İçeriğe Yönlendir

LPG sorunu ç&#246zülmedi

Güntan Kömürlü

Recommended Posts

Güntan Kömürlü

Arkadaşlar benim sorunum araç çogu zaman çalıştırtıgımda gaza geçiş esnasında istop ediyor bunu genelde motor sıcakken yapıyor bazende soğukken bunu bir türlü çözemediler lpg takılalı daha 2 ay olmuş benden önceki sahibi taktırmış markası platinca ne yapıcam mondeolara uyum sağlamama söz konusumu acaba? Birde platincayı sökün tartarini takın dedim bu bir çözüm olabilirmi sizin dediklerinize göre hareket edicem cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

güntan bey şimdiden kolay gelsin.3 gündür arabayla uğraşıyorum .sıkıntı sizinkine benzer benzinde her şey normal . lpg ye geçiş normal gidiş normal ama N den D ye attığınızda rolanti bayağı bir silkeleniyor bunu benzinde yapmıyor. bu silkelenme bazen istopa kadar gidebiliyor. bide klima açık ve N konumunda iken gaza basıp çektiğinizde rolanti bayağı bir aşağı iniyor ve bazende istop ediyor. yaptırdığım işlemleri anlatayım : lpg ecu değişti, karter havalandırma hortumu değişti,buji, hava filitresi değişti, gaz kelebeği temizlendi, maf söküldü pırıl pırıl dı gene temizlendi,potasyum metre temizlendi, tekrar program atıldı(lpg), bu gün 1 saat evvelde bobin ve buji kabloları söküldü. ve kabloda sıkıntı var diye değiştirildi, bobin 250 ytl bu arada allahtan sağlammış. kablolar 45 ytl. karter havalandırma hortumuda 40 ytl. egr ye bakıldı hiç bir sıkıntı yok bütün kablolara bakıldı bi sıkıntı yok. yarında rolanti kontrol valfi sökülüp bakılacak 150 170 ytl aralığında fiyatı var. lpg ayarları mükemmel araç çok rahat 160 180 km leri görüyor. benzin ayarları mükemmel şimdi yarını bekliyorum bakalım ne olacak. sizi bilgilendiririm belki benzer yollarla sorunu çözebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
güntan bey şimdiden kolay gelsin.3 gündür arabayla uğraşıyorum .sıkıntı sizinkine benzer benzinde her şey normal . lpg ye geçiş normal gidiş normal ama N den D ye attığınızda rolanti bayağı bir silkeleniyor bunu benzinde yapmıyor. bu silkelenme bazen istopa kadar gidebiliyor. bide klima açık ve N konumunda iken gaza basıp çektiğinizde rolanti bayağı bir aşağı iniyor ve bazende istop ediyor. yaptırdığım işlemleri anlatayım : lpg ecu değişti, karter havalandırma hortumu değişti,buji, hava filitresi değişti, gaz kelebeği temizlendi, maf söküldü pırıl pırıl dı gene temizlendi,potasyum metre temizlendi, tekrar program atıldı(lpg), bu gün 1 saat evvelde bobin ve buji kabloları söküldü. ve kabloda sıkıntı var diye değiştirildi, bobin 250 ytl bu arada allahtan sağlammış. kablolar 45 ytl. karter havalandırma hortumuda 40 ytl. egr ye bakıldı hiç bir sıkıntı yok bütün kablolara bakıldı bi sıkıntı yok. yarında rolanti kontrol valfi sökülüp bakılacak 150 170 ytl aralığında fiyatı var. lpg ayarları mükemmel araç çok rahat 160 180 km leri görüyor. benzin ayarları mükemmel şimdi yarını bekliyorum bakalım ne olacak. sizi bilgilendiririm belki benzer yollarla sorunu çözebilirsiniz

sağolun hasan bey bilgilendirmeniz için bu sorun umarım sizinde benimde sorun çözülür, ama bende araç çalıştıktan sonra istop etme olmuyor ilk çalışmada oluyor genelde klima açık denemedim bende onu bi deniyeyim sizde beni bilgilendirirseniz yarın sevinirim kolay gelsin iyi günler

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

tam geçişte oluyorsa muhtemelen gazın basıncı düşüktür. bide enjektörlerin çapına bi baktırın benimkiler 2,8 den 3,0 a çıkarıldı daha rahat çalışıyor .

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
tam geçişte oluyorsa muhtemelen gazın basıncı düşüktür. bide enjektörlerin çapına bi baktırın benimkiler 2,8 den 3,0 a çıkarıldı daha rahat çalışıyor .

tamam abi bi baktırayım ne yapacagımı bilmiyorum of mondeo yu çok seviyorum bu lpg işi sıktı canımı of ya

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

aslında canını sıkma diyecektim ama benimde 2 gündür canım çok sıkılıyo bir türlü problem bulunamadı .ama genede sıkma canını boş ver bi şekilde düzelir.benzindeki çalışmada hiç bir problem yoksa tüp daha kolay ve de masrafsız bir şekilde halledilir. iyi bir ustaya denk gelmeni dilerim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

Hiç canınızı sıkmayın forumda benimki kadar problemli bir mondeo yoktur eminin ama herşeye rağmen aracımı seviyorum eğerki araçtaki lpg kitinin garantisi bittiyse tavsiyem öncelikle iyi bir usta bulmanız olacak.(Eğerki benzinden gaza geçişte sıkıntı oluyorsa muhtemelen basıncı düşüktür veya kitteki sıcaklığı algılayıp gaz geçişini sağlayan parçada bir problem olabilir veya regülatörünüz buzlanma yapıyorda olabilir). Öncelikle aracınızı bilgisayara bağlattırın bir problem varsa ondan sonra ona göre parçaları değiştirin. Çünkü bilgisayara takılmadan yapılacak parça değişimleri sizi dahada fazla üzecektir. Bu demek değilki bilgisayara bağlandığında ordaki her parçayı değiştirin. birindeki bir arıza diğer parçayı etkileyip onunda arızalı veya eksik okumasınada sebep verebilir. Ben arabayı aldığımdan beri bana hava akış metresi arızalımı demediler rölanti valfi arızalımı demediler veya hego sensörümü arızalımı demediler ama hepsini değiştirdinizmi deseni hayır. bir kısmını lpg ayarıyla halletim bir kısımını arıza ilerlemeden ustayı değiştirerek halletim.Benim öğrendiğim şey tekbir ustadan problemi çözdürmeye kalkmayın birkaç yere sorun ama araca elletmeyin sonrasında bir tane anlayan bir ustayı bulursunuz zaten ve tabiki forumuda takip edin ben birçok sorunumu önce burda sordum bazı bilgileri öğrenip ustalara gittim ve çok faydası olduğunu gördüm

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Mustafa Öz

platinca marka kitin ankara dağiticisi bu kiti deneme maksatlı

kendi aracına takmıstı. herhafta program ayarı yapılıyordu. bu

kitte ayarsızlık problemi sürekli nüksediyormuş (bilgi sağlam kaynaktan)

bir ihtimal beyin düzgün monte edimemiştir yada beyin basıncı geçişlerde

yeterli değildir

Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
(düzenlendi)

sağolun arkadaşlar yazdıklarınızı okudum. Lpg nin halen garantisi sürmekte çünki daha yeni ve boluda usta bulmak gerçekten zor orasını yapsa öbür tarafı bozuyor ne yapıcam bakalım ford servislerinden mondeodan anlayan en iyisi kimdir ona bi gitsem yardımcı olsanız

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü

arkadaşlar iyi bir servis bilen yokmu mondeo için sizden cevap bekliyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Poyraz Peyk
Arkadaşlar benim sorunum araç çogu zaman çalıştırtıgımda gaza geçiş esnasında istop ediyor bunu genelde motor sıcakken yapıyor bazende soğukken bunu bir türlü çözemediler lpg takılalı daha 2 ay olmuş benden önceki sahibi taktırmış markası platinca ne yapıcam mondeolara uyum sağlamama söz konusumu acaba? Birde platincayı sökün tartarini takın dedim bu bir çözüm olabilirmi sizin dediklerinize göre hareket edicem cevaplarınızı bekliyorum

Arkadaşlar bende aracıma bu siteden araştırmalarım sonucu teleflex lpg sistemi taktırdım...15000 km çok memnun kaldım daha önce taktırmadıgıma pişman oldum, fakat son 15 gündür sıkıntılar başgöstermeğe başladı ateşleme sisteminde arıza var gibi pis yakıt alındıgında nasıl oluyorsa gaz yemiyor sabahları gaza gecmeden en az 3 kez stop ediyor rolanti devri çok düşüyor ve stop ediyor. Aracın tüm bakımlarını düzenli yaptırırım yine yaptırdım bujilerinide değiştirdim fakat sorun gecmedi. Ben daha once buna benzer problem yaşadıgımda servisde hava sensörünü değiştirmişlerdi yine aynı sorunmu yoksa buji kablosu ve dinomomu sizlerinde bilgilerine başvurmak istedim...Ustam motorda bir şey yok diyor, bu dedigim sorun sürekli değil bazen oluyor problemde burda zaten...Bugun sabah havaalanına gidene kadar beni araçda delirtti donuş yolunda sanki gittiğimiz araç değil gibi hiç sorunsuz geldi...İLGİLENEN HERKESE PEŞİNEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Arkadaşlar bende aracıma bu siteden araştırmalarım sonucu teleflex lpg sistemi taktırdım...15000 km çok memnun kaldım daha önce taktırmadıgıma pişman oldum, fakat son 15 gündür sıkıntılar başgöstermeğe başladı ateşleme sisteminde arıza var gibi pis yakıt alındıgında nasıl oluyorsa gaz yemiyor sabahları gaza gecmeden en az 3 kez stop ediyor rolanti devri çok düşüyor ve stop ediyor. Aracın tüm bakımlarını düzenli yaptırırım yine yaptırdım bujilerinide değiştirdim fakat sorun gecmedi. Ben daha once buna benzer problem yaşadıgımda servisde hava sensörünü değiştirmişlerdi yine aynı sorunmu yoksa buji kablosu ve dinomomu sizlerinde bilgilerine başvurmak istedim...Ustam motorda bir şey yok diyor, bu dedigim sorun sürekli değil bazen oluyor problemde burda zaten...Bugun sabah havaalanına gidene kadar beni araçda delirtti donuş yolunda sanki gittiğimiz araç değil gibi hiç sorunsuz geldi...İLGİLENEN HERKESE PEŞİNEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Muhtemelen aldığınız yakıtla ilgili bir durumdur diye tahmin ediyorum. Ama hava akış metreside olabilir. Öncelikle hava akış metresini bir temizlettirin. Benzer bir sorun işyerindeki bir arkadaşın mondeosunda oldu. Zannedersem suyun içine girmiş ve nasıl olduysa akışmetresinin içine ya su veya su buharı gitmiş ve ardından hafifte olsa oksitlenme yapmış. Temizlettiğinde sıkıntı kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Poyraz Peyk

Zafer bey çok teşekür ederim...Arızanın sürekli olmaması ve siz yazdıktan sonra dikkat ettim genelde yağışlı havalarda olması dediğinizi güçlendiriyor. hava akışsensörü temizlenebiliyormu bana önereceğiniz bir ford ustası varmı sanırım sizde ankaradasınız önerileriniz bana rehber olacaktır...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...