İçeriğe Yönlendir

Motor Yıkamanın Zararı Var mı?

Alkın Yılmaz

Recommended Posts

Sani Gerşon

Arkadaslar yolda giderken kilima acik bir yag kokusu geldi kaputu actim yag degisimi yapan arkadas i kapatmamis kapak cikmis ve motoun her yeri yag oldu bir kac yikamaci ile konustum yikamaya yamasmasi nasil yaptirsam servis yikiyor dediler tsk ler

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Onur İçen

Arkadaslar arabanin motorunu nasil yikariz her yer yag oldu yag degisimi sonu yagci i kapatmamis giderken kapak cikti her yer ya sildim ama var yinede bir kac yikamaci cesaret etmedi servisde yikat dedi

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Motor yıkamak elektronik aksama ciddi zararlar verebilir. Ama illaki yıkanacaksa beğinler elektronik bölgeler sıkı sıkıya kapatılıp yıkanabilir. Profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim. Neticede motor yıkama tavsiye edilebilecek bir hareket değildir.

Yorum bağlantısı

Arkadaslar arabanin motorunu nasil yikariz her yer yag oldu yag degisimi sonu yagci i kapatmamis giderken kapak cikti her yer ya sildim ama var yinede bir kac yikamaci cesaret etmedi servisde yikat dedi

Daha detay bilgiyi burada bulabilirsiniz.  ;)

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Motor ve egsoz üzerindeki yağ alev alma riski oluşturur..

Bu işin ilacı markette satılan mutfakta kullanılan yağ sökücü ve bulaşık süngeri.. Araba sıcakken (hatta kendinize çok ama çok güveniyorsanız çalışırken) dikkatli biçimde, elektronik aksama ve kablolara çok girmeden küçük küçük süngere sık ve sil bukadar basit.. Genel olarak temizlenir..

Püf noktası, çok köpürtmeden ıslatmadan usturuplu biçimde yavaş yavaş yapmak..

Yetkili serviste temizletip, parasınıda yağcıya ödetmek düşünülebiliecek farklı bir seçenek..

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
tuna kozman

mrb arkadaşlar aracımın motorunu yıkattıktan sonra motor arıza ışığı,motor ışığı,esp arızalı diye uyarı veriyor çekişdede düşme oldu sizce sorun nedir??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

mrb arkadaşlar aracımın motorunu yıkattıktan sonra motor arıza ışığı,motor ışığı,esp arızalı diye uyarı veriyor çekişdede düşme oldu sizce sorun nedir??

Merhaba,

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yıkamayın.  motoru yıkarken çıkan suların nereye gittiğini çok iyi düşünün. 

hele  benim gibi kurtköy orhanlı civarındaysanız ordaki benzincilerden çıkan yıkama sularının ömerli barajına gidip ordan midemize geldiğini unutmayın. Diğerleri ise balık olarak geri geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...