İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hakancım Ben bir filtre gördüm demekki tek filtre değişti o halde. Aygazı dediğin gibi yaparım :good1:

Filtreler diyince [emoji1]
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ferhat Hocaoğlu

Merhaba,

bende de 2015 model 1.6 duratec manuel ford focus var trend x paket.Yeni aldım fakat lpg taktırmayı düşünüyorum.Servis lpg takılırsa lpgnin geçtiği yerler ve motor garanti dışında kalacak dedi. Acaba lpg hangi marka taktırmalıyım?zavoli düşünüyorum ama aynı zamanda korkuyorum acaba motora falan bi zarar verir mi? Bildiğiniz gibi ti-vct motorlarda silindiler senkron çalışmıyor fakat lpg uygulamalarında ilk silindire göre enjektörler lpg püskürtüyor.Bu durumun ti-vct motorlarda bazı silindilere fazla lpg püskürtmesine sebep olduğu belirtilmiş buda silindiri dahi eritiyormuş zamanla.Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Harun Tuncay

Arkadaslar yeni aldigim 2013 Fiesta otomatik vites olan aracimda BRC marka tup var.. arac durduğunda ufak titreme ile kalkiyor sonrasinda herhangi bir sorun olmuyor acaba gaz ayari mi dusuktur yada ciddi bi sorun mu var

Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

Merhabalar, regülatörüm su sızdırıyor. BRC my 11 kit takılı. Regülatör ise 1200 mb sıfır fiyatı 350 lira. Daha uygun bir çözümü olan varmı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Dilsiz

Merhaba,

bende de 2015 model 1.6 duratec manuel ford focus var trend x paket.Yeni aldım fakat lpg taktırmayı düşünüyorum.Servis lpg takılırsa lpgnin geçtiği yerler ve motor garanti dışında kalacak dedi. Acaba lpg hangi marka taktırmalıyım?zavoli düşünüyorum ama aynı zamanda korkuyorum acaba motora falan bi zarar verir mi? Bildiğiniz gibi ti-vct motorlarda silindiler senkron çalışmıyor fakat lpg uygulamalarında ilk silindire göre enjektörler lpg püskürtüyor.Bu durumun ti-vct motorlarda bazı silindilere fazla lpg püskürtmesine sebep olduğu belirtilmiş buda silindiri dahi eritiyormuş zamanla.Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Ferhat Bey aracım sizinkisi ile aynı.1700 km de brc taktırdım.aracım 5000 km ye yaklastı.daha cok erken ama herhangi bir sıkıntı yasamadım.ben bu silndir eritme muhabbetinin öyle kolay bir şey olacağını sanmıyorum zira 3 .focusumu kullanıyorum.hepsi ti-vct motorlu ve hepsi lpg liydi.ve bundan öncekiler de atiker vardı.ikisnde atiker ile toplamda 80000 km yol yaptım.ekspertiz raporlarında aracın beygir gücünde bile en küçük bir eksilme olmadıgını söylediler.eger aracınızın bakımlarını ihmal etmez ve yüksek devirlerde (5000-6000rpm) uzun mesafeler kat etmezseniz bir sıkıntı olacagını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Barış Muhacir
(düzenlendi)

merhaba

2005 focus 2 ghia aracıma nisan ayında 90.000 kmde brc lpg kiti taktırdım o zamandan beri sürekli bu arıza kodu ile uğraşıyorum

taktırdığım yere defalarca gittim izmirden merkezden çağırdılar gittim çare bulamadılar yakmaz dediler her seferinde 1 veya 2 gün sonra yine yandı daha önce başına gelen oldumu acaba

Pq2OC4.png

tarihinde Barış Muhacir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Ozen

Selamlar degerli arkadaslar.

2010 comfort brc 78.000 km sedan aracim

bugun brc bayii ye gittim.kalkista biraz gaz pedalina duyarsiz kaldigindan bahsettim aracin,sonra calistirip gaz vermemi soyledi ...beyefendi bu normal dedi fcslarda kasa agir o yuzden...

Yani bu size gelen butun fcslarda boyle mi dedim evet dedi.

sonra benzine aldik aynisini yapabilir dedi alakasi yok benzinde yapmiyor.

demek istedigim sorunum yok cok sukur ama neden benzin gibi agrasif algilamiyor lpg de.Bu lpg li aracta olabilen bir durum mu sizce.

M. Özyurek abi benim gibi filtre almak isteyen arkadaslarda set halinda mi yoksa tek tek mi yada nereden nasil temin edebiliriz , marka model nosunu lpg neresinde yazar nasil buluruz..

(Ohoooo amma soru sordunnn der gibisinn)

Yardimlarinizdan dolayi simdiden tesekkurler... selam ve saygilarimla.

http://www.lpgyedekparca.com.tr/brc-tip-filtre-seti

Bir bu var

Abi birde bunu buldum

http://www.lpgyedekparca.com.tr/brc-tip-besli-filtre-seti

Amac reklam degil hangi urun alinmasi hakkinda...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

merhaba

2005 focus 2 ghia aracıma nisan ayında 90.000 kmde brc lpg kiti taktırdım o zamandan beri sürekli bu arıza kodu ile uğraşıyorum

taktırdığım yere defalarca gittim izmirden merkezden çağırdılar gittim çare bulamadılar yakmaz dediler her seferinde 1 veya 2 gün sonra yine yandı daha önce başına gelen oldumu acaba

Pq2OC4.png

Öncelikle ; http://www.obd-codes.com/p0430

Kısacası;

1- Bank 2'de fakir veya zengin karışım sözkonusu olabilir.

2- Oksijen sensörü arızalı olabilir.

3- Bujileriniz sıkıntılı olabilir.

4- Katalitik konvertörünüz artık görevini yerine getirmiyor olabilir.

5- Düşük bir ihtimal egsozunuz dolmuş olabilir.

LPG taktırdığımdan beri bu sorunu yaşıyorum dediğiniz için önce 1 numara. Sonrasında 2,3 şeklinde devam edebilirsiniz. Ancak Rich veya Lean hatası da vermiyor,belki de lpg ayarlarınız düzgün, O2 sensörü nalları dikmiş olabilir. 

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Işık

Bizonuma nazar değdi :)

Dün sabah erkenden evden çıktım Bursa'ya gitmek üzere , lpg %30 civarı dolu idi. Yolda uğrar lpg alırım diye geçirdim aklımdan ama %25 'e düştüğünde araç kendiliğinden benzine geçmeye başladı. 7-8 sefer bu şekilde benzin gaz geçişi yaptım, baktım olacak gibi değil depoyu doldurdum , sorun çözülmüştü. Yada bana öyle gelmişti :)

Akabinde dolu depo ile Bursaya gittim, 250 KM kadar yol yaptım ve depo yine %30 seviyesine düşünce aynı sorun başladı..

Yolda bir lpg servisi bulup girdim , depo şamandırası bozuk,değişecek  dedi. Depoyu doldur devam et deyince o şekilde eve geldim.

Yorumlarınızı merak ediyorum ..

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

geçmiş olsun. derincede yol kenarında (brc servisi)fs otogaz a uğraşaydınız keşke. ustalıklarından ve işçiliklerinden memnunum. onlar da bir bakıp yorum yaparlardı. iyi olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ozan Andaç Göral

Arkadaşlar Merhaba. 2012 model 1.6 Benzinli 125ps PowerShift otomatik Ford Focus'um var. Şuan 60.000km de.Aracıma LPG taktirmak istiyorum.Ancak marka anlamında çok kararsızim. Önerilerinizi alabilir miyim? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Arkadaşlar Merhaba. 2012 model 1.6 Benzinli 125ps PowerShift otomatik Ford Focus'um var. Şuan 60.000km de.Aracıma LPG taktirmak istiyorum.Ancak marka anlamında çok kararsızim. Önerilerinizi alabilir miyim? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Lpg konusunda öncelikli olan bütçedir. Bu konudada karar tabikide size düşer ben yıllardır brc kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar markadan önce herkezin fikri iyi bir montaj ustası bulmanız sonraki aşamalarda marka ön plana çıkar benim fikrimce saygılarımla.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Andaç Göral

Lpg konusunda öncelikli olan bütçedir. Bu konudada karar tabikide size düşer ben yıllardır brc kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar markadan önce herkezin fikri iyi bir montaj ustası bulmanız sonraki aşamalarda marka ön plana çıkar benim fikrimce saygılarımla.

Zavoli marka 1700TL BRC 1900TL şeklinde fiyat aldım. Araçlarda tesisat kesme gibi şeyler söyleniyor .Sizinde dediginiz gibi iyi bir usta olmasi kesinlikle önemli.BRC markasinda tesisat kesme ve araçta arıza lambası yanma durumu falan oluyor mu ?
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Zavoli marka 1700TL BRC 1900TL şeklinde fiyat aldım. Araçlarda tesisat kesme gibi şeyler söyleniyor .Sizinde dediginiz gibi iyi bir usta olmasi kesinlikle önemli.BRC markasinda tesisat kesme ve araçta arıza lambası yanma durumu falan oluyor mu ?

İyi bir montaj ve kalibrasyonla normalde arıza lambası yanmaz eğer araçta başka bir sıkıntı yoksa
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

zamanında taktırırken sadece aşağıdan su borusu gibi bişey kesmişlerdi. oraya "T" koyup montaja devam etmişlerdi. başka kesilen bir yer yoktu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Semih Saner

Yeni brc taktırdım ankara şehir içi 27 kuruş yakıyor ,, arkadaşımda aynı sistem var 23 kuruş yakıyor acaba sorun nedir ?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yeni brc taktırdım ankara şehir içi 27 kuruş yakıyor ,, arkadaşımda aynı sistem var 23 kuruş yakıyor acaba sorun nedir ?

Sürüş tarzınız tüketimi etkiler. O yüzden olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Lpg ile bir sıkıntımız mevcut. BRC'nin ilk versiyonlarından Squent24 takılı aracımda. 1 aydır garip bir sıkıntı var.

Motor soğukken aracı çalıştırıyorum ve lpgye ilk geçtiğinde 2-3 dakika araçta ilk gazda neredeyse stop edecek kadar rölanti düşüp sonra gaz yiyor. Motor belirli bir ısıya ulaştığında sıkıntı yok. Sıkıntığı yaptığı sırada benzine alıyorum ya da ilk çalıştırmada zaten benzinde çalışıyor ve benzinde hiçbir sıkıntı yok. Çok güzel gaz yiyor. Ama ilk soğuk motorda ilk lpgye geçişte gaza bastığımda 2 saniye düşünüyor düşünme esnasında rölantiyi de düşürüyor ve birden gaz yiyor. 

Gaz ayarlarını kontrol ettirdim tamam. (Faruk Sevgili yapmıştı ayarı ve bozulmamış)

Lpg filtreleri (gaz kesici küçük filtre dahil) değişti.

Rölantide çalışırken sıkıntı yok sadece gaz verdiğimde oluyor. 

İşin içinden çıkamadım. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Hemen hemen aynı sorun bende de vardı, araç sıcakken arıza göremiyorlar dı sogukken baktılar iki enjektör arızalı degişcek sesi, ikisi ne 450 fiyat verdi, digwrlerininde bozulma ihtimali yüksek oldugundan sistemi komple söktürüp atiker gold taktırdım, yeni yenidir[emoji5]sizde aracı akşamdan bırakın sabah siz gidince çalıştırıp baksınlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hemen hemen aynı sorun bende de vardı, araç sıcakken arıza göremiyorlar dı sogukken baktılar iki enjektör arızalı degişcek sesi, ikisi ne 450 fiyat verdi, digwrlerininde bozulma ihtimali yüksek oldugundan sistemi komple söktürüp atiker gold taktırdım, yeni yenidir[emoji5]sizde aracı akşamdan bırakın sabah siz gidince çalıştırıp baksınlar.

Sağ olasın abi cevabın için. Enjektörün sıcak soğuk ayırt etmesi de entresan. Mecburen bırakıp soğuk motorla deneteceğim. Umarım pahalı masrafı yoktur. Zira bu aralar fazlasıyla cebimle alakadar oldu bu araba :) 

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sağ olasın abi cevabın için. Enjektörün sıcak soğuk ayırt etmesi de entresan. Mecburen bırakıp soğuk motorla deneteceğim. Umarım pahalı masrafı yoktur. Zira bu aralar fazlasıyla cebimle alakadar oldu bu araba :)

brc en ucuzu 200 lira mecbur degişcek tamiri yada temizligi yok, benim sistem 10 yıllıktı yani ömrünü tamamlamıştı, seninkinin montaj yılı yada yaptıgı km kaç yunus? tarihinde Süleyman Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

brc en ucuzu 200 lira mecbur degişcek tamiri yada temizligi yok, benim sistem 10 yıllıktı yani ömrünü tamamlamıştı, seninkinin montaj yılı yada yaptıgı km kaç yunus?

Eylul 2007de montaj yapilmis ama km bilgisi yok abi. 1.5 yil icerisinde 4 bin lira harcamisimdir zaten araca abi. Bunun yarisi benim killigimdan aslinda mecburiyetten ziyade. :) 2 binlira da lpgye veremem. Bakalim ne çıkacak sorun umarim yanilirsin ne diyeyim :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Onun miladı dolmuş gibi , demek istediğim ; 500 lira masraf çıkarırlarsa hiç uğraşma gene düzen tutmayacak , 500 daha ver yenisini taktır hem iki yıl garantili, inşallah bunlar olmaz ufak bişeyle halledersin, benimki 2006 montaj dı, zaten tank değişmek zorunda 10 yıl da , birde enjektör deyince fiyat iyice arttıkca komple değişmek daha mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Brc my11 sistemli aracımda daha önceki sistem ayarlarında 5000 ve 6000 devir üzeri benzin püskürt desteği vardı. Geçtiğimiz ay bir sorun için gittiğim 2a brc kağıthane genel merkez servisinde yapılan ayarlarda gerek olmadığı söylendi bir sıkıntı yaratırmı bu durum diğer sorum ise 40 dereceye ayarlı geçiş ısısı biraz zaman alıyor minimum indirebileceğimiz sıcaklık nedir?

Benim aracımda 3000 devir sonrası %90 benzin, %10 lpg şeklinde ayarlı. Gerek olmadığını kim söyledi? Gerek yoksa o özelliği neden koymuşlar. Geçiş ısısını 33-34 dereye kadar düşürenleri duydum. Ama düşük ısıda çiğ gaz atar derler, yine tasarruf edemezsiniz. Fabrika ayarı 39 derecedir.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mustafa Özbek

Merhaba Arkadaşlar,

2012 B max aracımda bir kaç gündür Güç Aktarım sistemi uyarı lambası yanıyor ve ekranda motor arızası yazıyor sonrasında aracı yeniden çalıştırınca hata vermiyor. bu hatayı 3-5 gün arada veriyor, sonra kayboluyor. araca 1,5 ay önce BRC (my11 di galiba) marka lpg taktırdım bununla ilgisi varmıdır yoksa başka bir arıza nedenimi? böyle bir şey başına gelen oldumu arkadaşlar.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...