İçeriğe Yönlendir

Ford Explorer Motor Numarası

Şamil Özbek

Recommended Posts

Şamil Özbek
(düzenlendi)

Selamlar ... Ford Explorer araçların motor numarası nerede ? Acil yardım bekliyorum... lütfeeen

tarihinde I??l Tahan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya Çağlar yada Yaşar bilir...

Çağlar ortalıkta yok.. Yaşar akşam gelir...

Servislere sormayı deneyin...

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Antalyada ford servisine sordum''şanzımanın sökülmesi lazım'' dediler. Bi motor numarası için şanzıman sökülürmü?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok canım...

Nasıl muayeneden geçecekmiş o araç :)

İstanbulda bir servise sor...

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Antalya da muayeneye girdik orda bulamadılar servisten yazı istediler onlarda şanzıman sökülecek dediler.Valla şaştım kaldım bu güne kadar böyle bi şey duymadım Mehmet bey kafayı yicem yaa :( İstanbulda JEEPCONTROL e sordum onlardan haber bekliyorum.Tek umudum Çağlar bey :) çaresiz onu bekliyecez... Explorer ı duyunca ''yettiiiiiiiim'' diye gelmesini umuyorumm :blink:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zaten yettimmm :) özelden yolladığım gibi evet şanzıman sökülecek. Motor bloğunda numara var ama şanzıman montajından sonra içerde kalmakta. Amerikada change motor gibi blok değişimi ruhsata işlenecek gibi bir saçmalık olmadığından amerikanya için normal olan bu durum Tr de problem teşkil ediyor. Zamanında çoğu Explorer ın şanzımanını aşağı alıp çekici ile işleme yolladık. Ama zamanında,müşteri bu yüzden işçilik*çekici parası ödemesin diyerek servis kaşesi ile durumu anlatan bir yazıyı işbilir! muayeneci eşliğinde trafiğe kabul ettirmişliğimiz de var. müşteri her zaman yolunacak tavuk değildir prensibi ile çalışıyorduk :blink:

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Çağlar bey çok teşekkür ederim bakalım Antalyadaki servis bize bu konuda yardımcı olacakmı...

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Bu arada şunuda eklemek isterim, evet araç muayene konusunda sıkıntı çekiyorum ama gerçekten çok keyifli bi araç özellikle aracı tanıdıkca daha keyifli dahadoyumsuz bir sürüş zevki olduğunuda söylemeden edemiyecem :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
(düzenlendi)

bizim akrabada da explorer var arada kullanırım, muayenesi geçmiş, sanırım bu yüzden yaptırmıyormuş :)

aslında bir bakıma iyi oluyor, polise yakalanmamak için trafik kurallarına abartı şekilde uyuyorum böylelikle :blink:

bu arada Şamil bey aracınız açık mavi mi? lara tarafında bazen görüyorum da, gerçekten çok hoş ve temiz görünüyor.

tarihinde Mustafa Yazkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Aslında lacivert ama tozdan ve boyanın solmasından mavi gibi duruyo :rolleyes:) evet araba gerçekten çok temiz motor janzuman 10 numara diyebilirim şu muayene işinide halledersem deymeyin keyfime :D))

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan

inşahhal hayırlısıyla halledesiniz. şehir dışı 12-13 lt yakıyor, yakıt hariç çok zevkli bir araç.

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Valla ben LPG taktırdım şehir içinde şu anda km de 30 ykr yakıyo şehir dışında tam ölçmedim ama 25 ykr un altında bi tüketimi var bence bu keyfin yanında çokta fazla değil bu rakamlar...Benzinli Focus ne yakıyoki km de ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
Valla ben LPG taktırdım şehir içinde şu anda km de 30 ykr yakıyo şehir dışında tam ölçmedim ama 25 ykr un altında bi tüketimi var bence bu keyfin yanında çokta fazla değil bu rakamlar...Benzinli Focus ne yakıyoki km de ?

bu araca göre oldukça iyi değerler, Allah kaza bela vermesin :)

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Amin Mustafa bey Allah kimselere vermesin inşallah...Gerçekten çok iyi rakamlar en azından benim beklediğimden daha iyi rakamalar.Bu tür arabalardan korkuyoruz hepimiz tamam bi tofaş gibi değil arada sorunlar çıkıyo ama korktuğumuz kadar değil..Bu keyifler ufak tefek sorunlara deyiyo :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
Amin Mustafa bey Allah kimselere vermesin inşallah...Gerçekten çok iyi rakamlar en azından benim beklediğimden daha iyi rakamalar.Bu tür arabalardan korkuyoruz hepimiz tamam bi tofaş gibi değil arada sorunlar çıkıyo ama korktuğumuz kadar değil..Bu keyifler ufak tefek sorunlara deyiyo :)

Evet, haklısınız. bir sorununuz olursa Çağlar bey bu konuda gerçekten çok tecrübeli, sağolsun bana da çok faydalı bilgiler vermişti.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şamil Özbek

Ciddimisiniz :)) Murat bey çok teşekkür ederim birde oraya baktırayım. 97 modelmi sizinkide ?

Yorum bağlantısı
Şamil Özbek

Murat bey zahmet olmuyacaksa fotoğrafını çekip yerini gösterebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...