İçeriğe Yönlendir

Cilamania

Misafir

Recommended Posts

Öhömmm.[emoji41]

İnsan dostunu her yerinden tanır.

[emoji23][emoji23][emoji23]

Bende 4 adet 6 ohm var hala. Acaba bende mi denesem 4.7 yi [emoji848] gerçi mevcut halinden bi şikayetimde yok hani :)

Akım değerlerine bak,fazlası Gem modülüne zarar veriyormuş.Allah korusun diyelim.

İmkan varsa dene,sök 2 tanesini.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Senin aldığın dirençler harici ne varsa söktüm Eren.

Sayende abi,çok çok teşekkürler.

Kardeşim Gökhan Erken [emoji23]

Şimdi adamın birine sormuşlar. Düşmanın var mı, adam demiş ki yok.

Kardeşin var mı, adam demiş çok.

Daha ne arıyorsun [emoji2] [emoji2]

Yorum bağlantısı

Şimdi adamın birine sormuşlar. Düşmanın var mı, adam demiş ki yok.

Kardeşin var mı, adam demiş çok.

Daha ne arıyorsun [emoji2] [emoji2]

Cuk olmuş [emoji23]

Yorum bağlantısı

[emoji23][emoji23][emoji23]

Akım değerlerine bak,fazlası Gem modülüne zarar veriyormuş.Allah korusun diyelim.

İmkan varsa dene,sök 2 tanesini.

Sökünce flash yapmaya başlıyor abi. 4 adet tam kurtarıyor.
Yorum bağlantısı

Sökünce flash yapmaya başlıyor abi. 4 adet tam kurtarıyor.

Bana kalırsa fazla gibi,en azından benim taktığım direnci hesaba katarsam 4.7 x 2 = 9.4 yapıyor

Sende ki dirençlerde 6 x 4 = 24 yapıyor,neredeyse 2 katından fazla.

Yorum bağlantısı

Bana kalırsa fazla gibi,en azından benim taktığım direnci hesaba katarsam 4.7 x 2 = 9.4 yapıyor

Sende ki dirençlerde 6 x 4 = 24 yapıyor,neredeyse 2 katından fazla.

Bunun hesabı bu şekilde yapılmıyor diye biliyorum ama :) 2 adet sağda paralel bağlı 2 adet solda paralel bağlı çünkü. Lise fiziğine gitmek lazım [emoji16] servet abi bi el at kaç yapıyo [emoji1]
Yorum bağlantısı

Bunun hesabı bu şekilde yapılmıyor diye biliyorum ama :) 2 adet sağda paralel bağlı 2 adet solda paralel bağlı çünkü. Lise fiziğine gitmek lazım [emoji16] servet abi bi el at kaç yapıyo [emoji1]

Haklısın,ben sadece sayısal olarak fikrimi yazdım.diğer detayları işin uzmanı Servet abim bilir :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bende 4 adet 6 ohm var hala. Acaba bende mi denesem 4.7 yi [emoji848] gerçi mevcut halinden bi şikayetimde yok hani :)

Sendeki 3 ohm yapar paralel bağlı olduğu için. Şimdi yapalım hesabı;

Ön arka ve ayna ampülleri toplamı :47 watt ( 12 volt ).  3.91 amper çekiyor tek tarafın sinyali.

Araba çalıştığı zaman ampül gücü : 63 watt ( 14 volt ).  4.57 amper çekiyor her bir kanal,

Gelelim dirence;

12 volt 3 ohm direnç :    4 amper çekiyor,

14 volt 3 ohm direnç : 4.6 amper çekiyor.

Şimdi sadece direnç kullansak ampül olmadan eyvallah. Ancak kullandığımız ledler'de güç harcıyor ve toplamda yaklaşık 10-12 watt yapıyorlar. Bizde Gem modülüne fazla yük binmesin diye 4,7 ohm yapıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sendeki 3 ohm yapar paralel bağlı olduğu için. Şimdi yapalım hesabı;

Ön arka ve ayna ampülleri toplamı :47 watt ( 12 volt ). 3.91 amper çekiyor tek tarafın sinyali.

Araba çalıştığı zaman ampül gücü : 63 watt ( 14 volt ). 4.57 amper çekiyor her bir kanal,

Gelelim dirence;

12 volt 3 ohm direnç : 4 amper çekiyor,

14 volt 3 ohm direnç : 4.6 amper çekiyor.

Şimdi sadece direnç kullansak ampül olmadan eyvallah. Ancak kullandığımız ledler'de güç harcıyor ve toplamda yaklaşık 10-12 watt yapıyorlar. Bizde Gem modülüne fazla yük binmesin diye 4,7 ohm yapıyoruz.

Yani şunu anladım abi ;

Birer adet 4.7 ohmluk dirençler bendeki 2 şer adet 6 ohmluktan daha dirençli mi oluyor? (3 ohma düştüğü için) Benim ki düşük kaldığı içinde gem modülüne yük bindiriyor diyorsun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynen, gem modülünü görmedim ama çok hassas olduğunu biliyorum. Led sevdası uğruna risk almamak lazım

Yorum bağlantısı

Aynen, gem modülünü görmedim ama çok hassas olduğunu biliyorum. Led sevdası uğruna risk almamak lazım

O gece uyuyamadım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3bin tl felan...

Yorum bağlantısı

GEM modülüne bu kadar yük binmiş araç![emoji15] Korku filmi izler gibi, [emoji26] ne zaman 3000 lik patlama olacağı belli değil. Demek sinyalsiz dönüşler hep bundan.[emoji57] [emoji6] [emoji16] [emoji41]

Yorum bağlantısı

GEM modülüne bu kadar yük binmiş araç![emoji15] Korku filmi izler gibi, [emoji26] ne zaman 3000 lik patlama olacağı belli değil. Demek sinyalsiz dönüşler hep bundan.[emoji57] [emoji6] [emoji16] [emoji41]

Hahaha her zaman stok ve Oem yola devam,sinyallerimiz kör eden cinsten size denk gelmemişiz o ayrı :) otoban sinyali can'dır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Hakan Abi senin yüzünden adım Sellocu Mehmet Ali'ye çıkacak :D

Yorum bağlantısı

Hakan Abi senin yüzünden adım Sellocu Mehmet Ali'ye çıkacak :D

+ 5 bg ekliyor araca,ayrıca yedek sinyal kolu almayı unutma :))

Yorum bağlantısı

CilaMania bayrama hazır [emoji7]

Tavan...

26e78c629f9d1737eb74c6330953a023.jpg

Kaput...

9cc11112f069aac0578e48124aa4414d.jpg

Arka sol kapı...

dfc4558f37f7226a7b3cd7c5f18fc16b.jpg

Arka sağ kapı...

4ad5f4db8863032824482ad4666712ff.jpg

Ve malzememiz :)

93013c29da766aa9bc6f48708e00376a.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...