İçeriğe Yönlendir

C-max koltuk temizliği

Ahmet Özbey

Recommended Posts

Ahmet Özbey

c-max tdci trend aracımın koltukları açık renkli olduğu için çok çabuk leke oluşturuyor. koltuklar temiz olmasına rağmen lekelerden bi türlü kurtulamıyorum. koltukları kendi imkanlarımla nasıl bir temizlik yapmamı önerirsiniz.

veya koltuk kılıfı taktırsam nasıl olur? hava yastıklarına zararı olurmu? kılıf tavsiyesi yapacaksanız hangi marka almalıyım.

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bu koltuklar başa bela. 3 hafta önce iç koruma yaptırmıştım ve koltuklarım pırıl pırıl olmuştu. Şimdi koltuklarımda kusma var ve benek benek duruyor. Özellkile de arka koltuk...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Aksoy

kumaş koltuklarınızı , eczaneden alacağınız amonyak ile temizleyin, yarım kova suya yaklaşık 50 cc amonyakı boca edin , aman kesinlikle koklamayın ( yüzünüze boks eldiveni ile vurulmuş gibi hissedersiniz ) :) denedim :) :) :)

ıslak bezle yıkayarak silin

koltuklarınızı amonyaklı su ile sildikten sonra kurumaya bırakın , göreceksinizki ilk günkü gibi olacak.

koku kalmaz korkmayın :)

deterjanı önermiyorum,özellikle arap sabunu :) koltuklar yapış yapış gibi olurlar ...

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İlker Kadılar
c-max tdci trend aracımın koltukları açık renkli olduğu için çok çabuk leke oluşturuyor. koltuklar temiz olmasına rağmen lekelerden bi türlü kurtulamıyorum. koltukları kendi imkanlarımla nasıl bir temizlik yapmamı önerirsiniz.

veya koltuk kılıfı taktırsam nasıl olur? hava yastıklarına zararı olurmu? kılıf tavsiyesi yapacaksanız hangi marka almalıyım.

şimdiden teşekkürler.

merhaba koltuk kılıfı konusunda gerekirse yardımcı olabirim imalatcısıyım c_max kalıplarım mevcut olup istediginiz renkten hazırlarım..özeliği takmatik olması ve rahat takılıp çırılabilmesi hava yastığı varsa ona göre dikiş sistemli olması bire bir özel kalıp olduğu için kayma yapmaması .ön koltugun arkasındakı bardaklığın kunnanabilmesi+ önkoltugun arkasında cep olması.. yardımcı olabilmişimdir umarım.. saygılarr

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
İbrahim Arslan

cmaxim haftaya autokinge parca boyaya gidecek.Aynı zamanda kapsamlı iç dış temizlik ve koruma yapılacak.

Koltukların tekrar lekelenmesini istemiyorum.İstanbulda kaliteli ergonomik Cmax kılıfı nereden alabilirim.Özel mi diktirmem gerek.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)
cmaxim haftaya autokinge parca boyaya gidecek.Aynı zamanda kapsamlı iç dış temizlik ve koruma yapılacak.

Koltukların tekrar lekelenmesini istemiyorum.İstanbulda kaliteli ergonomik Cmax kılıfı nereden alabilirim.Özel mi diktirmem gerek.

Öneri yok mu arkadaslar?

Deri sevmiyorum.

tarihinde ?brahim Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ethem Ceyhun

Bir ara kosla pembe şişeli onu çok öneriyorlardı bende alıp deneyemedim ama onu denemeyi düşünüyorum baharda.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Evet sanırım baharı veya (karadeniz için Güneşin en parlak gözüktüğü ilk günü)yazı beklemek ve forumda eskiden okuduğum ıslak mendili bol bol kullanarak çıkarmayı denemek(Ben bi parçada denemiştim ve başarılı olmuştu ama sonradan alt katmanlara gizlenen kir yeniden ortaya çıkarmı bilemem!)

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Aracımı iş- dış temizlik bakımdan teslim aldım.Aynen ilk günkü gibi temizlemişler heryerini.

Atatürk oto sanayide Cmax için koltuk kılıfı baktım.Hazır bulunmuyor siparişe göre yapılıyormuş.150 TL, kumaşı sectim,siparişi verdim.Haftaya teslim alacagım.Markası Zirve

Umarım kullanışlı olur.

Koltuklarımın bir daha aynı şekilde kirlenmesine dayanamam.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bugun koltuk kılıflarını teslim almaya gittim.Takması tam 1 saat surdu.

Her koltuga ozel 2 parca baslıklar kolcak hepsi ayrı ayrı takılıyor.Tam 16 parca

Hazır satılmamasının sebebini çok iyi anladım.

Çıkartır evde yıkatırım diyordum ama cok zor o iş.

Çok da güzel durdu ama,

keşke ilk aldıgımda halletseymişim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
hayırlı olsun resim imkanınız varsa harika olur..

Tesekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Guest Erdin
(düzenlendi)
kumaş koltuklarınızı , eczaneden alacağınız amonyak ile temizleyin, yarım kova suya yaklaşık 50 cc amonyakı boca edin , aman kesinlikle koklamayın ( yüzünüze boks eldiveni ile vurulmuş gibi hissedersiniz ) :) denedim :) :) :)

ıslak bezle yıkayarak silin

koltuklarınızı amonyaklı su ile sildikten sonra kurumaya bırakın , göreceksinizki ilk günkü gibi olacak.

koku kalmaz korkmayın :)

deterjanı önermiyorum,özellikle arap sabunu :) koltuklar yapış yapış gibi olurlar ...

kolay gelsin

tarihinde Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

c-max koltuklarıma sonax temizlik yaptırdım, pırıl pırıl oldu ama sonra gene su lekesi oluyor, su etkiliyor leke gibi duruyor...

Yorum bağlantısı
Ziya Mutlu

Arkadaşlar merhaba benim aracaımda deri koltuk var kendim temizlemek istiyorum acaba temizlik için hangi malzemeyi kullanırım ne tavsiye edersiniz Saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

benımde bır adamım var gecen cumartesı arabayı verdım ona 5 tane mıkrofıber bez aldım 1 şişede kosla halı sampuan ı arabayı ertesı gun sıfır gıbı aldım tavanına bakalıtlerıne kadar temızledı nasl yapıor ısını o konu hakkında pek fıkrım yok

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Büyüktanır

Arkadaşlar benim tavsiyem ise halı yıkama makinesi. Zaten onların koltuk aparatı var. Eğer çok kirli bir bölüm varsa lif benzeri bir bezle köpürterek ovalayıp tekrar halı yıkama makinası ile çektirin. Halı yıkama makinam fakir marka. Tabi makinanın markası önemli değil ama şunu diyeceğim ki şampuan çok önemli. Makinayı aldığıma verilen fakir marka halı yıkama şampuanından çok memnunum. Tavsiye ederim. Kirleri dibe itmiyorsunuz tekrarda çıkmıyor. Şampuanın önemide kirlenmeyi kolaylaştırmaması. Kaliteli bir marka kullanın derim.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Hasan Armagan
(düzenlendi)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

tarihinde Hasan Armagan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Arslan

Konuyu hortlatıyım. Aracımın koltukları çok açık renk olduğu için kirlenip leke yapmasını istemiyorum. Ankara da işini düzgün ve temiz yapan, kumaş seçeneği bol olan bir oto döşemecisi tavsiyesi verebilir misiniz ? Hazır kılıflar uymuyor sanırım bizim araçlara. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Konuyu hortlatıyım. Aracımın koltukları çok açık renk olduğu için kirlenip leke yapmasını istemiyorum. Ankara da işini düzgün ve temiz yapan, kumaş seçeneği bol olan bir oto döşemecisi tavsiyesi verebilir misiniz ? Hazır kılıflar uymuyor sanırım bizim araçlara. 

Bir kaç mesaj yukarıda Döşemecioğlu İlker Bey in mesajını okursanız,kendisi hem Ankara 'da; hem araca özel kılıf yapıyor,hem de elinde eski kasa c-max a ait kalıp olduğu için hızlı bir şekilde teslim alırsınız.(yeniden kalıp çıkarmak gerekmeyecek) 

merhaba koltuk kılıfı konusunda gerekirse yardımcı olabirim imalatcısıyım c_max kalıplarım mevcut olup istediginiz renkten hazırlarım..özeliği takmatik olması ve rahat takılıp çırılabilmesi hava yastığı varsa ona göre dikiş sistemli olması bire bir özel kalıp olduğu için kayma yapmaması .ön koltugun arkasındakı bardaklığın kunnanabilmesi+ önkoltugun arkasında cep olması.. yardımcı olabilmişimdir umarım.. saygılarr

Yorum bağlantısı

Döşeme ve kılıf konusunda en şanslı il belki de Ankara'dır. İlker'e başvurun.

Yorum bağlantısı
Kemal Arslan

Teşekkürler. İlker Beyin mesajını okudum ama nereden olduğuna dikkat etmemiştim. Kendisiyle irtibata geçeyim. 

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

FÖRCH Aktiv-Schaumreiniger plus 5 R560 ürününü kullanınız. Uygulaması çok basit sn'ler içinde temizliği halledebilir ve ustalık gerektirmeyen kaliteli bir ürün. Bu ürünü tederik etmek için yanılmıyorsam "0212 221 71 71"ulaşıp en yakın förch satıcısına yönlendirilirsiniz. ankara için ise bu ürünü bölge satış temsilcisi Korhan bey 0533 307 05 85 den ulaşabilirsiniz. Asla pişman olmayacağınız bir ürün. Ne de olsa Almanlar yapmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teşekkürler. İlker Beyin mesajını okudum ama nereden olduğuna dikkat etmemiştim. Kendisiyle irtibata geçeyim. 

Kemal beyi tanır mısınız?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Yarın bizde iki arabayı Sonax'a götürecegiz detaylı temizliğe sabah alıp aksam teslim ediyorlarmıs :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...