İçeriğe Yönlendir

B sınıfı dizel karşılaştırma

Özgür Karasüleymanoğlu

Recommended Posts

Özgür Karasüleymanoğlu

Arkadaşlar 207, grande punto,corsa,clio 3,fiesta v.b. dizelleri kullanan veya testi olan var mı?Sizce hangisi daha iyi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Büyük nokta yı sevmedim içi dar ve kalitesiz malzeme. Clio3 ile 207 yeni kasa olma avantajını taşıyor. Yakın zamanda çıkacak yeni Fiesta sanırım iyi satacak. Corsa ile Grande nin motorları aynı. 207 ile Fiestanın da (dieseller). Araç alırken servis yaygınlığı ve size yakınlığını da iyi hesaplayın.

Yorum bağlantısı
Fatih Yüce

Bu saydıklarınızdan clio ve 207 hemen hemen aynı araçlar malzeme kalitesi işçilik donanım ve fiyat olarak.Ama 207 kullanırken insana böle biraz daha geniş büyük bi araba kullandığınızı zannettiryor.Ancak görüşü vasat kelebek camlarda fayda etmiyor.Frrenleride ısındıktan sonra biraz zayıflıyor.Ben olumsuz olarak bi bunları görüyorum.Bunların yanında bi çok artısı olduğunu görüceksiniz sizde.Bence 207 i detaylıca bi araştırın.Bende 207 den yana kullanıyorum oyumu.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Bunların içinden olacaksa kesinlikle 207 den başkasına bakmam bile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

gözünüze hangisi hoş geliyorsa o iyidir. benim tercihim opel ya da fiesta yönünde olurdu. opelde ufak bir vergi avantajını da unutmayın. ayrıca motoru taksi albea motoru. problem olsa satAmazlar. lpg li albea azaldı.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Sansar

e ama 207 dıyenlerın cogu ford kullanıyor :kafa:

zevkler ve beyenılere sonsuz saygılıyım ama arabalarınızın hıslerı olsa uzulmezlermıydı ... :kafa:

dizel mi alınır yahu

3ytl olmuş yuh..

be3n hala rıze shell den aldıklarımı kullanıyorum 2 750 ıdı oldumu o kadar az kaldı bıtmesıne ama napalım artık ........... :)

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

bır kac ay once esıme almıstık clıo 3'u..

tam anlamı ıle odun odun odun! bu kadar mı moloz olur bır araba!! valla grıpın kutusu gıbı! abuk subuk kucuk kumanda dugmelerı var sınyal sılecek grubunun! ben de oyle aman aman yapılı bırı degılım 180cm boyum var 85 kılo'yum ama ınanın arabanın ıcınde sıkısmıs gıbı oturuyordum!

bence clıo alınmaz! tabı bu benım fıkrım!

zaten araba 350 km yapmıstı kı kendını rent a car 'da surgunde buldu!! :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Arkadaşlar 207, grande punto,corsa,clio 3,fiesta v.b. dizelleri kullanan veya testi olan var mı?Sizce hangisi daha iyi?

Hiçbirinin birbirinden büyük bir farkı yok. Hangisinin tipi hoşuna gidiyosa onu alın derim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...
Yasin Şimşek Eski

Arkadaşım ya fiesta yada corsa peugeot bildiğin bir kağıt allah göstermesin kaza yaptıgında buyrun cenaze namazına :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

araçların testleri arabam.com da var.donanım ve fiyat olarak kıyaslamak lazım.dizel?benzin?auto?manuel?

Yorum bağlantısı

207 dicem bende konu gerçi çook eski ama 207'yi hafif bi makyaj yapmışlar stoplar v.s değişince güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Adem Cengiz
Bence 207...

i20 de hızlı girdi kulvara, düşünülmeli derim...

Yorum bağlantısı
Metin Sinan Öz

207 derim başka bişey demem.. evet fiestamı seviyorum ama ford kargo kamyon kullanmakla aynı hesap gibi geliyo bana, peugeot araçlarında fazla sessiz oldukları söylenemez ama sanki kayıp gidiyo yolda. saç kalınlıklarına bakılırsa hyundai tam anlamıyla kağıt, öyle ki arkadaşımın yan kapılardan vurdular, kaportacı buna puntayı kullanınca kapının şekli değişti sacdan dolayı dedi. fiesta ile 207 arasında sac kalınlığı olarak fark yok bence ama fiestanın şasisi kadar sağlam şasili bi araba yoktur bu sınıfta zannediyorum. ama rahatlık ve konfor için 207. clioyu bu gruba dahil etmiyorum bile, bi arkadaş odun diye yorum yapmış, şekillenmiş kereste olarak yorumu güncelliyorum. yeni fiestanın da görünüşü mükemmel ama sert kullanım konfordan uzaklık, ses yalıtımı eksiklikleri ve çıkardığı sorunlar nedeni ile sanırım hala 207 önde benim gönlüme göre..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Saç kalınlığı güvenlik anlamında bir şey ifade etmez. Zaten hepsinden daha ağır getz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halit Beyinci
207 derim başka bişey demem.. evet fiestamı seviyorum ama ford kargo kamyon kullanmakla aynı hesap gibi geliyo bana, peugeot araçlarında fazla sessiz oldukları söylenemez ama sanki kayıp gidiyo yolda. saç kalınlıklarına bakılırsa hyundai tam anlamıyla kağıt, öyle ki arkadaşımın yan kapılardan vurdular, kaportacı buna puntayı kullanınca kapının şekli değişti sacdan dolayı dedi. fiesta ile 207 arasında sac kalınlığı olarak fark yok bence ama fiestanın şasisi kadar sağlam şasili bi araba yoktur bu sınıfta zannediyorum. ama rahatlık ve konfor için 207. clioyu bu gruba dahil etmiyorum bile, bi arkadaş odun diye yorum yapmış, şekillenmiş kereste olarak yorumu güncelliyorum. yeni fiestanın da görünüşü mükemmel ama sert kullanım konfordan uzaklık, ses yalıtımı eksiklikleri ve çıkardığı sorunlar nedeni ile sanırım hala 207 önde benim gönlüme göre..

Burada uzakdoğu arabaları (Japon hariç) araba üretimlerinde kaportayı kullanılmış hurda saçlarından yapıyorlar. Dolayısıyle araç daha üretimden yeni çıktığı halde metal yorgunu olabiliyor. Örnek mi; Hyndai,Kia,Chavrolette gibi.. Dikkat edin biraz irice dolu yağsın ondan bile etkilenebiliyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...