İçeriğe Yönlendir

Motor Boğulması

Ali Şahin

Recommended Posts

Ali Şahin

arkadaşların affına sığınarak yeni bir başlık açıyorum.bu konuyla ilgili bir başlık bulamadım.9000 km de olan bir arabada özellikle 1. ve 2. viteslerde motor boğulması gibi bir sorunla karşılaşılır mı?karşılaşılırsa da sebebi nedir acaba?ve nasıl anlayabiliriz bu sorunu.

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan

Ali Bey;

Bu motor boğulması dediğiniz sizin araçtamı oluyor. (Fiesta 1.4 TDCİ)

Yorum bağlantısı
Ali Şahin
(düzenlendi)

Levent bey araç bilgisine güvendiğim bir arkadaşım geçenlerde beni arabayı sürdüğünde 1. ve 2. viteslerde motorun boğulduğunu söyledi.ben sürüşte böyle anormal bir durumla karşılaşmadım.daha doğrusu arabanın o boğulma sesini duyacak kadar iyi bir kulağım yok.

tarihinde Ali ?ahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan

Ali Bey;

9000 Km. araç garanti kapsamında olmalı. Servise sormakta yarar var. Motor boğulma olayı sadece araç çalıştırılırken duydum. Ama hareket halinde nasıl olur bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Araç giderken boğulmaz,Dizel hiç boğulmaz..Sizin araçtaki sorun zannedersem,alt devirlerde gaz yemiyor. Boğulma değil..Birçok şeyden olabilir..Garantideyse geç olmadan servise götürün..

Yorum bağlantısı
Ali Şahin

Arkadaşın sürüş tarzı dizel araçlara çok ters.4000 devirde vites değiştiren biri.hayatında hiç dizel araba kullanmamış.ben bir depo ile 900 km giderken ş.arası kendisi 500 600 km arası gidiyor.benimde aklıma sürüş tarzı geldi.filitreyle ilgisi oablir mi?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Filitreylede boğulmanın ilgisi olabilir ama bence arkdaşınızın kullanım hatası var bu bizim 1.4 tdci ler 2. vitesde 2000 devrin altında pek atik değiller. Nerden yakıt alıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Shell i deneyin ya da başka bir benzin istasyonunu, 2000 devrin altında daha atik olduğunu fark edeceksiniz opet e göre.

Yorum bağlantısı
Ali Şahin

şu kahrolası garanti meselesinden dolayı opetten almak zorunda kalıyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende Opet'ten alıyordum. Shell'e gectim ve rahat ettim. Shell'in yakıtı sanki daha torklu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Opet ile Shell'in farkını gözümle görmek için ikisindende 10 litrelik şeffaf bidonlara 10 litre yakıt aldım. Bunları 1 hafta beklettim.

Shell ilk günki gibi yüksek berraklıktaydı. Opet ise ilk günki gibi bulanık sanki dumanlı gibiydi ve bidonun dibine extra 3-4 damla su gibi ayrı birşey birikmişti. Ne olduğunu bilmiyorum.

Opet hem bulanık hemde içinde yabancı maddeler var.

Shell ise berrak ve dibinde hic birikinti yok.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
şu kahrolası garanti meselesinden dolayı opetten almak zorunda kalıyorum.

Emin olun garanti olsa bile insana inanamayacağınız kadar zorluk çıkarıyorlar hatta muhattap bile bulamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mehmet YILDIRIM

Ali bey arkadaşınız vites geçişlerinde anında hızlanmadıgından bunu demiştir. Bence araba sürmeyi bilmiyor:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...