İçeriğe Yönlendir

Ford mondeo sunroof motoru

Uğur Yorulmaz

Recommended Posts

Hamdi Gökhan Atasoy
(düzenlendi)

Selam arkadaşlar:

Hamdi bey yada anıl bey.Bana Adana'daki sunroof ustası ve kilitçi ustanın bilğilerini verirmisiniz.Özelden mesaj bekliyorum.Teşekkürler...

kardeş e5  te şahin hurcalığın sokağında kilitçi ferit diye bir arkadaş var onu bulursan derdini çözer, birde çetinkayaya varmadan akbank sokağında bir arkadaş var petrolün yan tarafında tabelasını görürsün ama tavsiyem ferit e git 

tarihinde Hamdi Gökhan Atasoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sami Demirpaz

Enistemin mondeo 1 in elektirikli sunroof motoru bozulmus. Aldigindan beri calismiyordu, ses var goruntu yok sekilde disli siyirmisti.

Daha sonra komple ses gitmis motor yanmis demis elektirikci.

Bu motoru en uygun sekilde nasil tamir ettiririz yada yenisini buluruz.

Okadar forumdan tanidiklarimiz var diyorum adama hayrim dokunsun bunu bir sekilde yaptirmam lazim..

Yorum bağlantısı

Enistemin mondeo 1 in elektirikli sunroof motoru bozulmus. Aldigindan beri calismiyordu, ses var goruntu yok sekilde disli siyirmisti.

Daha sonra komple ses gitmis motor yanmis demis elektirikci.

Bu motoru en uygun sekilde nasil tamir ettiririz yada yenisini buluruz.

Okadar forumdan tanidiklarimiz var diyorum adama hayrim dokunsun bunu bir sekilde yaptirmam lazim..

Sami mk2 ile aynı motoru kullanıyor bildiğim kadarıyla.Benim arabanınki de dişli sıyırmıştı,sattığım usta yeni motor taktı komple 250 tl ücreti vardı.ikitellide bağcılar-güngören sanayi sitesinde bilinen bir ford parçacısı varmış,ondan almıştı.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizimkide disli siyirmis sonra bozulmus, komple motor almak gerekecek sanirim..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizimkide disli siyirmis sonra bozulmus, komple motor almak gerekecek sanirim..

Motoru bir söktürün Sami, belki dişli ile kurtulur.. ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Motoru bir söktürün Sami, belki dişli ile kurtulur.. ;)

Abi motor ilk zamanlarde tuşa basınca ses çıkartıyor ama işlevini yapmıyormuş, daha sonradan ses de gitmiş. 

Usta bakmış motor yanık demiş.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dişlisi kırılıp işini yapamayan motor sonradan nasıl yanmış orayı çözemedim... Kırık dişli sıkışıtırınca belki sigortası falan atmıştır, motor yanması kolay bir iş değildir termik koruyucusu falan vardır mutlaka..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dişlisi kırılıp işini yapamayan motor sonradan nasıl yanmış orayı çözemedim... Kırık dişli sıkışıtırınca belki sigortası falan atmıştır, motor yanması kolay bir iş değildir termik koruyucusu falan vardır mutlaka..

Zaten o lambaların oradaki tesisatta yanmış abi ısınıp dumanlar çıkartmış felan, bir yerden şase felan yaptı sanırım. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zaten o lambaların oradaki tesisatta yanmış abi ısınıp dumanlar çıkartmış felan, bir yerden şase felan yaptı sanırım. 

Yine de motor bir sökülüp bakılmalı.. ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yine de motor bir sökülüp bakılmalı.. ;)

Doğru diyorsun abi.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...