İçeriğe Yönlendir

Lpg arıza lambasını yakıyordu simdi yok neden

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Servise uğra söndürsünler...

Arıza koduna da baksınlar....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi en sondan bir öncesi serviste söndürdüler zaten.Adam fakir fukara karışım gibi bişey söyledi.Söndürüyorlar ama yine yanıyor.

Açlık sınırının altında yaşıyor desene şuna.. :)

Demekki lpg'den... ışığı söndürür benzine geçersen yanmaz bu...

Yada benzine geçersen bir müddet sonra söner...

Lpg'ye geçince bir müddet sonra tekrar yanar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

50 km falandır heralde...

Ne kadar sürede güncelliyor ecu bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Amacım bu reset işiyle ışığı söndürüp benzinle kullanmak ve ışık yanacakmı diye bakmak.Eğer yanarsa demekki tüpü boşuna suçlamış olucaz.İlçede olduğum için ışık söndürmek için merkeze gidemiyorum sürekli,ondan dolayı kendim birşeyler yapmaya çalışıyorum

Akü işi riskli iş.. Bu riski aldığınıza değmez...

Teyp ve cam hafızası gidecek...

En kötüsünü geçenlerde tartıştık... Ecu zarar görebilir... Aküyü elleme... Ayrıca olay açlık sınırı ise.. bunu denemene gerek yok...

Tüpçüyü haşla, rezillik yap... Düzeltsin..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Senin tüpçü işi bilmiyor demek ki.Başka bir ustaya göster aküyle falan uğraşma bence.Benimki de yandı tüpçü kalibrasyon ayarıyla halletti ama ''hocam bir kez daha yanabilir'' dedi. 15 gün geçmeden bi daha yandı tekrar götürdüm yine bi ayar yaptı ondan sonra bi daha yanmadı .İnşallah yanmaz da :rolleyes: Zaten şu sitede arıza lambası yanmayan bi Memet abi vardı o da yanacağını anlayınca Focusu sattı :p

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Benim arabanın da hiç yanmadı LPG takıldı takılalı. Bak kıllandım şimdi, iptal miptal etmiş olmasınlar kaşla göz arasında :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk kontağı çevirince yanıp sonra sönüyor mu (yağ lambası ile beraber sönüyorsa o kötü)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Lamba yanabilir o sorun değil.O lambayı söndüremeyen ustada problem var demek ki.Usta dememek lazım zaten.Gerçek ustalara ayıp olur.

Birşeyi daha ekleyeyim.O lambayı iptal etmeyi düşünecek ve bunu yapacak olan usta bunları yapabiliyorsa gaz ayarını haydi haydi yapar. :D

Yorum bağlantısı
Musa Varol

arıza lambası problemi bende de var. ben de bir zavoli kullanıcısıyım. daha önceleri bana söylenen de fakir karışım falandı ama en son yetkili servise gitmeye karar verdim ve yetkili servis, ışığın fakir karışımından değil, katalizor denilen aletin sökülüp yerine susturucu takılmasından kaynaklı olduğunu söyledi. aracın ilk sahibi olmadığımdan katalitik convertorun niçin ne zaman ve kimlerin tarafından çıkarıldığını bilmiyorum tabi ki. servis teknisyenine dedim ki bana net bişi söyle; bu şekilde aracı yürütmenin bir zararı var mı yok mu? o da cevaben dedi ki bir zararı yok lakin avrupa da olsaydın muayeneden geçemezdin. peki bu alet ne kadara diye soracak oldum. orjinali 1100 ytl yan sanayisi 350-400 felan dedi. anladığım kadarıyla sizin arıza lambası fakir karışımından yanıyormuş. söylenilen o ki onun da araca bir zararı yokmuş. bence eğer aracın performasından,yakıt tüketiminden falan bir şikayetiniz yoksa benim gibi siz de sarı lambayla yaşamayı kabullenin. yok ille de bu işi çözmek istiyorum diyorsanız. zavoli merkez şubeyle diyaloğa geçin, diyaloga geçmek için tel açabilir veya resmi siteden mail atarsan cevap veriyorlar. orda faruk usta varmış, bağlı bulunduğunuz şubedeki ustayı arayıp işin nasıl çözmesi gerektiğini falan anlatıyormuş veya izmir e yakınsanız kendiniz de gidebilirsiniz. saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Pardon ama size kim dedi fakir karışımın arabaya zararı yortur diye?

Zararı olmayan fakir karışım değilmiş Muradım...

Katalitik konvertör söküldüğü için arıza labmasının yanmasıymış zararsız olan...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1-Şimdi benim kat.konvertör bozuk olsa,bu ışık kendiliğinden sönermiydi.

2-Arıza kodu vermezmiydi.

3-Işığı bazı aletler yardımıyla söndürebilirlermiydi,yani katalitik konv. dolayı yanan bir ışık sürekli yanarmı,yoksa aletle söndürülebilirmi?

1-Bozuk olsa sönmezdi...

2-Verirdi.

3-Söndürülebilirdi ama yeniden yanardı. Yinede söndürülür ama yeniden yanar...

Çözüm;

Ya katalitik konvertörü takmak, yada sensörleri aldatmak... Bu aldatma işini modifiyeciler yada iyi bir egzozcu yapar...

Işık derdinden kurtulursunuz...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yaşar Demirci

sensör bozuk olsa benzindede yanması gerekiyor. arıza kodu p0171 ise lpgden kaynalanıyor. bu durumda sensör degişsede problem gitmez

Yorum bağlantısı
Osman Zeren

2001 focus sahibiyim lpg ye gectiğnde arıza lambası yanıyordu ama ustaların cözemediğini arac çözdü galiba artık arıza lambası yanmıyor acaba bi sorun olurmu......

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest Sabahattin K

Benim arabamda da lpg de yanıyordu. Yakıt sensörü mü neydi yeşil bir kablo, yanmamış yakıtı beyne bildiriyormuş. O değişti şimdi yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

benim araçtada yandı servis( başer) 60 tl ye söner dedi bende lpg taktırdığım yere söndürttüm fakir zengin hatası dediler

daha sonra tekrar yandı bu sefer kendiliğinden söndü. Kendiliğinden sönmesi normal mi?

Not : sönmeden önce benim oğlan bir parçasını (hatırlamıyorum) söktürüp hava ve fırca ile termizletmiş. Lpg ci de o parcayı benzinle temizletseydin demiş. Ondan sonra uzun yolaçıktık hep aynı marka gaz alarak yola devam ettik ve yolda kendiliğinden söndü. Şu an yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kendiliğinden sönmesi normal mi?

Normal...

Kötü gaz ile yanmıştır.. iyi gaz iyi karışım ile sönmüştür..

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Normal...

Kötü gaz ile yanmıştır.. iyi gaz iyi karışım ile sönmüştür..

Galiba haklısın yolda aldığım gaz hep aygaz dı

Daha önce karışık milangaz,shell,habaşın alıyordum şimdi artık tek gaz almaya özen göstereceğim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Aldağ
(düzenlendi)
arıza kodunu biliyormusunuz

Yaşar ustam bende de aynı sorun devam ediyor bilgisayarda fakir yakıt tüketimi diyor. Ayrıca bunlara kaç mm.lik enjektör takılması lazım bendekiler 1.9 mm.? Tşk ederim.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Semih Köseler

Benim arabamdada aynı sorun var aracın eski sahibi lavozi servisinin sahibiydi adam 2 sene kullanmıs yanmamış benım aldıgım gun yandı allahtan adam servisçi gittim 3 5 kere sondurdu gene yanıyo benım fark ettıgın bısey var aracım 2.0 motor var gençlik işte hava filitresinde guzel ses cıkıyo diye gaza yukllenınce yanıyo normal kullanınca devrinde kullanınca problem yok bende ısıkla yaşamayı öğrendim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...