İçeriğe Yönlendir

Organik tarım

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Amaç Keskin
amaç bey sizin dediğiniz gibi yaparsak zeytin dalının kırılma olasılığı var ama trilya nazik ağaçtır

sağlam dallara asın, trilyada denedik, memecikte denedik, hepsinde olumlu, hatta içine biraz yaprak gübresibile koyabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

valla ister 2,5 luk, ister 5lik, ister bidon ister, battal boy çöp torbası harika fikirler var.. özelliklede web ile ilgili olan adreler konusunda meslektaşıma katılıyorum bahçe kurutmak istersen her daim yanındayız :D:D

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Aslında bu organik tarım işine ben girsem süper olacak, elimde fazlasıyla tarım ekipmanı var, tarktör kullanmayı da öğrendim :D Ama pamuk toplama makinasını çalıştırmayı bile beceremiyorum henüz :D

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Bugün köydeydim... Domatesleri ziyaret ettim...

Benim domadeslerde çok şükür hastalık falan görünmüyor... Ama annemin domateslerde hastalık gördüm...

Dert aşağıdaki resimdeki gibi arkadaşlar...

Söyleyin bakim ney bunun çaresi...

domatessa4.jpg

Not: Resim alıntıdır... Netten buldum...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
(düzenlendi)

Benim domadeslerde çok şükür hastalık falan görünmüyor... Ama annemin domateslerde hastalık gördüm...

domatessa4.jpg

Kalsiyum, nam-ı diğer kireç noksanlığı, çiftçi buna dibi kara, dötü kara falan der, ilk ellerde görülür, çare yok, ikinci ellerde zaten olmaz, seneye sana tarım kireci göndereyim emmi, ekimden önce atıver bahçeye.

tarihinde Ama tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir

domatessa4.jpg

Bu şekilde çokmu var dallarda yoksa bir kaç tane mi? yapraklar nasıl solma varmı parlak canlımı duruyorlar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu şekilde çokmu var dallarda yoksa bir kaç tane mi? yapraklar nasıl solma varmı parlak canlımı duruyorlar?

Yapraklar falan maşallah... Cap canlı... Her dalda görmedim.. Ama olgunlaşmaya yakın olanlarda gördüm bunlardan...

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Mantar, benimkilerde de oldu. Yarıdan aşağı böyle. Çaresi yokmuş bulaşıcı imiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Annemin bahcede geçen yıl da olmuştu bu....

Sen de mi domates yetiştiriyorsun?

Battın, Osman...

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Sen de mi domates yetiştiriyorsun?

Evet konuşmuştuk daha önce de. Ama öyle sana İnce'ye, Galip'e verecek kadar çok değil. :tap2:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sani Gerşon

Nerden temin ederiz? Her sabah domates yerim, böylesini yemek isterim? Hepsiburada.dan çilek fidesi aldım ama öldü galiba...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evde çilek olmuyor... Daha doğrusu benimkiler olmadı... Hala büyüyorlar ama çiçek açmadılar...

Biber çok güzel oluyor... Ben her gün 3-5 tane topluyorum...

Köydeki domateslerim de olmaya başlamış.. 6 tane topladım bugün..

Balkonda 3 kök domatesim var.. Çeri cinsi.. Her kökte 40'a yakın domates var... Hala da çiçek açıyorlar..

Köydeki domateslerim kahvaltılık salçası falan pek olmaz.. Ama yemesi süperdir..

domates_3.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla balkondakiler bana yeter, sabah çerez gibi atıştırırım, nerden temin ederim? Nasıl yetiştiririm?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Valla balkondakiler bana yeter, sabah çerez gibi atıştırırım, nerden temin ederim? Nasıl yetiştiririm?

Geç kaldın...

İlk baharda (Mayıs sonun kadar) pazarlarda fide bulabilirsin..

Yorum bağlantısı
Yürek Salça Ltd. Şti.

Hemen işi şirkete dökmek lazım. :good1:

Hehehe.. Bugün yedim onları :)

E afiyet olsun, insan bi tane tadımlık yollar :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Henüz şirketşelecek kadar olmadık :)

Gelirsen yersin... Domates bu.. kargoyla falan gitmez..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zaten Şti. nin faaliyeti salça satışı olacak, kargoya da uygun :blink:

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Benim balkondan, organik... :dil:

domatesu.jpg

Eline sağlık mehmet abi çok güzel görünyorlar afiyet olsun. insanın kendi meyve,zebzesi'ni elinden geldiği kadar kendi yetiştirmesi gibisi varmı toprakla uğraşmak gerçekten çok güzel bi duygu. benimde küçük bi bahçem var işimden fırsat buldukça sıkılma'dan uğraşırım. içinde birkaç çeşit meyve ağacı var etraflarına'da biber,sogan ekmişim.benim ufaklı'ğa şimdiden toprak sevgisini aşılıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Toplantıya getirsene bu şeftalilerden.. :)

Satın almayacaksın ama.. Kendi bahçenden olacak...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...