İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Tampon Altı Plastiği

Selahattin Koç

Recommended Posts

R.Bahadır Irmak

Bugün usta da yerine oturtmak için çekiçle acımasızca vururken ben de içimden gitti tampon dedim ama bişey olmadı Allahtan...Bilek gücüyle olacak birşeye benzemiyor..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bende köşesini kaldırma sürttüm, ve eğilmiş köşeden şimdi çekiçle fln düzelmez mi yenisini mi alıyım?

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
bende köşesini kaldırma sürttüm, ve eğilmiş köşeden şimdi çekiçle fln düzelmez mi yenisini mi alıyım?

Alüminyum olduğu için düzelir, önce düzeltin sonra tampona giren kısmı düz tornavida ile birleşen kısmın arasına sokup yavaş yavaş aralayın.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

benimkide yok ben söktüm çöp kamyonunun bıraktığı yağda kayınca kaldırıma vurdum.Baktım çıkmış takamadım tamamen söküp yandaki bahçeye atmıştım :lol2: :lol2:

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Bu kış arabanın önü kara saplanmıştı,yerinden çıktı, taktıktan sonra yeniden çıkınca servisdeki arkadaşın yanına gittim. Liftte kaldırdı, elini arkadan destek yapıp plastik çekiçle tamponun alt kısmından ön tarafına korkusuzca vurdu, cukka yerine oturdu, tampona hiç birşey olmadı. Bu şekilde yerine oturtabilirsiniz. Yoksa uğraşmayın elle çektirmeyle oturmuyor, bir müddet sonra çıkıyor.

Selam

Bende taşa sürttüm ve plastik kısım 30/40 cm kadar açıldı

Ankara'da servis değişecek dedi (150 ytl)

Siz nerede düzelttirdiniz yer belirtebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Selam

Bende taşa sürttüm ve plastik kısım 30/40 cm kadar açıldı

Ankara'da servis değişecek dedi (150 ytl)

Siz nerede düzelttirdiniz yer belirtebilirmisiniz

Tan Otoda yaptırdım, ama benimkinin alüminyum tarafında sorun yoktu, bazı yerleri eğilmişti, komple sökmüştüm, hatta kar kalkana kadar bagajda dolaştım, sonrada eğilen yerleri ben düzelttim, tampona giren kısımlarıda düz ağız tornavida ile hafif aralayıp düzeltmiştim. Tan otoda Akın ustaya bir gösterin, yapılacak gibiyse yardımcı olur zaten.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Tan Otoda yaptırdım, ama benimkinin alüminyum tarafında sorun yoktu, bazı yerleri eğilmişti, komple sökmüştüm, hatta kar kalkana kadar bagajda dolaştım, sonrada eğilen yerleri ben düzelttim, tampona giren kısımlarıda düz ağız tornavida ile hafif aralayıp düzeltmiştim. Tan otoda Akın ustaya bir gösterin, yapılacak gibiyse yardımcı olur zaten.

Bilgi için sağol.

Yorum bağlantısı
Anıl İmaca

Bu zımbırtı uyuz bişi. Tampona geçen üst kısımda çelik şerit var. Asıl eğiklik oradan kaynaklanıyor. Söküp plastik bir çekiçle vurarak düzeltebildiğim kadar düzelttim. Tabi bu işi tampona zarar vermeden yapmak için tamponu söküp yaptım. Yerine de plastik çekiç ile vurarak taktım. Eskisinden iyi oldu. 151 ytl güncel servis fiyatıdır. Bilgilerinize.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Bu zımbırtı uyuz bişi. Tampona geçen üst kısımda çelik şerit var. Asıl eğiklik oradan kaynaklanıyor. Söküp plastik bir çekiçle vurarak düzeltebildiğim kadar düzelttim. Tabi bu işi tampona zarar vermeden yapmak için tamponu söküp yaptım. Yerine de plastik çekiç ile vurarak taktım. Eskisinden iyi oldu. 151 ytl güncel servis fiyatıdır. Bilgilerinize.

Ford servislerde şimdi kampanya var ben Ankara'da sordum 80-90 + kdv dediler

Yorum bağlantısı
Gökhan Turan

Benimki artık hiç yok.Geçen gün okuldan dönerken otobanda yerinden cıkıp düştü.Sol şeritteydim ve çok araba vardı.Artık bir hayır gelmez diye durmadım bile hiç.Bir çaresine bakıcaz ;)

Yorum bağlantısı
Özcan Kılıç

arkadaşlar benim tampon lastiğimde düştü....

11 haziranda şanlıurfanın bozova ilçesinde yağmur yağışı sele dönüştü. hasar almadan kurtuldum diye seviniyordumki..... sabah bi baktım lastik yok.... aslında böylede fena durmuyo ama bakalım artık ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fahrettin Karakoç

Benim tampon alt plastığini serviste usta bir kaç çekiç ile yerine oturttu.

Tekrar kaldırıma sürtüldü hiç bir şey olmadı. Ücret vermedim. Yenisi 100 ytl nin üzerinde idi.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Geçen sordum 110 ytl dediler.demir kanal tampona geçiyor,biraz meraklıysanız kendiniz takabilir,metaldeki yamukluğuda düzeltebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bu tampon altı plastiği folyo tutar mı arkadaşlar, köşeleri gövde rengi yapmak istiyorum..Boya olayına girmek istemiyorum pek ama folyo olmazsa boyatmayı düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

sürekli sürtebiliceğin bi yer.Boyatsanda folyoda kaplasan ufak bi sürtmede esnicek atıcak...Uğraşların boşa gitmesin?Benimki çıkmıştı takamadım tamamen söküp çöp kamyonuna atmıştım :) Böle daha çok beğeniyorum...

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi

Benimkide sık sık egiliyor :) ustam 2 çekiç darbesiyle sıfır gibi yapıyor folyo çekip kullanan çok kişi var bende yapacagım onumuzdeki hafta boyatırsan atma ihtimali yuksek oranın en iyisi folyo çekmek bende pek guzel gorunecegini sanmıyorum o olmadan taktırın

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alaattin Çakıroğlu

bence değiştirin ben Focus o plastiksiz çok çirkin duruyor çıkmacılara falan bakın heralde daha uygundur.

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

ben taktırdım. 125 ytl idi 2-3 ay önce yetkili serviste. arabanın önden görünüşü daha bir güzelleşti. tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

3 kere taktırdım yerinden çıktı şimdi tamamen çıkartım depoda duruyor satarken alan kişye veririm

Yorum bağlantısı
Ozan Yıldırım

Bendeki plastikte, tüm uğraşlarıma, çekiş darbelerime rağmen habire ortadan çıkıyordu. En son çözüm olarak; plastiği tamamen çıkarıp, tam orta yerinden metal kısmını yan keskiyle, plastik kısmını da, maket bıçağıyla kestim ve 2 parça halinde monte ettim. Böylesi daha kolay oluyor. Orta daki kesik izi olan yeri de siyah bantla kapattım. Bikaç aydır böyle ve problem çıkarmadı...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Makyajsız focus I ler bu plastiksiz daha güzel duruyor...Benimkide esnekti elimle düzeltiyordum zorlayınca kaldırıma yerinden çıkıyordu..Sinir bozucu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...