İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Işıkları

Orçun Ural

Recommended Posts

Orçun Ural

98 mondeo aracımın direksiyonu üzerinde bulunan crouse control düğmelerinin ışıkları yanmıyor.bu sorunu nasıl halledebilirim.özellikle geceleri seyehat ediyorumm ve bu tuşları bulmakta problem yasıyorum.bu konuda fikri olan ve bilgi sahibi olan varsa bana yardımcı olsun lütfen şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Vay be 98 Model Mondeo'da ışık var, 2004 Model ve üstü olan modellerde yok. Siz yine şanslıymışsınız. Tamir ettirip böyle bir özelliğe sahip olabileceksiniz. Led'lerin ömrü bitmiştir. Servisde veya oto elektrikçisinde bunu tamir ettirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orda ışık varmı hatırlamıyorum ama.. Hepsi birden ömre bağlı bir ölüm söz konusu değildir.. Muhtemelen soketlerde oksitlenme falan vardır...

Önce ışığın varlığından emin olalım... Akşam ben bi bakayım..

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

tamam bekliyorum mehmet abi tesekkürler

mehmet abi bide bişey daha soracam.su farları yaktığımız çevirmeli düğme ışığıda yanmıyor acaba ikisi aynı sorunun sonucumu yanmıyordur onu nasıl halledebilirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi bide bişey daha soracam.su farları yaktığımız çevirmeli düğme ışığıda yanmıyor acaba ikisi aynı sorunun sonucumu yanmıyordur onu nasıl halledebilirim

Bu anahtardaki, far yükseklik ayarındaki ve iç aydınlatma ayarının ışıkları benimkindede yanmıyor.. Ama Bugün Yaşar'ın yanına gideceğim.. O bilir o bilmezse ortağı Sinan elektrikçi o kesin bilir...

Sorar bilgilendirrim sizi...

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
tamam bekliyorum mehmet abi tesekkürler

benimkisinde cc yanmıyor zaten yanıp yanmadığını da bilmiyorum ama dediğiniz gibi farları kontrol eden düğmenin ampülü var. muhtemelen o ampül patlamıştır, geçenlerde elektrikçide 3wattlık bir ampülle değiştirtmiştim. aklınızda bulunsun o radaki ampül devamlı yanacağından küçük watlı taktırmakta fayda var

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
Bakalım 1998 den 2008 e ne kadar gelişme gösterebilmişler.. 3 hafta sonra anlarız..

abi mondeoda evrim geriye doğru çalışıyor :kutlama:

Yorum bağlantısı

Evet mondeoda model yükseldikçe donanım düşüyor. Far düğmesi aydınlatması benim de bozulmuştu, tırnaklara dikkat edilerek o bölümdeki parça çıkarılıp, far reostası yerinden alınıp, içindeki ampul değişiyor.. Far yükseklik ayarının ampulü sanırım ayrı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bugün Yaşar'ın yanına gideceğim.. O bilir o bilmezse ortağı Sinan elektrikçi o kesin bilir...

Sorar bilgilendirrim sizi...

Demiştim...

Gidemedim.. Perşembe günü gideceğim... (İnşallah)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
99 Mondeo'nun cc tuşlarında ışık yok...

hiç birinde yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hiç birinde yok

Bence de yok çünkü yapıyı inceledim... Hiç ışık varmış gibi değil... Ayrıca bence ışığa gerek te yok...

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

yok olmaması üzücü ben var ama yanmıyor sanıyordum.opelin her modelinde var.bence çok gerekli gerekli olmasa seyir halinde iken elimle tuşları aramak zorunda kalmazdım.ilgilenen ford severlere teşekkürler.sayenizde ısık olmadığını anladım

saygılar.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Son kararım... : Direksiyondaki cc tuşlarında ışık yok...

Far anahtarında var ampulü, büyük dipsiz ampul..

Far yükseklik ayarının anahtarında ampul var.. Bu ampul de ince dipsiz ampulün küçüğü ve plakete lehimli.. :)

İç aydınlatma anahtarında ışık yok...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
abi mondeoda evrim geriye doğru çalışıyor :kutlama:

Bende 98 ve 2007 model olmak üzere iki tane GHIA donanımlı Mondeo var.

Her ikisinde de CC aydınlatması yok.

Ama Mondeo'da evrimin geriye doğru çalıştığı konusunda çok haklısınız.

98 Mondeom almanya üretimiydi, şimdiki ise Belçika; sonraki de sanırım Çin üretimi olacak

ve benim bundan sonraki arabam kesinlikle Mondeo olmayacak :(

tarihinde Mahmut ?im?ek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...