İçeriğe Yönlendir

110 ps motor sesi

Mustafa Alemdar

Recommended Posts

Mustafa Alemdar

connect 110ps glx aracımı aldım 2 haftadır kullanıyorum tabi aracımı sıfır aldım aracımda beni şuan rahatsız eden tekşey motor sesinin içerden cok fazla duyulması ilk defa connect aldım kullanıyorum. daha önceki arabam opel comboydu ve bu aracın içinden motor sesi bukadar fazla duyulmuyordu

şimdi bu motor sesi sorunu arabanın ses izolasyonunun kötü oldugundanmı?

yosa motorunu 110ps oldugundanmı? bukadar fazla duyuluyor

yada bu motor sesinin içerden duyulmasını biraz azaltmak için bi çare varmı?

saygılar...

Not: bu konu alp yavuzkurt abiye ait. sanırım bilgisayarında sorun var benden rica etti onun adına açılmıştır bu konu

saygılar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

alp abi aldın ford oldun lord şimdi :rolleyes: yalnız o ses çok mu patırtılı? mazottan olabilir abi. kötü mazot koyunca traktöre dönüyormuş motor.kullananların yalancısıyım :D yalnız bizde öyle kafa yorucak düzeyde değil. olması gereken düzeyde. çok rahatsız olmuyorum ben açıkçası. motor güçlü ondanda olabilir belki ama net değilim.

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt

ses patırtılı deil mazotu opetten alıyorum ses normal motor sesi ama içerden cok duyuluyor baska bir arkadasımın aracına bindim denedim onun glx inde motor sesi baya bi içeriye geliyor bu motor sesi connectlere özel galiba :( opel comboda böyle motor sesi içeriye bu kadar gelmiyordu yani ben bu sese alısamadım çaresini arıyorum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

çaresi müzik abii :) sesini bastırana kadar ses ver müziğe ama son ses değil kastettiğim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

yalıtım yapılacağını pek sanmıyorum. olacağı kadarını da ford yapmıştır herhalde :) başka çare mi var abi?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

connectteki motor sesi , motor ile karoseri arasındaki yalıtım malzemesinin yetersizliğinden kaynaklanıyor, özellikle motor soğukken bu ses içeriden iyice duyulur haldedir, 30 40 km yaptıktan sonra daha az ses hissediliyor.

diesel araçlar ısınmayı pek sever:)

connectti herzaman ticari araç olarak gördüğümden , normal diyerek umursamıyorum.

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu

Arkadaşlar Connect te kesinlikle yalıtım problemi var.Babamın 300 D Mercedes i var içerideki ses seviyesi ancak benzinli araçlar kadar.Fakat pas pas altında ve dashboard arkasında neredeyse 5 cm kalınlığında oto koltuk döşemelerinde kullanılan sert sünger gibi bir malzeme var.Aracımıza böyle bir uygulama yapsak kesin iyi sonuç alırız ama çok işçilik gerektirir.Ford uygulamıyor bari,araç imalat aşamasında iken,bu uygulama ücreti karşılığı tercih edilebilse ne iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt
(düzenlendi)
Arkadaşlar Connect te kesinlikle yalıtım problemi var.Babamın 300 D Mercedes i var içerideki ses seviyesi ancak benzinli araçlar kadar.Fakat pas pas altında ve dashboard arkasında neredeyse 5 cm kalınlığında oto koltuk döşemelerinde kullanılan sert sünger gibi bir malzeme var.Aracımıza böyle bir uygulama yapsak kesin iyi sonuç alırız ama çok işçilik gerektirir.Ford uygulamıyor bari,araç imalat aşamasında iken,bu uygulama ücreti karşılığı tercih edilebilse ne iyi olurdu.

Gercekten dogru söylüyorsunuz melih bey bu ses yalıtımını yapabilecek bir yer bulsam hemen yaptırırım çünkü:connectin motor sesi diger araclara göre gercekten fazla insanı cok rahatsız ediyor yol boyunca işin yoksa motorun konçertosunu (gürültüsünü) dinle :lol2:

tarihinde Alp Yavuzkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

alp bey hayırlı ugurlu olsun!! ne dıyelım o kadar kusur kadı kızındada olur... belkı bu ata sozu sızı bıraz rahatlatır... :D

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt
alp bey hayırlı ugurlu olsun!! ne dıyelım o kadar kusur kadı kızındada olur... belkı bu ata sozu sızı bıraz rahatlatır... :blink:

Saol tesekkür ederim bayram bey desene kadının kızını aldık :)

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

Alp Bey hayırlı olsun.

Gerçi başka bir başlıkta da yazmıştım galiba ama farketmez.Ben mi rahatsız olmuyorum bu motor sesinden yoksa bazı connectlerde fazla mı motor sesi var anlayamadım.4 aydır kullanıyorum 110 hp'lik connectimi, sesten hiç şikayetim olmadı.Sadece şu gıcırtı olayı sinir bozucu.Siz de combo vardı yanlış hatırlamıyorsam ben kullanmadım ama belki onların motor sesi daha azdır.Bildiğim kadarıyla onlarda 1.3 motor var.Sese etkilidir herhalde motorun büyüklüğü!!!

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkan Özel

110 ps lerde klima borusunun motor bloğuna değdiğinden vibrasyon sesi ile motor sesi karıştığı zaman motor sesi vonultulu yani çok bağırıyor gibi geliyor teknik bir hata otot koç bu olayı çözdü yeni boru tesisatı geldi komple değiştiriyorlar garantiden hallediyorlar bigilerinize sunulur değiştirenler var çok fark ediyor

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt
110 ps lerde klima borusunun motor bloğuna değdiğinden vibrasyon sesi ile motor sesi karıştığı zaman motor sesi vonultulu yani çok bağırıyor gibi geliyor teknik bir hata otot koç bu olayı çözdü yeni boru tesisatı geldi komple değiştiriyorlar garantiden hallediyorlar bigilerinize sunulur değiştirenler var çok fark ediyor

Yani motor sesi nekadar azalıyor acaba bu tesisatı çetaş servise götürsem degiştirirmi acaba :melek:

bu tesisatı degiştiren tenıdıklarınız varmı cünkü deneyen kullanan daha iyi bilir sesin azalıp azalmadıgını

Yorum bağlantısı
Mahmut Özçiriş

Erkan bey bu konuyu biraz açarmısın bütün connectlerdemi klima borusu motor bloğuna temas ediyor, yoksa sizin araçta olan bir problem mi? Birde bütün servisler bu sorunu garanti kapsamında hallediyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

arkadaşlar ben servise başkabir şikayet için gitmiştim test sürüşü sırsında usta bana bunu söyledi boruların hatalı kıvrımlandığını yeni boru sistemini geleceğini ve servise gelen bütün 110 ps lerinde (garanti dahilinde) boru sistemini değiştireceklerinide söyledi orada bir tanesini yapmışlar test sürüşü yaptık ses çok farklıydı bayağı azalmış ankara oto koç da dahil bu sorun için antalyada bir toplantı yapılmış diyer illerdeki oto koç larında haberi vardır tamamen teknik bir hata bütün 110ps lerde var bu sorun şimdi 90pslerdede varmıdiye araştırılıyor bunun için arabayı boş bir zamanda inceletmeye götürecem benim 90ps dede olabileceğini söylediler 3000rpm den sonra gelen ses çok şahane geliyor bana açık hava filtresi varmış gibi sesten rahatsız oluyor iseniz değiştirin sonradan koyulan birşey değil olan sistemin kıvrımı değişik olanı aynen takılıyor yine garantiden yapıyorlar

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

ankara oto koç biliyor zaten kendileri söyledi benim haberim şikayetimde yoktu diyer illerdeki oto koç servislerini toplantıya çağırmışlar yeni boru sisteminin geleceğini arada bir uğrayıp sormamı söylediler geldiği zaman hamen değiştireceklermiş 20 gün geçti bir uğramamlazım gerekli bilgiyi alınca buradan paylaşırım bir aracıda sistem değiştirmeden imkanlar dahilinde yapmışlar otosan yeni boru sistemi yapıyor yada yaptı çünkü hatalı bir üretim söz konusu

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt

erkan bey bu konuyu bizimle paylastıgınız için tesekkur ediyorum şimdilik ilk işim ford servisine gidip bu konuyu arastırmak ve motor sesini yok etmek (yada biraz azaltmak) bu motor sesi gercekten cok rahatsız ediyor insanı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

alp bey istanbul oto koça gidin bence diyer servislerin haberi olmaya bilir böylebir şeyden haberdar olmadıklarını söylerler ise ankara otokoçu arayıp sormalarını talep edin

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

peki erkan abi sadece 110 lukların mı böyle yoksa bu boru sistemi bütün connectlerde mi böyle? yani 75 lik aracımda ki boru değişirse bir faydasını görürmüyüm?

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

110ps özgü olduğu söyleniyor 90psler de olma ihtimalinin olduğu söylendi benim 90 ps yi inceleteceğim

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

arkadaşlar konuyla alakalı değil ama kendi ekranımıza kişisel fotoğrafımızı nasıl ekliyoruz?kontrol panelinden yapmaya çalıştım ama başaramadım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar konuyla alakalı değil ama kendi ekranımıza kişisel fotoğrafımızı nasıl ekliyoruz?kontrol panelinden yapmaya çalıştım ama başaramadım

Kontrol Panelim

Kişisel bilgiler

bölümüne girip ordaki şartlara uygun resim yükleyin...

Edit : Yüklemişsiniz bile :unsure:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...