İçeriğe Yönlendir

Araba conta yaktı diye çıktık yola :)

Tarkan Sevilmiş

Recommended Posts

Tarkan Sevilmiş
(düzenlendi)

Birde ustadan çıkınca araba vites atışlarında çok sarsıntı yapmaya başladı. Vitesle ilgili bişi de yapmadık dedi usta(sözde usta)

tarihinde Bilal Sar?iz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu kadar olaydan sonra benim de aklıma sıfır motor geldi.

2.5 milyar harcanacak ve yine conta yakması beklenecekse 3,5 milyara sıfır almak oldukça akıllı bir seçim olur ....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şanzımanda türbin hızını okuyan sensör soketi takılmamış olabilir. Şanzıman yağında da problem vardır eski sahibi söylememiştir? Araç hiç çekildi mi; motor hararet yapma sürecinde?

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Satın o arabayı. Bir daha iflah olmazmış gibi bir izlenim oluştu bende.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Bende kocaelideyim mondeom var kim bu yanlış ustalar işimiz düşerse gitmeyelim.Allah düşürmesin yani isimleri verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Tarkan Sevilmiş

Araba hiç çekilmedi. Şanzuman yağını sürekli kontrol ediyorum seviyesi iyi. Ustada yağın durumu iyi dedi. Rektefe sırasında şanzuman da yapılmış. şanzumanın halen garantisi devam ediyor.

Usta (sözde) Oto ercan körfez sanayi sitesinde. Hiç tavsiye etmem arkadaş sakın gitme ağızın yanar.

Bu gün bizim iş yerinden arkadaşın yeğeni varmış ford üzerine çalışıyormuş sadece. Gitim oraya içerisi araba kaynıyor. hatta benim arabanın aynısından bile var. Termostadın kablosunu taktı. Gösterge kendine geldi sonunda.

Arabanın motorunun sorun çıkaracağını sanmadığını. yanlız radyatörün acilen değişmesi gerektiğini söyledi. 300 ytl istedi radyatörcü işçilik hariç.

otomatik vites olunca radyatör fiyatı da artıyormuş. Daha uygun fiyata bulma şansım var mı? Alayım mı bu fiyata.

Bu arada aracın kick down yapmamasının sebebinin gaz telinin yerine doğru takılmaması(gaz teli değil de motorun sağından silecek suyu deposunun yanındaki zımbırtıdan gelen telin) plastik parçasını usta takmamış olmasından kaynaklanıyor dedi usta. Eski ustandan o nu al takalım düzelsin dedi.

Evet arkadaşlar durum bundan ibaret...

Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum...

Teşekürler....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tahminlerimiz çıkıyor. Otomatik Mondeonun radyatörü farklıdır, içinde şanzıman yağ soğutucusu da vardır, yalnız radyatör değiştikten sonra şanzıman yağ seviyesine dikkat, zira bir miktar yağ akacakve kesin ve hemen o radyatörü değişin.

Yarım motor montajı yapıp, hararet ibresi neden çalışmıyor diye; zaten takması gereken müşür soketini de takmaktan aciz olan ustanızda kalmış dediği tcs (antipatinaj) motoruna giden gaz telinin ucundaki yarı daire gibi parça. Umalım ki bu parçayı kaybetmedi yoksa yenisi çok zor bulunur hatta belki de tcs motoru ile kompledir. Bu parçayı takmadı ise gaz pedalınız sertleşmiş olmalı ve asla dip gaz yapamazsınız.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Saol arkadaşım oto ercana yolumuz düşmeyecek demekki

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

hayırlı olsun sinan bey aracınız lpg varmı kaça aldınız

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

hayırlı olsun bende 20 gün önce 98 glx mondeo aldım da onun için merak ettim fiyatı nasıl diye bende 10500 e aracı aldım 1000 ytl civarında para harcadım elektrik kısmına bir sadece airbag ışığı yanıyor ona baktıracağım anlayan birini bulabilirsem inşallah sizinkide fazla bir şey çıkarmaz sanayideki arkadaşlar tanıdık olduğu için işçilik pek vermedim ama parçaları biraz pahalı 4 tane kapı müşiri ve el freni müşiri çıkmasına 280 ytl fiyat istediler bende değiştirmedim.benim araçta 187000 kmde lpg li fakat ruhsata işli değil allah size kolaylık versin sinan bey fazla ayrıntıya girmeyin yoksa işin içinden çıkamayıp astarı yüzünü geçebilir

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Nurullah Demir
kapak hiç taşlanmadan takıldı.

heralde aracınız daha fazla masraf cıkarsın diye taşlanmadan takılmış :) gerçek bir usta hiçbirşekilde kapak taşlamadan takmaz. yok böle birşey :p

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
heralde aracınız daha fazla masraf cıkarsın diye taşlanmadan takılmış :) gerçek bir usta hiçbirşekilde kapak taşlamadan takmaz. yok böle birşey :)

Son mesajın üstünden 1,5 yıl geçmiş.Arkadaş herhalde arabayı satmıştır :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
Son mesajın üstünden 1,5 yıl geçmiş.Arkadaş herhalde arabayı satmıştır :nazar:

:nazar::nazar: ne 1.5 senemi geçmiş. :friends:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Artık bu konuyu kapatma zamanı gelmiş.? aradan 1.5 yıl geçmiş hala araca tamir yorumları yazıyoruz araç sahibine şimdi sorsak yapılan işleri muhtemelen hatırlamaz unutmuştur zaman aşımına ugramıştır.

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir
Son mesajın üstünden 1,5 yıl geçmiş.Arkadaş herhalde arabayı satmıştır :hahahoho:

ya ben foruma yeni üye oldum.daha doğrusu siteyi biliyordum da ford aracım yoktu :hahahoho: abi okuyunca cok şaşırdım

üzerinden 10 yılda gecse bişeyler yazmak ihtiyacı hissettim. işte böyle ustacıklar araçlarımızın içine ediyorlar. tabi onlar için sorun değil ne olsa paşa paşa yine bize mahkum olacaklar diye düşünüyorlar. yolunacak kaz misali... :crazy: Allah bizi böyle sahtekar ustalardan korusun.. daha önce eski aracıma bir kaç kez conta yaptırdım. ilk sefer hariç (acemilikten bilmiyodum) diğer seferlerde hep taşlandı. bir kaç kez yaptırmamın sebebi de contayı yakan etkenin ne olduğunun ustalar tarafından bulunamıyor oluşuydu. ve öylece sattım düldülü.kurtuldum çok şükür :D

Yorum bağlantısı
Tarkan Sevilmiş
Artık bu konuyu kapatma zamanı gelmiş.? aradan 1.5 yıl geçmiş hala araca tamir yorumları yazıyoruz araç sahibine şimdi sorsak yapılan işleri muhtemelen hatırlamaz unutmuştur zaman aşımına ugramıştır.

Arabamı geçen hafta sattım. 2004 vectra aldım. Ama başlık kousu olan olayla ilgili de hemen herşeyi hatırlıyorum. Mondeo konusunda usta oldum bu araç sayesinde. Mondeo çok keyifli bir arabaydı ama 253bine gelmişti ve artık değiştir beni diyordu. Artık opel kullanıcısı olsam da aranızdayım.. Forumu takip ediyorum...

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesn kardesim

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Arabayı düzelttiniz, kullandınız ve sattınız demek.

Kaç lira harcadınız toplamda?

Yorum bağlantısı
Tarkan Sevilmiş
Arabayı düzelttiniz, kullandınız ve sattınız demek.

Kaç lira harcadınız toplamda?

Conta yakması sonucu 1000 lira radyatör akü değişti 500 lira tüp taktım 1000 lira 265 lira egzost değişti... GEri kalan harcamalar kullanımla ilgili olan yağ balata buji vs...

Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasibetsin...

HA birde bu arada sattığım kişiye gazda rölanti sorunu olduğunu söledim. Ustanın da rölanti sensörü temizliği gerektirdiğini de söledim. Malesef alan kişi ustaya götürmüş.... Her zamanki gibi usta!!! ustalığını konuşturup bunda rölanti sensörü yok gaz kelebeğini değiştirices demiş... Değiştirmiş tabi sorun devam ediyor. Şimdi beni arayıp dert yanıyor yaktın beni felan diyor.. GEtir arabayı alacam dedim. Verdiğim fiyata. Alım satım sana ait olacak dedim. TAbiki noter sadece. Trafik bana ait. Yok haksızlık dedi. 750 lira masraf ettim dedi. Alan kişi özürlü. Zor bela toparlamış parasını. Bu yüzden uygun fiyata verdim aracı. Ama insanlar aç gözlü... Giderken depolarını da fulleyip yolladım. KArınlarını doyurdum. HAtta ekspertiz raporu aldılar yetkili servisten o nun bile masrafını ben karşıladım.

Nese arayıp duruyor bakalım hayırlısı...

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir
Conta yakması sonucu 1000 lira radyatör akü değişti 500 lira tüp taktım 1000 lira 265 lira egzost değişti... GEri kalan harcamalar kullanımla ilgili olan yağ balata buji vs...

Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasibetsin...

HA birde bu arada sattığım kişiye gazda rölanti sorunu olduğunu söledim. Ustanın da rölanti sensörü temizliği gerektirdiğini de söledim. Malesef alan kişi ustaya götürmüş.... Her zamanki gibi usta!!! ustalığını konuşturup bunda rölanti sensörü yok gaz kelebeğini değiştirices demiş... Değiştirmiş tabi sorun devam ediyor. Şimdi beni arayıp dert yanıyor yaktın beni felan diyor.. GEtir arabayı alacam dedim. Verdiğim fiyata. Alım satım sana ait olacak dedim. TAbiki noter sadece. Trafik bana ait. Yok haksızlık dedi. 750 lira masraf ettim dedi. Alan kişi özürlü. Zor bela toparlamış parasını. Bu yüzden uygun fiyata verdim aracı. Ama insanlar aç gözlü... Giderken depolarını da fulleyip yolladım. KArınlarını doyurdum. HAtta ekspertiz raporu aldılar yetkili servisten o nun bile masrafını ben karşıladım.

Nese arayıp duruyor bakalım hayırlısı...

abi sen problemi söylemişsin senden cıkmış yani. o yanlış parçayı değişmişse senin yapacak bişeyin yok bence.... geçmiş ola de..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Tebrik ederim Tarkan, araçtan ağzın yanıp bir sürü masrafa girmene rağmen aracı düzeltip ufacık kusuruyla ve ekstra iyiniyetli masraflarla beraber satmışsın.

Senin yaptığını yapacak insan zor bulunur, elinden geleni yapmışsın.

Yorum bağlantısı
Tarkan Sevilmiş

İnşallah sorunları çözülür.. Allah hep iyi insanlarla karşıaştırsın bizi...

Bu arada YEni aracıma da LPG taktırdım. Atiker marka.. BU fiyata bu performans çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. TAkan kişi de işinin erbabıysa gerçekten sorunsuzluk olarak iyi şimdilik. YAkıt açısından uzun bi kullanım sonucu verebileceğim izlenimlerimi...

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Atiker'den ben de memnunum, Hiç üzmedi maşallah.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Özgür Ahkem Gökce

Konu eski ama yazmadan geçemeyeceğim,

okurken bu durumlar sanki benim başıma gelmiş gibi acayip şekilde gerildim,

burayı okurken aklıma geldi, acaba tavsiye edilmeyen servis ve ustalar diye bir başlık açsak nasıl olur?( forumda böyle bir başlık var ise ben henüz göremedim,varsa linkini bana gönderebilecek birileri olursa sevinirim :good1: )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...