok saygılar

Yorum bağlantısı
İlke Demir

basit bir özellik ama ben genelde kullanıyorum sizinle de paylaşayım dedim.şerit değiştirme sinyali, sinyal kolunu normalde kullandığınız kadar basmazsanız,hafifçe aşağı veya yukarı doğru ittirirseniz 3 defa sinyal verip duruyor.şerit değiştirirken özellikle de şehirler arası yolda faydalı olduğunu düşünüyorum.sollamalarda değil de kavşaklara yaklaşırken sağa veya sola yanaşmanız gerektiğinde ve şerit değiştirirken arkadaki araçları bilgilendirmek için faydalı bir özellik.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
M.Volkan Özbek

Kimsenin (hemen hemen) bilmeyeceği bir özellik sunuyorum arkadaşlar.Hareket halindeyken bagaj düğmesine basılınca bagaj açılmıyor :)

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

yol bilgisayarında trip diye birşey yazıyor bakıyorum bazen artmış bazen azalmış. Km olsa nasıl azalacak nedir bu bilen var mı?

Seyahat km sayacı, ya da günlük diye de geçer. Sıfırlayarak belli bir noktadan başka bir noktaya ne kadar yol aldığınızı ya da bir depo dolusu yakıtla kaç km kat ettiğinizi gösterir.

3 haneli olduğundan sıfırlamadan kullanırsanız 999'dan sonra baştan başlar, yani düşük gösterir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kimsenin (hemen hemen) bilmeyeceği bir özellik sunuyorum arkadaşlar.Hareket halindeyken bagaj düğmesine basılınca bagaj açılmıyor :)

Kapılar içerden kilitliyken de açılmıyor.

Yorum bağlantısı
M.Volkan Özbek

Kapılar içerden kilitliyken de açılmıyor.

Araç hareket etmiyorkendemi? Neye lazım olacak bilmiyorum ama denemem lazım teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Araç hareket etmiyorkendemi? Neye lazım olacak bilmiyorum ama denemem lazım teşekkürler :)

Evet park halindeyken de açılmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Mura

Arkadaşlar çok mühim bir mesele değil ama çok merak ettim aracı ilk aldığımda bayağı zorlanmıştım ön panel göstergedeki saati ayarlama konusunda kitapçığını okumuştyn ayarlarma çubuğuna bir müddet basılı tutunca saat ayarlanabiliyor diye ama ben denedim başaramadım mecburen güncel saate gelinceye kadar bastım ama çok zor oldu saatler geri alınınca yine saat ayarı değişmiş oldu acaba bu konuda bilgisi olan var mı acaba ben mi yanlış uyguluyorum yoksa bunu ayarlamanın kolay bir yolu var mı yoksa benim ki mi bozuk?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Volkan Ayan

Saat ayarlama konusunda bilgisi olan yok mu?

teybın yanında mode clock kısmından yapılıyor

Yorum bağlantısı
Recep Mura

teybın yanında mode clock kısmından yapılıyor

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ancak benim araçta dediğiniz gibi bir mode düğmesi bulamadım sanırım benim araçta yok aracım 2004 Lux model...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Aracımın bilmediğim yönünü nasıl paylaşayım :D

Evet başlıkta bir ironik durum var doğrusu sizin bildiğiniz ama bizim bilmeyebileceğimiz yönlerini paylaşabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

araç kilitli halde iken kumandadan açma kapama düğmesinin ikisine birden 5sn ye basılı tuttuğunuzda, artık kapıları açarken 1 defa bastığınızda sadece kokpit kapısı :D iki defa bastığınızda diğer kapılar açılır. ahanda size bi özellik daha büyük şehirlerde arka kapı kapkaççıları için :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabaya binince kapıları kilitlemek daha kolay çünkü yolda birini görüp gel bırakayım dediğinizde ilk etapta arkadaşınız tamam geleyim de kapı kilitli diye bir süre kapıyla uğraşıyor..Sonra siz farkedip kilitleri açmaya çalışırken arkadan korna sesleri geliyor vs...:)

Yorum bağlantısı
Nail Kocaman

Arkadaşlar yeni fiestalar da arka cam rezistansı otomatik mi acaba? kışın üzerinde kar varken çalıştırdığımda kendi kendine bir düğmeye basmadan ısıtıp karı,buzu eritiyordu. Sıcaklık durumuna göre ayarlı sanırım. Yazında çalışmaz heralde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

araç kilitli halde iken kumandadan açma kapama düğmesinin ikisine birden 5sn ye basılı tuttuğunuzda, artık kapıları açarken 1 defa bastığınızda sadece kokpit kapısı :D iki defa bastığınızda diğer kapılar açılır. ahanda size bi özellik daha büyük şehirlerde arka kapı kapkaççıları için :good1:

Bunun iptalinde bazen sorun yaşanıyor.. Bu sebeple kurcalarken iptal için servise gitmeniz gerektiğini düşünerek kurcalayın arkadaşlar..

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Arkadaşlar yeni fiestalar da arka cam rezistansı otomatik mi acaba? kışın üzerinde kar varken çalıştırdığımda kendi kendine bir düğmeye basmadan ısıtıp karı,buzu eritiyordu. Sıcaklık durumuna göre ayarlı sanırım. Yazında çalışmaz heralde :)

benim araçta sıcaklık 5derenin altında olduğu günlerde, aracı çalıştırdığımda otomatik devreye giriyor! sizde de öyle olabilir..

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bu özelliğin üzerinde ford arması taşıyan ve otosan'ın sattığı hiç bi araçta olduğunu sanmıyorum. :)

Mondeo mk4 selective pakette ve titanium-x pakette var bu özellik, geri vitese attığınızda elektrikli ayna ayarı hangi aynayı gösteriyorsa o ayna daha önceden sizin belirlediğiniz açıya göre kendini ayarlıyor, ayna ayarlama butonu orta konumda yani boşta olursa geri vitese attığınızda aynaların ayarında değişme olmuyor. Ford arması sandığınızdan daha fazlasını sunabiliyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...