İçeriğe Yönlendir

Seat Leon nasıldır?

Okyay Pay

Recommended Posts

Okyay Pay

tecrube sahibi olan arkadaşlardan bilgi istiyorum

bizim ufaklık 2007 leon beğenmiş bi tane de , fikirsizim bu araba hakkında

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

orada focusla kıyaslamalar var

özellikle 2007 model leon reference hakkında bilgi istiyorum

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Ben yeni kasasına bindim. Özellikle motor sesi bayağı hoşuma gitti. Ama işçilik kalitesi, piyasada var olan araçların en kötüsü. Plastik kalitesi o kadar kötü ki, bence çok yazık olmuş. Ayrıca kısa boylu olanlar için de pek tavsiye etmem. Benim bile boyum 1,86 m olduğu halde, yandan bakınca sadece kafam görünür. Ve araba hala 8 subap motor teknolojisi ile üretiliyor. Bu sebeple e aracın fazla yakacağını düşünüyorum. Focus F1 daha kaliteli.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Hayırdır inşallah.??? (Evin en büyüğü sen isen Allah yardımcın olsun.)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

çok şekil araba ama çok da yakar.. içiyor mübarek.. estetiğine diyecek yok.. donanım iyi..

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Bence o paraya alınır aynı paraya 2004 eski kasa golfler satılıyor..Ne kadar kötü olursa olsun erimez çatlamaz kırılmaz ya..25 26 bine ne güzel leonlar var bence alınırda binilirde..Donanımıda iyi çokta güzel araçlardır seatlar..Arkadaşımda var toledo 1,9 TDİ Bence güzel araçlar..

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

KEsinlikle iç malzeme kalitesi focus 1, focus 2, c4, 307, 308 bunların hepsinden daha iyi objektif olmak gerekirse çok yakması dışında bir poblemi yok, eğer alınacakca 1.4 tsi 125 hp lik modeli mevcut.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Bir Fiat Bravo ya baksan desem??? Sanırım onunda 1.4 120 bg ve150 bg olanı var.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)

sorun benim seçecek olmam olsa ben zaten hayatta almam o paraya focusun nesi karşılık geliyosa onu alırım (2004-05 ghia)

benim dik kafalı laf anlamaz kardeşim bunu takmış kafasına

beni neler bekliyor , problemlerle uğraşırmıyım , onu bilmek istiyorum

yoksa içi çikin değil isterse içsiz olsun

hiç tanımıyorum motorunu falan çekincem o

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Bildiğim kadarıyla motor da sorun yaşandığını duymadım. Yarış arabası kullanımı hissi veriyor. Ancak direksiyon ve vites topuzu beyazlamıştı. Araba 2007 model. benim Focus 2004 model 92000 de daha direksiyon ve vites orjinali gibi duruyor. Arabanın gördüğüm tek kusu iç malzeme kalitesi ve işçiliği.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Benim eleştirdirğim tek konu, içinin plastik kalitesi. Yoksa dizaynı güzel. Resmen yarış arabası kullanıyo hissi veriyor. Ancak böylesine bir araca bu malzeme kalitesi yakışmıyor.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Leonun iç işçiliğine piyasadakilerin en kötüsü diyorsanız bu işte bir yanlışlık olmalı acaba mercedes audi yada bmw ile mi kıyaslıyorsunuz.

ayrıca o araç focustan yada bir astradan daha fazla yakmıyor bir tanıdığımda var adam 1 depo ile çok rahat istanbul yapıyor mersinden.şehir içi km de yakacağı 5-10 ykr fazla yakıt için aynı yaş ve daha tipsiz araçlara 4-5000 ytl fazla vermem kaldıki karizması bence tartışılmaz bir araç.

motor konusunda ise cordoba mda vardı gerçekten kalkış ve ara ivmelenmesi çok iyiydi ayrıca piyasadaki en sıkıntısız 1.6 motorlardan biri diye biliyorum.

Bu biraz yüreğime su serpti

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bora da kullanılan motorsa sorun çıkartmaz ama, basarsanız benzini içer ama sakin kullanırsanız çok fark etmez..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bende var koyiyim hemen 1.6 olana Fr tamponları takmışlar ve Beyaz Tam dediğiniz gbi. Siyahı artık demode oldu herkes siyah alıyo ama bencede BEyaz daha çok yakışıyo :s

1.4 Tsi ikinci ele düştüyse biz bile düşünebiliriz :(

5492667433198ftgv830eq5.jpg

5492667433198hcfc387kp8.jpg

5492667433198nrfx925ty4.jpg

big549266743319801s6430ta3.jpg

big5492667433198rsa5640uz6.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

bende 2.0 TFSI larına bakmıştım seat bayisini aradığımda 7 tane getirdik iki tanesi satıldı demişti... sıfırı uçuk paralardı ikinci eli 35bin ytlye bulmuştum seatın ikinci elde zarar ettirdiğide bir gerçek... leonun audi ile seat arasında ortaklık bozulmasına giden bir hikayesi vardır audi yeni a3 u çıkarırken leonu çıkarmak istemiş seat ise eğer böyle bişi olucaksa ortaklık bitsin gibi bir diyalog olmuş aralarında... Sonuç olarak Golf V audi A3 ve seat leon motor sanzıman şasi olarak hepsi birbirinin kopyası...Yedek parça bekleme süreside var... :s

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Motoru performans konusunda pek iyi değil yakıt konusundada cimri sayılmaz..Açıkçası 1.6 102 liğini geçen sene bir arkadaşım aldı,görüntü dışında pek tatmin olamadı..

En yakın arkadaşımlarından bi tanesindede 2.0 tdi dsg olanı var.O 1.6 olanına göre bambaşka bi alet..Frenleri olsun yol tutuşu olsun o motorun hatrınamıdır nedir başarılı açıkçası..Ayrıca sport-up mı ne oluyor o donanımdaki koltuk ve direksiyon hakkaten spor ve kaliteli..

Bence parasına göre golften daha başarılı bir araba..Focusla kıyaslarsak tabi çoğu yönden geride kalacaktır..

Kişisel tavsiyem azıcık paraya kıyılır 1.4 tsi 125 hp olanın beyazı alınır ve çatır çatır binilir..Ekonomi,performans ve şekil bir arada..Merakıda varsa Fr tamponlarını çakar (beyaza inanılmaz yakışıyor) ortalığı birbirne katar :(

+1903.

Paraya az daha kıyılırsa 2.0 TFSi alınır en bi 240 hp sinden. Çuf çuf gezilir. Beyaz konusunda sonuna kadar Emre'nin arkasındayım. Leonsa beyaz olmalı. FR kit,siyah jantlarla hakkaten çok canlı. :s

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Piyasaki leon,golf,a3 sayısına bakıldığında yedek parçada sıkıntı olmasının herhangi bir şekilde mümkünatı yok diye düşünüyorum :good1:

2.el konusundada seat yükselen değerlerden..Eskisi kadar zarar ettirmez..En azından alırken golf a3 kadar markaya para vermeyeceğinden adama koymaz :good1:

2.0 a girilecekse zaten alternatif var.2.ellerde 45 liraya kadar var ama sıfırı 35-36 lira olan 1.4 turbo varken 2.0 bu devirde (vergi+yakıt) olarak ağır olur gibime geliyor :good1:

ben mekanik yedek parçadan bahsetmiyorum emre bey... örnek stop ön far...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

sanırım alacağı alet 2007 model 20000 km de 1.6 bir leon

sanırım vereceği parada 22-24 bin gayme

cupralara falan uçmaya gerek yok yani :)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

yok be yahu kim uğraşır onla

orjinali öyle olsa tamam

ama oynanmış arabayı ne almak isterim nede satmaya çalışmak

bu leona zaten ben binmeyecem

ne yapıyosa yapsın kendisi bilir

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
22-24 liraya bence daha iyi bir araba almak zor..

2004- 2005 ghia focus 1 alınır , bana kalsa daha iyi bir araba.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
2007 modelse süper fiyat hayatta alamazsınız o fiyatlara o donanım ve dizaynda başka bir araç.

kalite olarak elbette daha iyi lakin çok eskimiş bir model üzerine kasa değişti ve 2 makyaj yedi.

ona rağmen daha iyi

adamlar zamanında ne araba yapmış be yahu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...