İçeriğe Yönlendir

Fiesta / Fusion anahtar problemleriniz

Ercan Kazan

Recommended Posts

Ercan Kazan

Yaklaşık 2 ay önce 2. el aldığım 2004 model Fiesta Tdci sahibi oldum. Aracımın orjinal merkezi uzaktan kumandalı anahtarı kırılmış satan kişi bana bu şekilde sattı. ( Biraz üçkağıt yaparak. )

Şimdi bende yedek anahtar ile kullanmak zorunda kalıyorum. Ve zor oluyor. Servise sordum 300 ytl dediler. Ucuz şekilde çözmenin yöntemleride var ama ben orjinal olsun istiyorum. Ne yapmamı nasıl çözmemi önerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ercan Kazan

Parçacılardan kumandayı, servistende ham anahtarı alın kodlatıp kullanın.... Ben öyle yaptım..

Oto yedek parçacılarda orjinal kumanda var mı? Ham anahtar servisten alınır. Kodlatma serviste mi olcak. Bunları kimse bedavaya yapmaz sanırım.
Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

sen mertol un dediği gibi yap,olmadı rica et yardımcı olsun,iyi adamdır yardım severdir komutan

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Anahtarı kodlamayı kendinde yapabilirsin kitapta yazar galiba anahtarı kontaga takıp (4 kez di galiba) II. konuma getirip kapatacaksın son kez yapınca bir bip sesi duyucaksın ozaman yeni anahtarındaki herhani bir tusa bas merkezi kilit kodlanmıs olur, immobilizer içinde galiba aynısıydı yanlış hatırlamıyorsam biip ten sonra anahtarı cıkarıp yeni anahtarı takıyodun galiba...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Anahtarı kodlamayı kendinde yapabilirsin kitapta yazar galiba anahtarı kontaga takıp (4 kez di galiba) II. konuma getirip kapatacaksın son kez yapınca bir bip sesi duyucaksın ozaman yeni anahtarındaki herhani bir tusa bas merkezi kilit kodlanmıs olur, immobilizer içinde galiba aynısıydı yanlış hatırlamıyorsam biip ten sonra anahtarı cıkarıp yeni anahtarı takıyodun galiba...

uzaktan kumanda bu şekilde kodlanır. anahtarda bu şekilde kodlanır ama aracın tanıdıgı iki anahtar varsa üçüncüyü kodlaya bilirsiniz. aracın tanıdıgı tek anahtarla bu mümkün olmaz

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Aynı Problemin Tam tersi Bendede Var.

Bendede Uzaktan Kumandalı olan Anahtar var Diğeri Yok.Hasbelkader Kayıp felan etsek yandık tek anahtarla. Bende Bu anahtarın "numarası" da yok bunları nasıl halledecem. Yani elimde uzaktan kumandalı bir "alet" var ve bu aletin sri numarası felan yok bunu nasıl çoğaltırım. :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ercan Kazan

Aracımı Ekim 2005 te aldım. 20.400 ytl ye aldım peşin.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özdemir Deniz

Aykut bey

öncelikle kendinizi tanışma bölümünde tanıtabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

selam arkadaslar bende 2005 fiesta var ve kumandasız olan yani yedek anahtarı sustalı yaptırmak istiyorum bunu izmirde yapan yer varmı yada yaptıran arkadaşlar varsa cvplarsa sevinirim saygılar

Valla ben Isparta'da yaptırdım 20 ytl'ye. Ama memnun değilim. Orjinali gibi olmuyor. Heryeri oynuyor, sallanıyor vs. Benim tavsiyem yaptırmayın.. :selo:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Seyfullah Tosun

Öncelikle merhabalar,

Bende bir fusion kullanıcısıyım (2004,1.6i lux)

Konu başlığı eskide olsa bir sorum olacak. Aracı alalı 1 seneyi geçiyor. Anahtardaki kumanda pilini kaç kere değiştirdiğimi hatırlamıyorum bile. Çok sık değiştiriyorum (ortalama 2 ay) normal midir ?? Pil kalitesi en fazla 1 hafta fark ettiriyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Pil sorunu olanlar, mesela 1 ay güzel işliyor sonra bitiyorsa ve pil alınca düzeliyorsa, boşa pil almayın, pil bitmiyor ama bir şekilde ekım geçmez oluyor, içine ve pile yağsız kontak sprey sıkın şak diye düzelir, ben wd-40 sıkmıştım ama sonradan güzüelce silip kontak sprey sıkınca dahada güzel oldu arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Pil sorunu olanlar, mesela 1 ay güzel işliyor sonra bitiyorsa ve pil alınca düzeliyorsa, boşa pil almayın, pil bitmiyor ama bir şekilde ekım geçmez oluyor, içine ve pile yağsız kontak sprey sıkın şak diye düzelir, ben wd-40 sıkmıştım ama sonradan güzüelce silip kontak sprey sıkınca dahada güzel oldu arkadaşlar.

+06

pilin üzerine basan küçücük tırnaklar var anahtarın içinde.o tırnaklar zamanla sahip olmaları gereken pozisyonu kaybedip pile tam basmıyorlar buda temassızlığa neden oluyor.sizde açmıyor veya kapamıyor diye pile yükleniyorsunuz.buda pil ömrünü bitiriyor.

Yorum bağlantısı
Seyfullah Tosun

Temizlik ve tırnaklarla ilgili düzenlemeleri yapmıştım (hatta uzun süre uğraştığımdan mıdır nedir. kumandayı tekrar programlamam gerekti.) ama bu kontak spreyini bir deneyeceğim. teşekkürler.

Lafı geçmişken programlamayada değineyim. Anahtarı kontağa takıp. 6 sn içinde 4 kere 0 konumundan II getiriyorsunuz cılız bir sinyal sesi duyuluyor. Anahtarın üzerindeki bir tuşa basıyorsunuz kontağı kapatıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet yayları biraz açın ve kontak sprey sıkıp pili güzelce bezle silin el değmeden takın, spreyi hem pile hem kumanda içine güvenle sıkabilirsiniz, ama kurusun ona göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...