İçeriğe Yönlendir

Klima suyu zehirli midir?

Okyay Pay

Recommended Posts

Okyay Pay

metal peteklerde biriktiği için zehirli gibi geliyor ama bilmiyorum , bitkilere damlatmamızda bir sorun olurmu acaba?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

aluminyum peteklerde oluşan karlanma havadaki nem, bu su zehirli olacağını sanmıyorum, zaten içilmeside anlamsız.

aluminyum maddesinde oluşan buzlanmanın kansorejen etki yarattığı yönde duyum almıştım.fakat bunun klimanın erittiği buz olarak düşünürsek ,araç içinde kullanımı yoktur

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

ben cok zaralı oldugunu duydum hatta bir hastalıga yol acıyormus.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
(düzenlendi)

Ben bizim sarmaşığa veriyorum hep hortumunu coşturuyor çiçekleri kendimi bildim bileli böyle yaparız bi zararını görmedim.

tarihinde F?rat Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Valla klimanın evaporatörünün yapıldığı malzemeye bağlı Okyay bu durum. Zehirli olabilir de olmayabilir de... Alaattin'in söylediği hastalık "lejyoner hastalığı". Klima sistemleri, soğutma kuleleri vb.de görülüyor, insan için tehlikeli. Ama çiçeklere zararlı olur mu bilemem.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Valla klimanın evaporatörünün yapıldığı malzemeye bağlı Okyay bu durum. Zejirli olabilir de olmayabilir de... Alaattin'in söylediği hastalık "lejyoner hastalığı". Klima sistemleri, soğutma kuleleri vb.de görülüyor, insan için tehlikeli. Ama çiçeklere zararlı olur mu bilemem.

arçelik beko nun suyu nasıldır , zehirlimidir değilmidir .

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ne bileyim, zaman zaman malzeme aldıkları yer değişebilir, laboratuar testi lazım, sallama ile olmaz. :):unknw:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim mantığıma göre zehirsizdir.

1m''' havada 12gr su bulunur. Biz zaten bu nemli havayı soluyoruz. Klimalarda ani sıcak soğuk derken havadaki su buharları yoğunlaşıp su haline geliyor. Fiziksel bir olay. Klimada zehirli bir madde ile temas etmiyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Benim mantığıma göre zehirsizdir.

1m''' havada 12gr su bulunur. Biz zaten bu nemli havayı soluyoruz. Klimalarda ani sıcak soğuk derken havadaki su buharları yoğunlaşıp su haline geliyor. Fiziksel bir olay. Klimada zehirli bir madde ile temas etmiyor.

Ayhan senin dediğin yoğuşma havayla beraber evaporatör yüzeylerinde de olur. Eğer bakır, alüminyum vb. imalatında suyla tepkimeye giren zehirli bir madde varsa zehirli olabilir. Detaylı düşün.

Yorum bağlantısı
Ozan Yıldırım

Bitkilere olan zararını ya da faydasını bilmiyorum ama, kaynağını ortamdaki nemden aldığı için, sertlik yani kireç yoktur diye düşünüyorum. Tozdan kirden arındırılırsa, akülerde ve ütülerde rahatlıkla kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Ayhan senin dediğin yoğuşma havayla beraber evaporatör yüzeylerinde de olur. Eğer bakır, alüminyum vb. imalatında suyla tepkimeye giren zehirli bir madde varsa zehirli olabilir. Detaylı düşün.

Zaten kilit nokta su ile tepkimeye giren madde varmı yokmu? Onu bildiğimizde cevabıda kesin olarak verebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Zehirli olmayabilir ama bolca bakteri barındıracağını unutmamak lazım.

Klimalardaki kokunun kaynağıda bu bakteriler..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Zaten kilit nokta su ile tepkimeye giren madde varmı yokmu? Onu bildiğimizde cevabıda kesin olarak verebiliriz.

Var...Evaporatör yüzeyleri...Ama zehirli mi değil mi? Aynı yere varıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yusuf Esin

Zehirli değildir. Ancak bakteri barındırması olası, içmek yada besin maddelerinin yıkanmasında kullanılması doğru değildir de ütüde kullanmanızı tavsiye edebilirim. Kireç ve benzeri materyeller içermediği için. aynı şekilde araçların cam yıkama suyu deposuna katıldığında da iyi sonuç veriyor. hatta ben yazın içine biraz bulaşık deterjanı katıp direkt ekliyorum iyi sonuç veriyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...