İçeriğe Yönlendir

Sıfır yeni c-max de kapılardan gelen ses problemi

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Eski konuları biraz araştırmanızda fayda var .Bu konuda çok yazıp çizildi. Ama kısadan özetlersem. Cam fitilleri sıcakalrda gıcırtı yapıyor. Camları içerden dışarı doğru iterseniz o sesi duyacaksınız. Bunun çözümü silikon sprey (arexons kullanıyorum) yada WD40 ile fitilleri spreylemeniz olacaktır. WD40 zamanla tozlanmaya sebep oluyor. ama ilk etap uygulayıp kurumaya bırakırsanız bir süre problem olmaz. Ama Silikon Sprey tercih edin derim. Bu işlemi yapmadan önce eski konuları okumanızda fayda var.

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Fordlar'da maalesef gün geçtikçe işçilik ve malzeme kalitesi kötüleşiyor.

O nedenle ya almayacağız,

almışsak da,

forumlarda birbirimize aktardığımız bu bilgileri uygulayarak, aracımızı derleyip, toparlayacağız

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

C-Max'lerde kronik bir sorun sanırım bu, c-max sahibi bir tandığım aracından çok memnun fakat tek şikayeti seyir halindeyken aracın sağından solundan gelen sesler,bu kişinin c-max sahibi olan başka bir arkadaşı da hareket halindeyken koltuktan gelen gıcırtıları engellemek için koltuğu sabitleyip kaynak yaptırmış..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Benim arabamın kapılarıdanda ses geliyordu ama slikon spreyi işe yaradı bunu tavsiye edrim. :kutlama:

tarihinde Ersin Karaca tarafından düzenlendi
Yaz?m hatalar?
Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Bende aynı çözümü kullanıyorum (silikon sprey) Gayette memnunum.Söylediklerinizede sonuna kadar katıyorum sıfır km kaliteli bir araç alıyorsunuz ama böle basit ama sinir bozucu sorunlarla karşılaşmak insanın canını sıkıyor gerçekten bu kapı fitillerini daha kaliteli yapmak çok mu zor ford için makyajı yapmanın bir amacıda önceki modeldeki sorunları çözmektir bence

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Negiz

Bu sorun bendede vardı size gönderilen cevapları okudum fakat hiç biri size çözüm sağlamaz hele hele wd40 sakın sürmeyin Whürt markalı kapı lastiklerini canlandırıcı bir sprey var mutlaka uygulayın ve göreceksiniz ki ses kesildi

Yorum bağlantısı
Bekir Akarca
Arkadaslar yeni focus c-max sıfır olarak aldım. arabam henuz 1900 km de fakat kapılardan ses geliyor. neden olabilir ses şöyleki normal olarak seyir halindeyken özelliklede dusuk hızlarda araba herhangi bir şekilde cukur yada engebede kapı ile kapılastikleri biribirine surtuyormus gibi ses geliyor cok tuhaf. özeliklede şöfor kapısında oluyor ve bu durum cok moralimi bozuyor. arabayı ilk çalıştırdıktan sonra hareket etmeye baslayınca baslıyor. normal dururken kapı ile özellikle oynuyorum ama hiç ses yok kapılarda herhangi bir ssallanma falan da yok ama ne zaman seyir haline gecsem insanı sinir eden gıcır gıcır lastik surtmesi gibi sesler geliyor. Acaba c-max lerde boyle genel sorunlar varmı . Bu durum beni cidden sıkıyor cunku daha yeni aldım hemde sıfır acaba neden boyle oldu

daha önce yoktu herhangi bir kaza veya buna benzer bir sorun da yok acab biri yardım edebilirmi

Öncelikle aracız hayırlı ve uğurlu olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Benim Aracım 2007 Focus C-max TDCİ GHİA, dediğiniz problem ile ben de karşılaştım lakalardan geçerken sanırsınız ki kapılar özellikle sürücü kapısı yerinden çıkacak, servise gittim usta kapılara 3M bant uygulaması yaptı birde kapı ayarlarını hafif sıktı kapı gıcırtıları kayboldu. Çok aşırı büyütülecek bir sorun değil, bence asıl sorun kapılardan gelen rüzgar sesi ben 7 aydır uğraşıyorum hala kesmiş değilim kapılardaki rüzgar sesini.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Akarca
bekir bey bahsettiğiniz ses tam olarak nereden geliyor?

Bahsettiğim ön ses kapının camlı kısımından gelen ses, ama servisteki ustaya sesi dinlettim sesin normal olduğunu camların ince olmasından kaynaklandığını belirtti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...