İçeriğe Yönlendir

Connect 110 glx

Aziz Karabay

Recommended Posts

Alp Yavuzkurt

bayram bey ben opel combo kullanıcısı olarak dediklerinize aynen katılıyorum ayrıca arabam 1 aydır satılık ama satamadımikinci eli cok zayıf gercekten bu sınıfın en iyisi connect birde 110ps aldınmı süperr saygılar..

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı
bayram bey ben opel combo kullanıcısı olarak dediklerinize aynen katılıyorum ayrıca arabam 1 aydır satılık ama satamadımikinci eli cok zayıf gercekten bu sınıfın en iyisi connect birde 110ps aldınmı süperr saygılar..

Alp bey,

-- Aracım tourneo connect glx 110 ps.Almadan önce hiç araştırmadım.Aslında istediğim caddy idi.Ancak bakım masraflarını ve parça fiyatlarını karşılaştırınca connectin çok daha ekonomik olduğunu gördüm.(aldıktan sonra)Connectleri diğer combo, doblo, kangoo gibi araçlarla kıyaslamayınız.Bu araçlar az yakıyo olsa da yolda hiç güven vermiyorlar.Performans olarak 110 ps lik connect'le kıyaslanmaz bile.Ben binek bir araçtan sonra bu tarz bi arabada hiç kullanım sorunu yaşamadım.Aracın yüksek olduğu için virajlarda savrulma tehlikesi olduğunu söylemişlerdi.Ama ben aracın yol tutuşunu çok beğendim.120-130 ile girdiğim virajlara aynen bu araçlada girebiliyordum.Bu benim hoşuma gitti.Hiç bir savrulma yoktu.Ancak bazı yerlerinden ses geliyo.Ancak aracın sürüş keyfi ve nihayetinde bir kamyonet oluşu sebebiyle beklentilerimi değiştirdim.Aslında ticari bir araç için oldukça lüks.

-- Yakıtı biraz fazla...Ama bu araç 1525 kg ve inanılmaz bir torka sahip.Bu gücü düşününce ve aslında yük taşımak için yapılmış olduğunu da göz önüne alırsak hiçte fazla değil.Aracım şu an 4400 km'de.İlk zamanlarında beni korkuttu.Biraz fazla yakıyodu.Dedim ki buna binemiycez herhalde.Ama şu an bir depo ile 800 km yi gördüm.Bu miktar benim için makul.Kaldı ki hususi olarak kullanan herkese de makul geleceğini düşünüyorum.Fazla hız meraklısı değilim, hor kullanmam.Ama bir kez otobanda 180 i gördüm ve ayağımı gazdan çektim.Araba gidiyo yani...İvmelenmesi zaten tatminkar benim için...

-- Aracın süspansiyon sistemi çok sert.Çünkü 715 kg yüke göre tasarlanmış.Özellikle arka koltuklar da bu daha da belirgin.Kullanırken bu sizi rahatsız edecekse ona göre düşünün derim.

-- İç gözler çok kullanışlı değil.(Daha doğrusu kapıda ki yan gözler)Oldukça fazla cepler var arabada...Özellikle glx lerde ki tavan rafı baya bi eşyamı aldı.

-- İç döşemenin çift renk oluşu çok zengin bir görünüm sağlıyor.6'lı cd çaları bence kullanışlı.Ses kalitesi açısından fazla bişey diyemiycem.Ama bana yetiyor.Bazı arkadaşlar bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi vermiş önce ki başlıklarda...

-- Arka koltuk diz mesafesi iyi diyebilirim.Arkada oturanların yol seyri çok güzel.

-- Aracın ayna hakimiyeti son derece iyi.

-- İkinci elini bilmem ama düzgün kullanırsanız torununuza bile kalacak kadar sağlam.

-- Bagaj hacmi oldukça geniş.Glx'lerde ki yan fileler çok işe yarıyor.

-- Bence aracın ses yalıtımı da oldukça iyi.Yol sesi falan fazla olmuyor.Yüksekliğinden dolayı rüzgarlı havalarda ses oluyo ama o da fazla değil.Ve de rüzgardan az da olsa etkileniyor.

-- Bu tabi zevk meselesi ama şekil itibariyle de sınıfında oldukça gösterişli.(Özellikle siyahı)

Ben aracımdan çok memnunum.Bazı olumsuz yanlarına rağmen tavsiye de ederim...

Bu arada ben 31.000 ytl ye almıştım.(stil paketli)Şu an internette liste fiyatı 32.850 ytl idi.Sizin yazdığınız fiyat makul gibi geldi bana...Tabi kesin bişeyde söyleyemem.Çünkü ben aldıktan sonra zamlandı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

connectin fazla yakma sebebi söylendiği gibi diğer araçlarla kıyaslndığında daha ağır bir kasaya sahip olması. ayrıca diğer araçlar gibi eften püften malzemelerle yapılmıyor olması. ayrıca inanılmaz sağlamlıkta bir araç

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt

Barış bey acıklamalarınız icin tesekkür ederim arastırmalarıma göre bu arac için söylenenler aşagı yukarı sizin bahsettiginiz gibi

ben bu aracı hem iş için hemde aile otomobili için kullanacagım daha önce kango,doblo ve şuan combo kullanmaktayım bu bahsettigim üç aracın hiçbir özelligi connect ile kıyaslanamaz sadece yakıt tüketimleri az motorları küçük oldugundan yokuslarda araba yüklü ise zorlanıyor bu sebeble daha az yakıt tüketmeleri hiçbir işe yaramıyor.ben inşallah en kısa zamanda combomu satıp connect 110ps alacagım saygılar.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Barış beyin izlenimlerine katılıyorum.

önceleri bu araçı ticari mallarımı taşımak için aldım , şimdi mal yüklemeye kıyamıyorum :), uzun yol performansı çok iyi kesinlikle yormuyor, yokuşlarda benzinli otomobilleri arkamda tutabiliyorum, ama bana sorarsanız emniyetli hızı 140 km, uzun yolda aşırı basmazsanız 100 km 6 litre yakarsınız, bence bu ağırlıkta bir araç için oldukça ekonomik.

ön takım çok sağlam , arasıra trekking merakım yüzünden dağlara ve kötü köy yollarına giriyorum 2 yıldır en ufak sorun ile karşılaşmadım.

benim başıma gelen kötü şans yüzünden içinden çıkılması güç elektrik problemi yaşadım , servisimin çabaları sayesinde sorunum hal oldu , uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

Valla yük için kulanılan GLX'i bende görsem üzülürüm...Hayır madem yük taşıyacaksın, neden gidip lüksünü aldın:) Tabi bu da zevk meselesi demek ki...!!!

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt
(düzenlendi)

ben yük yüklenmiş glx gördüm.yakışmıyor ama connect bu taşımamda demiyor arka bagaj kısmı acık renkli oldugundan yük yüklendiginde çabuk kirlenir diye düşünüyorum. Ayrıca GLX için ford,a e_mail attım iç renginin komple siyah olanını cıkıp cıkmıyacagını sordum şuan böyle bir gündemin olmadıgını telefon acıp söylediler ancak nisan ayında GLX lerin direksiyon simidinin rengini degiştiriyorlar burdan herkese duyurulur!!! iç rengi yine aynı olacak sadece direksiyon simidi rengi siyah olacak.herhalde direksiyon simidi sarı renk oldugu için çabuk kirleniyor bence direksiyonun siyah olması iyi olur diye düşünüyorum. GLX kullanan arkadasların aracların temizligi konusunda bilgi yazarlarsa memnun olurum örnegin: çabuk kirleniyormu ve temizlerken eski rengi gibi oluyormu,galiba bu aracta en cok kirlenen yer direksiyon bu aracın içi kirlendikçe ki çabuk kirlenir sarı oldugu için bu rengin koyulasacagını düşünüyorum..

tarihinde Alp Yavuzkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

GLX alanlar genelde hususi kullandığı için temizliği zor olacak şekilde kirlendiğini düşünmüyorum.Ama ben aracımı temizlediğimde tıpkı eskisi gibi oluyor.Gerçi şimdiye kadar çokta fazla kirlenmedi.Ayrıca renkte değişme de farketmedim.Direksiyonun açık renk olmasının bir dezavantajınıda görmedim.Her tarafını camsille sildiğimde el kirleri kolayca çıkıyor.Farklı bir temizleyiciye şu ana kadar ihtiyaç duymadım.Sadece benim aracım siyah olduğu için çabuk kurulamak gerekiyor.Ve gölgede kurulamam gerekiyor.Diğer renklerde bu kadar fark edeceğini sanmıyorum.Sadece dış aksam için kuruduğunda iz bırakmayan araç şampuanları kullanılabilir.Hatta ben siparişini verdim.

Temizlik olayı kullanımla da alakalı bence.Hor kullanmadığınız sürece temizliği kolay ve yüzeyde yıpranma da görülmez.Gerçi aracım henüz yeni belki zorluk çekenler olabilir.Daha eski GLX kullanıcılarının yorumlarını bende beklerim...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt
(düzenlendi)
Ben aldığımda hemen ziebart'ta iç,dış ve vinil koruma vs. yaptırmıştım.İç kısma zift bile değdiği oldu ama sabunlu suyla hemen çıktı.Ama benden söylemesi 2007 Mart ayına kadar piyasada olan 0 Km GLX'lerin bir kısmının IP denilen göğüs üst kısmı aslen iç rengi sonradan boyanmış.O nedenle aşınma başlaması olabiliyor.Bu konuda daha önce bir konum vardı oradan bakabilirsiniz,otosan değişim verdi ama hakkım baki olmak üzere yaptırmadım.

Dış kısım içinde Islak Cila mükemmel bir sonuç oluyor,2 ayda bir güzelce yaparsınız kendiniz.Araç ıslakken yapıldığı için sonucuda süper oluyor,bunuda yazmıştık daha önce :)

Sevgiler

keşke bu aracın iç rengi siyah olanı cıksaydı düşünmeden iç rengi siyahı alırdım cünkü siyah zemini temizlemek kolay olurdu

detaylı temizlik gerekmezdi acaba ilerki aylarda iç rengi siyah olan glx çıkarmı??

tarihinde Alp Yavuzkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tuncay Arslan

ben dün izmir-buca-çevik1 tarafında siyah bir glx gördüm. içine baktığımda direksiyon simidi siyahtı. ayrıca 2 renkli olan ön konsul gri renkte değil siyahtı. fakat yine de tamamen siyah değildi.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

km. sine baktım yeni alınmış bir glx di. eğer sahibi alır almaz ön konsolu değiştirmediyse direksiyon dışında çift renkli kısımların koyu olanları siyahtı. bana orjinal gibi geldi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Barıs Akıncı
(düzenlendi)

Yeni direksiyonlar kötü olmuş siyah...Arabanın zaten özelliği çift renk oluşu...Yoksa glx'in başka bir espirisi yok ki!!!Bence eskisi daha iyi ... :) :)

tarihinde Bar?s Ak?nc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Emek

Selam

Ben ford Otosan İnönü/Eskişehir fabrikasında çalışıyorum.Motor montaj bölümünde.Ford Connect ler 1 seneye kadar mevcut olanları son birdaha cıkmayacak yani kasa değişecek.bu kasanın bir küçük boyu (Fiat fiorino gibi) birde biraz daha büyüğü yani normal transit ile şimdiki connect arası (FİAT eski scudo) gibi.Bu yüzden elinizde connect'lerin devamı yok bence değerini bilin.

Benim aracım 3500km de ve bir depo ile şehirler arası yolda 100-110 km sabit hızla 750 km yol yaptı.aslında ben çok agresif araç kullanırım ama connecte ne kadar uysal yaklaşırsanız oda size aynı şekil cevap veriyor.Bu yüzden daha öncede arkadaşların değindiği gibi sakin bir kullanımda çok da fazla yakmıyor.

Ayrıca bu araç uzun yolda sürücü ve yolcuları yormuyor.bence bir binek araçta aradığınız herşey var.

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

Connect'in en dolusunu bile alsanız caddy'nin camlı modelinin yanında özellikleri çok az kalıyor.Caddy dolu bir araç...Araştıranlar bilir özelliklerini...Yine de yedek parça fiyatı, konfor, sağlamlık, motor gücü açısından caddy'i aratmayan bir araç connect.Değer mi değmez mi caddy kullananlara sormak lazım.Ben connect sahibi olarak son derece memnunum.Bir depo ile 800 km'yi görmüş biri olarak.(şehir dışı)

Yorum bağlantısı
Deniz Emek
2006 yılı ekim ayında 110 glx aldım şu anda km de 229 yani 23 kuruş yakıyor bu hafta arcı bakıma soktum ve yakıt tasarruf amacıyla motor silk motor katkısı ve ekoyak cihazı taktım sonucuna 15 gün sonra bakıcam sanki faydası oldu gibi hemde motorun cekişi artı ve motor silk aracı 150 000 km garanti ediyor bilginiz olsun

hüseyin bey sonuç ne oldu acaba merak ettim ve motor silk 'in fiyatı ne kadar

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz

caddy kaliteli ve çok hoş bir araç lakin o paralar öyle bir araca kesinlikle verilmez. uzun vadede düşünürsek bakım ve yedek parça olarakta cebi yakar.

1 tek örnek vereyim, connect hava filtresi 8.26 ytl, cadyy hava filtresi 11.61 ytl. bu fark bütün parçalar için geçerli. hepimiz internet kullanıyoruz araştırın karşılaştırın bana hak vereceksiniz. karar sizin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...