İçeriğe Yönlendir

Bagajın su dolması

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Nemden değil, büyük ihtimal bagaj kapak fitilinden yada arka stoplar değiştiyse ve yan sanayi ise farın arkasındaki conta tam oturmuyor ve su alıyordur, buda döşemenin altından stepneye doluyor ve gözden kaçıyordur, bir konrol edin stoplara su tutun, bakalım içeri geliyormu su?

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Olmuyor focuslarda öyle bir şey yok..Stepnenin bulunduğu bölme alttan delinmiş falan olmasın? Fiber zaten sanırım orası.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hımm ozaman yorum yok, focusu tam incelemediğimden bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Focusta hiçbir yerde fiber yoktur. Arka tampon hiç söküldü mü?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bagaj menteşelerinin dibinden alıyor. silikon uygulaması gerekli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fiber zaten sanırım orası.

Reno değil bu... Focus...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Nemden değil, büyük ihtimal bagaj kapak fitilinden yada arka stoplar değiştiyse ve yan sanayi ise farın arkasındaki conta tam oturmuyor ve su alıyordur, buda döşemenin altından stepneye doluyor ve gözden kaçıyordur, bir konrol edin stoplara su tutun, bakalım içeri geliyormu su?

+1

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)

C-Max in bagajında stopları sökmek için sökülmesi gereken trimler var . Dipte ise bir adet esnek plastikten bir tapa var, ama focusta öyle birşey olduğunu da hatırlamıyorum; büyük ihtimalle stopların oradan alıyordur ampul değiştiyse tam yerine oturmamış olabilir

tarihinde Selahattin Emir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

Bencede, tecrübeyle sabittir. Daha önce aynısı başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
C-max'in stopları aşağıya kadar uzanıyor ama Focus'un stopları yukarıda kalıyor bence stoptan olamaz .

Aşağıya kadar uzanıyor ama mantık aynı, sadece bağlantı yerleri, arkada far boşluğu ve etrafında da conta var

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

olabilir eğerki arka cam sileceğini çalıştırdıysanız ve maşonundan(ara bağlantı) ayrıldıysa akabilir ama tavan döşemesinde veya kenarlarda leke olması gerekir

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

Benim Station Focusda da aynı probem var silecek suyu havalandırmanın oradan içeri giriyo nasıl giriyorsa tavan masmavi olmuş çok zor çıkıyo.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
arkada su deposu var mı acaba

Arkada su deposu yok, aynı depoyu kullanıyor ve 2 çıkışlı bir motor var önde sol çamurluğun arkasında...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sizde yapabilirsiniz ama eğerki en ufak bir çekinceniz var ise, bir elektrikçiye gidin 5 dak da halletsin. Bagajın üstünden gelen su fiskiyesi hortumu zamanla çatlıyor su kaçırıyor. Stop lambasının hemen arkasından ulaşılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Akar

Aynı arıza basıma geldı.Arka cam fıskıye hortumu su kacırıyo ufak bı operasyonla hallettım.Baska yerde arama arızayı

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Şükrü Yıldızdal

Arkadaşlar benimle beraber bir kaç kişinin daha bağajı ıslanıtor.Benim önceki iki arabamdada aynı sorun vardı.Bir kaç taksici ile de konuştum.Bana söyledikleri Lpg tankının içindeki gazın hava sıcaklığına bağlı olarak terleme yaptığı ve bağajı ıslatığı yönünde.Benimde birkaç defa gözlemlediğim lpg tankının üzerinde bayağı su kabarcıkları vardı ancak ben bağaj nemli olduğu için tankın ıslak olduğunu düşünmüştüm,ancak anlatılanlar tanktan dolayı bağajın ıslanması idi. Çare olarakta tankın dışı alaminyum olan elyaf ve benzeri izolasyon malzemesi ile izolasyonunu yapıldığında bu sorunun ortadan kalktığını sylediler.Bundan önceki iki arabamıda bu arabamıda kaportacı bir kaç arkadaşıma incelettim ve bağaja su girecek bir yer olmadığını belirttiler.

Bu sorun ile ilgili olarak düşünce ve çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende katılıyorum benimde stepne çukurunda su oluyor bende 2-3 defa tankın çok ıslak olduğunu gördüm.Depoyu fullediğin zaman özellikle öyle oluyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Halıflex ile kaplayanları görüyorum..

Estetik te oluyor...

Ama stepne havuzunu dolduracak kadar terleme yapacağını da ummuyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Adana'da sorun olacağını sanmıyorum ama..

İç Anadolu'da, buralarda bagajdaki lpg donabiliyor...

Kaplama buna da çözüm olacaktır...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Turan Gültekin

Selamlar,

Biraz geç oldu sanırım ama bende 2000 fiesta var bagaj ıslanması oluyordu. Bagajın içine bile girdim nereden su giriyor diye ama sonunda buldum. Arka cam sileceğinin lastiği artık özelliğini kaybetmiş onun altından sızıyordu. 15 liraya değiştirince sorun çözüldü.

İyi günler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

lastik her özelliğini yitirdiğinde yine ıslanacak, başka bi yerden su alıyor olmalı...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Hakan Yıldız

merhaba fII benzinli lpg siz sedan aracımın bagajında terleme oluyor ve bu küçük su birikintilerine dönüşüyor,bagajın içinden stopların oraya baktığımda aracın sacı soğuk olduğundan kaynaklandığını tespit ettim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...